Jump to content

Accident mortal in apropiere de costinesti


Fan4BMW

Recommended Posts

ce va mai place sa va dati cu parerea in necunostinta de cauza...masina avea volan pe stanga..nu apucase sa o inmatriculeze..si observ ca aruncati cu pietre in sofer..oameni buni a fost o problema la roata din spate stanga,si in acel moment a intrat pe contrasens..un sofer experimentat nu pierdea controlul volanului din senin la 120 de km..dar e usor sa lovesti intr un om care acum este pe patul de spital si cu o greutate care il va apasa toata viata..urat..
Link to comment
Share on other sites

ce va mai place sa va dati cu parerea in necunostinta de cauza...masina avea volan pe stanga..nu apucase sa o inmatriculeze..si observ ca aruncati cu pietre in sofer..oameni buni a fost o problema la roata din spate stanga,si in acel moment a intrat pe contrasens..un sofer experimentat nu pierdea controlul volanului din senin la 120 de km..dar e usor sa lovesti intr un om care acum este pe patul de spital si cu o greutate care il va apasa toata viata..urat..

s-a facut expertiza tehnica si s-a observat o problema la roata spate?

stiu ca esti prieten cu el si ii iei apararea, dar totusi daca avea o problema cu masina mai intai trebuia sa o rezolve si apoi sa circule cu ea.

 

nu are rost sa facem off topic, dar am asistat din pacate la un proces unde parintii au rupt un capat de bara de la o masina ca sa il scape pe fisu'de inchisoare.......ca a mers cu peste 6 persoane+baut+viteza in curba si a omorat 4 dintre prieteni....

Link to comment
Share on other sites

Toata lumea statea si circula civilizat numai marlanul cu X6 era mai presus de orice limita a bunului simt, a legii, a respectului pentru viata... sa-l f... cainii.

 

Nu stiu de ce, dar "tonul" dumneavoastra ma duce cu gandul la faptul ca cele povestite s-au intamplat la lux nr. 2, unde toata lumea este politicoasa, civilizata si ia atitudine. :console:

 

Si doi, cam are dreptate clc - nu stiti/n-ati fost acolo, nu mai aruncati cu pietre. E oribil pentru cineva care, poate, nu are nicio vina. Din cate stiu postul de atoatestiutor si judecator cu sabia dreptatii e ocupat, si nu de Poiuyt :twitch: , ci de al' de sus.

Link to comment
Share on other sites

s-a facut expertiza tehnica si s-a observat o problema la roata spate?

stiu ca esti prieten cu el si ii iei apararea, dar totusi daca avea o problema cu masina mai intai trebuia sa o rezolve si apoi sa circule cu ea.

 

nu are rost sa facem off topic, dar am asistat din pacate la un proces unde parintii au rupt un capat de bara de la o masina ca sa il scape pe fisu'de inchisoare.......ca a mers cu peste 6 persoane+baut+viteza in curba si a omorat 4 dintre prieteni....

 

NU E VORBA DE PRIETENIE...SUNT DECLARATIILOR CELOR CE MERGEAU IN SPATELE LOR IN ALTA MASINA,SUNT DECLARATIILE CELOR CARE AU SUPRAVIETUIT, SI MASINA ABIA O SCOSESE DIN SERVICE UNDE O VERIFICASE..PERSONAL AM DUS O DIN SERVICE DE LA BUCURESTI LA GALATI..VEDETI UITE ASA UN SUFLET SE CHINUIE SI MAI MULT DE CAT ESTE CHINUIT...DUMNEZEULE A FOST UN ACCIDENT!!!

 

Asa e, de principiu. Insa incerc (incerc) sa explic un lucru simplu: dramele altora is a naibii de usor de comentat. Atata tot.

Asa este..si tot asa de usor aceste comentarii sunt ca sarea pe rana pt cei implicati:(

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar fi mai bine ca persoanele implicate sa nu citeasca tot felul de comentarii de genul, fiindca de obicei se ajunge la comentarii rautacioase.

 

Daca masina abia iesise din service exista posibilitatea si sa nu fi pus desteptii aia ceva cum trebuie la masina. N-au montat ceva bine, n-au strans 1-2 suruburi si uite ce se intampla. Daca se face o expertiza tehnica poate se pot cere despagubiri si service-ului respectiv. Asa mi se pare corect daca au gresit.

