Jump to content

Angel eyes e39


STO

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Si la mine s-a ars un bec la angel eye si as vrea sa-l inlocuiesc cu ceva mai puternic.Am vazut ca cel ce s-a ars era Philips de 10W insa sunt cam chioare.Stie cineva daca se gasesc ceva mai puternice.Am vazut la alte masini luminate in alb si ma intreb este scimbat doar becul sau sunt alte inele cu leduri?
Link to comment
Share on other sites

Depinde ce culoare este masina. Pe unele masini sta mai bine cu angel eyes albe, pe altele nu.

 

Becurile cu LED care se gasesc la noi pe piata nu rezista prea mult, incep sa moara in timp, lumina devine din ce in ce mai slaba si la un moment dat se sting.

Link to comment
Share on other sites

Am inlocuit becurile originale cu altele identice insa de 20W.O sa caut sa vad daca se gasesc de 30-40W.Se vede diferenta de la 10W la 20W insa as vrea ceva mai puternice.Ideale ar fi de 30-40W insa nu stiu daca rezista soclul si nu se topeste ca am observat ca soclurile erau putin topite de la cele de 10W.
Link to comment
Share on other sites

Am inlocuit becurile originale cu altele identice insa de 20W.O sa caut sa vad daca se gasesc de 30-40W.Se vede diferenta de la 10W la 20W insa as vrea ceva mai puternice.Ideale ar fi de 30-40W insa nu stiu daca rezista soclul si nu se topeste ca am observat ca soclurile erau putin topite de la cele de 10W.

 

ai verificat soclurile dupa ce ai pus becuri de 20 w? ets tottusi putere dubla, la fel si caldura degajata.

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am mai uitat la ele dar oricum nu erau intr-o stare geniala caci in mod normal cica se schimba si soclul odata cu becul.Eu am reusit insa sa schimb becurile fara a distruge soclurile.O sa verific cand imi aduc aminte sa vad ce se mai intampla pe acolo.N-as vrea sa revin la lumanarile de 10W.
Link to comment
Share on other sites

ca si parere , ''lumanarile'' sunt tot efectul angel eyes. asa il prinde bine pe e 39. mie imi place si nu as pune neon. sau vreo culoare apropiata de enon.

cat despre oglinda, se poate scoate fara sa distrugi becul. are pe laterala doua puncte lipite. se poate taia pe langa cu un cutter, ca ramane pe langa, si sa ramana acele santurui curata. se scoate oglinda si se inlocuieste becul. chiar nu am vazut pe nicaieri lucrul asta, ca se schimba becul cu tot cu oglinda. oricum mi se pare nejustificat. dupa 10 ani, , la mine oglinzile arata perfect. au fost afumate , le am sters cu microfibra si sunt impecabile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.