Jump to content

BMW M3 Vs AUDI RS4


alex_55

Recommended Posts

cam nasoala treaba trebuie sa recunosc :) pe 400m mi-a dat o masina ( am plecat prost ) iar din mers stau putin si dupa aceea se duce la fiecare treapta :) trebuie facut ceva :) un M3 CSL ar fii bun :D

am uitat sa spun ca eu sunt si un pic modificat :blink: , totusi are 420 de cai si 4x4 si 2006...

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

incearca sa-ti pui capota si portbagaj de carbon si sa vezi ce se mai poate face la motor.. oricum la nivel de 0 modificari, in linie dreapta RS4 se duce mai bine ca un M3.. am si o gramada de filmulete din afara care arata lucrul asta.. daca chiar vrei sa-ti pui ambitia sa il faci la drag race cred ca ar trebui sa incerci sa usurezi cat poti masina in prima faza apoi sa vezi ce mai faci pe la motor.. bafta
Link to comment
Share on other sites

Alex a mai si ingreunat-o cu lambo doors... :)

 

E timpul sa "Think Thin" ... Ca d'aia CSL-ul e CSL... Podeaua portbagajului din carton :blink:

 

Era pe alt forum un baiat care incerca sa duca treaba asta la extrem. Deja nu mai avea stergatoare :) Bine, locuieshte in Dubai, deci sunt absolete oricum...

Link to comment
Share on other sites

cred ca-l stiu pe ala din dubai care si-a pus si plafonul din carbon ?! oricum daca sunt nebun (sunt dar ... nu are rost sa trec la extrem pt ca eu foarte rar fac liniute) scot bancheta din spate si alte lucruri si trec la nos dar nu are rost am deja ceva cai :)

 

P.S. o sa vand kit-ul de LSD :) si o sa imi cumpar capota si portbagajul :blink:

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

.....ce discutii interesante .....multi vad putini pricep ....dc nu iti ajunge M3 iul oare de ce nu iti iei o racheta ? ii aprinzi fitilul si batzi totul pe mia de metri ...pe 800 ...pe 400 ....nu iti va sta nimeni in cale .....sky is the limit :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

mai alex timpul a trecut peste m3, acum poate avea eventual valoare sentimentala. tehnic vremea lui a trecut. pentru mine e mai mult decat suficient atata timp cat nu fac liniute si nu ma intereseaza ca alta masina fuge mai tare. oricum a murit, gata, eu vreau sa scap de el.
Link to comment
Share on other sites

urmeaza sa imi cumpar portbagajul de CSL dar este foarte scump sper ca in iarna asta sa-l comand, am mai pus ochii pe o capota iar la motor ... decat compresor dar mult prea multi bani

149535[/snapback]

Cat e compresorul si de unde?

Pe mine ma intereseaza foarte mult.......

 

Aa, si uita-te cu atentie la asta:

http://video.google.com/videoplay?docid=-1...=m3%2Brs4&hl=en

Edited by theotien
Link to comment
Share on other sites

pt mine nu a murit si niciodata nu va muri, probabil ca nu mai este asa de performant ca acum 5 ani dar ... tot are un cuvant greu de spus acest m3...

nu fac liniute decat foarte rar, nu ma omor dupa ruptul masinilor iubesc ceea ce am si tata mi-a spus o vb cand eram mai mic, "cum o pastrezi asa o ai".

@ theotien

daca vrei mai multe detalii despre compresoare poti sa imi dai un BUZZ!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

apropo am uitat ce mi-a zis posesorul RS4-ului care imi este prieten si care este si proprietear de 330ci :blink: deci :) spusele : " frate asta e primul si ultimul audi pe care mi-l cumpar, nu se compara cu bmw-ul, nu am avut m3 dar ce senzatii am in 330 nu am in audi, rs4 are niste chestii tari dar senzatia este mult mai tare in bmw decat in audi" ceva de genul asta :)
Link to comment
Share on other sites

apropo am uitat ce mi-a zis posesorul RS4-ului care imi este prieten si care este si proprietear de 330ci :blink: deci :) spusele : " frate asta e primul si ultimul audi pe care mi-l cumpar, nu se compara cu bmw-ul, nu am avut m3 dar ce senzatii am in 330 nu am in audi, rs4 are niste chestii tari dar senzatia este mult mai tare in bmw decat in audi" ceva de genul asta :)

149776[/snapback]

 

 

orice audi in orice clasa mi se pare inferior bmw/merc. sigur ca pe hartie poate scrie altceva dar e vorba despre cum te simti cu o masina nu cat fuge etc.

Link to comment
Share on other sites

capota e suficient de usoara... e din aluminiu... da cea din carbon e mai usoara, dar 5 kg nu se simt...

 

daca vrei sa faci ceva ce sa se simta... scoate tot din ea... scaune bancheta... pune un sparco de 5 kg si ai scazut greutatea cu vreo 70...

 

dupa pui roti de 18 pe spate... cu gume late sa pleci bine... si altul va fi finalul... :blink:

Edited by bunilla
Link to comment
Share on other sites

capota e suficient de usoara... e din aluminiu... da cea din carbon e mai usoara, dar 5 kg nu se  simt...

 

daca vrei sa faci ceva ce sa se simta... scoate tot din ea... scaune bancheta... pune un sparco de 5 kg si ai scazut greutatea cu vreo 70...

 

dupa pui roti de 18 pe spate... cu gume late sa pleci bine... si altul va fi finalul... :)

151770[/snapback]

corect,e mai smecher M3 :blink: de 9843 de ori decat audi ala urat !

Link to comment
Share on other sites

Mda nu e de mirare ca te-a luat si nu trebuie sa-ti faci probleme.

RS4 din 2006 e cu mult mai puternic decat actualul M3 si mai e si 4x4.

Eu voi fi curios si interesat de ce va puteal noul M3 si cum ii va face fata RS4lui si nu modelului acesta care are vreo 5 ani deja.

Senzatiile pe care ti le da un M3 nu se compara sunt prea intense si nu cred ca ti le ofera si nu le va oferi niciodata Audi.

Link to comment
Share on other sites

Mda nu e de mirare ca te-a luat si nu trebuie sa-ti faci probleme.

RS4 din 2006 e cu mult mai puternic decat actualul M3 si mai e si 4x4.

Eu voi fi curios si interesat de ce va puteal noul M3 si cum ii va face fata RS4lui si nu modelului acesta care are vreo 5 ani deja.

Senzatiile pe care ti le da un M3 nu se compara sunt prea intense si nu cred ca ti le ofera si nu le va oferi niciodata Audi.

152413[/snapback]

 

Amin !

Link to comment
Share on other sites

eu personal m-am dat si cu M5 vechi si cu cel nou si cu RS4...

dintre toate doar RS4 mi-a traso... da stiu o sa ziceti ca nu se poate M5-u nou e TARE... da e tare daca sti sa-l conduci... deci filmuletzele de pe net nu sunt relevante... parerea mea...

 

cat despre M5 vechi... in tura cu el, am si plecat prost, si l-am prins pe a treia de zici ca statea pe loc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.