Edited by filon
Link to comment
Share on other sites

NU E VORBA DE PRIETENIE...SUNT DECLARATIILOR CELOR CE MERGEAU IN SPATELE LOR IN ALTA MASINA,SUNT DECLARATIILE CELOR CARE AU SUPRAVIETUIT, SI MASINA ABIA O SCOSESE DIN SERVICE UNDE O VERIFICASE..PERSONAL AM DUS O DIN SERVICE DE LA BUCURESTI LA GALATI..VEDETI UITE ASA UN SUFLET SE CHINUIE SI MAI MULT DE CAT ESTE CHINUIT...DUMNEZEULE A FOST UN ACCIDENT!!!

Clar, acum sunt de vina cei din service ... hai mai lasati povestile astea de 2 bani, si eu am trecut printr-un accident destul de nasol, asta este, neatentia se plateste, dar dupa cum vezi, lozul cel mare l-a tras altcineva ... in momentul in care ai x oameni in masina cu tine, RASPUNZI de viata lor, accidentele produse din cauze mecanice sunt FOARTE putine, comparativ cu cele produse de teribilism, neatentie, alcool si alte alea ...

Usor de comentat? normal ca este usor, si asa este si firesc, unul care nu este implicat poate avea o parere obiectiva asupra situatiei, si de dat cu parerea, am tot dreptul, este o tara LIBERA! (macar din acest punct de vedere ... )

Link to comment
Share on other sites

Clar, acum sunt de vina cei din service ... hai mai lasati povestile astea de 2 bani, si eu am trecut printr-un accident destul de nasol, asta este, neatentia se plateste, dar dupa cum vezi, lozul cel mare l-a tras altcineva ... in momentul in care ai x oameni in masina cu tine, RASPUNZI de viata lor, accidentele produse din cauze mecanice sunt FOARTE putine, comparativ cu cele produse de teribilism, neatentie, alcool si alte alea ...

Usor de comentat? normal ca este usor, si asa este si firesc, unul care nu este implicat poate avea o parere obiectiva asupra situatiei, si de dat cu parerea, am tot dreptul, este o tara LIBERA! (macar din acest punct de vedere ... )

Si clar se pare ca tu le stii pe toate..cum poti fi tu obiectiv cand nu ai fost acolo..asa din auzite..cand se vor finaliza cercetarile se va dovedi cum stau lucrurile..si apropo la 120 km pe ora nu cred ca este teribilism,alcool nu se consumase si mai lasa ne dracului in pace cu parerile astea ale tale obiective..sau daca tot iti place sa ti dai cu parerea angajeaza te frate pe la Otv ca aveau nevoie aia de latratori de noapte..Omule a fost un accident..o viata s a dus..ce ai vrea?sa se mai duca una?..pt fiecare exista o judecata..dar nu esti tu in masura sa judeci si sa dai verdicte

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca esti cam impertinent si ai un limbaj neadecvat. Nu am spus ca le stiu eu pe toate, iar viteza este peste cea legala, si nici macar nu stim daca este viteza reala - se prea poate sa fi fost mai mare. Nu am zis ca s-a consumat alcool in cazul de fata, daca nu esti in stare sa analizezi postul meu, macar nu te afirma. Esti pe un forum, unde toata lumea are dreptul sa isi dea cu parerea, nu-ti place, esti liber sa migrezi in alta parte. Otv-ul nu ma pasioneaza, dar esti liber sa vizionezi ce post iti place. A fost un accident, dar s-a produs din vina cuiva. O viata s-a dus, dar din vina cuiva. Sunt satul de specimene care au impresia ca sunt mai presus de legile juridice, cat si cele ale fizicii .. uite asa intra in dobitoc in tine si te omoara, dar a fost .. "un accident".
Link to comment
Share on other sites

Sunt satul de specimene care au impresia ca sunt mai presus de legile juridice, cat si cele ale fizicii .. uite asa intra in dobitoc in tine si te omoara, dar a fost .. "un accident".

 

corect !

 

 

Si un alt dobitoc ca tine incearca sa si demonstreze gradul de inteligenta in necunostinta de cauza..pasarile mai migreaza..iar ca sa ne arati gradul tau de dobitocenie"dar s a produs din vina cuiva"...vina se va stabili ulterior cercetarilor dobitoc sef ce esti si ca sa te oftic si mai tare..uite nu "migrez de aici" si stau poate te saturi si mai tare de specimene din acestea si pleci;)

 

 

cam trist...:logik:

Link to comment
Share on other sites

rain, dar de ce te aprinzi asa? Chiar ai ceva de impartit cu cel care-a postat? Sigur nu. Tu ai in esenta dreptate, nimeni nu are cum sa conteste asta, insa cine stie ce dracu s-o fi intamplat acolo, doamne fereste. In orice caz, e pacat ca se intampla din ce in ce mai des astfel de lucruri si, dupa cum bine stim, oricata morala am face, asta nu va rezolva sau preveni nimic.

 

PS: masina e din Gl...sper sa nu fie vreun cunoscut. Oricum, nu mai conteaza.

 

incearca sa si demonstreze gradul de inteligenta in necunostinta de cauza..

 

Clc, crezi ca asta ajuta cuiva?

Link to comment
Share on other sites

Pai "respectivul" de mai sus isi face cont aici nu ca ar fi vreun pasionat, dar sa caste gura la ce zic unii si altii despre accident, si apoi sa-i faca in toate felurile .. adevarul doare ... nu ma aprind, dar tie iti surade ideea sa mergi ca omul cu sotia in masina civilizat, si apoi sa intre unu' d'asta in tine sa'ti omoare sotia sau ceva, si apoi sa auzi chestii de genu': " a fost un accident .."
Link to comment
Share on other sites

rain, dar de ce te aprinzi asa? Chiar ai ceva de impartit cu cel care-a postat? Sigur nu. Tu ai in esenta dreptate, nimeni nu are cum sa conteste asta, insa cine stie ce dracu s-o fi intamplat acolo, doamne fereste. In orice caz, e pacat ca se intampla din ce in ce mai des astfel de lucruri si, dupa cum bine stim, oricata morala am face, asta nu va rezolva sau preveni nimic.

 

PS: masina e din Gl...sper sa nu fie vreun cunoscut. Oricum, nu mai conteaza.

 

 

 

Clc, crezi ca asta ajuta cuiva?

nu ajuta..dar doare..am fost acolo..am vazut tragedia..e infiorator,stii si tu foarte bine ca daca nenorocirea asta ar fi batut la usa nu i ar fi deschis nimeni,pe mine ma deranjeaza ca se arunca cu pietre in sofer care isi doreste sa l fi luat pe el Dzeu..dar vezi tu e usor sa dai verdicte fara sa stii,fara sa fi fost acolo..off

ps: toti baietii erau din galati

Link to comment
Share on other sites

ba dimpotriva. Bine, sotia... sa stea la mama ei, nu sa umble pe coclauri :)

M-am gandit cand i-am vazut primul post (si se pare ca nu m-am inselat) ca CLC este implicat mai mult in treaba asta, de a postat aici, lucru confirmat de cele spuse de el.

 

pe bune, jignirile is inutile. Mi-aduc aminte de-acum vreo mie de ani cand eram tanar ca voi dar aratam mult mai bine ca Poiuyt, pe acelasi drum, noaptea, cum niste baieti care se intreceau cu bolizii (hehe, ei aveau Golf, ceea ce era lux pe-atunci, noi o biata Dacie alba, da' eram tineri) au reusit performanta sa se faca zob intrand unii in altii, i-am gasit ametiti vreo 10 km mai incolo, dupa ce ne-au depasit.

 

Asta e, s-a... intamplat o drama.

Link to comment
Share on other sites

Cu limbajul asta de lemn eu cred ca vei migra,vrand-nevrand.

Subiectivismul asta nu cred ca-si are rostul.Mai bine du-te la prietenu-tau sa vezi ce face,nu ne mai vraji aici.

Ciudat,si Dinescu a avut o problema la roata.

Nu face bine deloc si in mare parte nu si poate reveni datorita rautatii unora ca voi..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.