Jump to content

intrebare e39 fara BC


valy

Recommended Posts

unde ti-a tras firul care lipsea?

 

pai a tras un fir de la bord(ceasuri) pana la mufa care intra in maneta BC

 

 

TRebuie sa te uiti pe un program,habar nu am cum se cheama ,el s-a uitat a zis ceva cu pin nr 10 a facut legatura pana la mufa de la maneta ...

 

Insa am o problema (ZIC EU)imi ara ta consumul in ORAS 6,7% - 6 ,8% :pardon:ASTA NICIODATA LA 525 TDS automatikgetribe :flowers:

 

trebuie si asta ,, reglat,,cum se face la E36 OBC de 18 butoane????

 

 

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca odata cu montarea noilor ceasuri ti s-a imbunatatit si consumul :))

Buna asta!

Pai: din spusele dumneavoastra din prima pagina reiese ca ar tredui activata din tester si ca nu are cum sa functioneze fara erori doar prin simpla inlocuire si\sau conectare.

Link to comment
Share on other sites

asa este prima data montezi maneta si bordul (ceasurile)iar dupa aia te duci la testar sa iti activeze..

 

eu am avut activat timp de cateva luni dar din cauza firului lipsa nu imi arata si consumul ,cati km mai am de parcurs si viteza medie...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nu 525 tds din 98 si tot touring ...

 

ceva nu este in regula clar, acum am fost in traficul din bucuresti si imi arata 6,5% :no: :no: :no:

 

macar acolo 11% si il credeam....

 

 

 

gata acum parca mai vine de acasa 10,7% in oras :thumbsup: :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

si la mine la E39 e razna BC-ul. imi arata consum mediu in Bucuresti intre 5.4 si 6.3 in functie de cum alerg masina. cred ca masoara consumul doar pe 3 cilindri, intrucat E39-le e 530d. stie cineva vreo metoda prin care sa il fac sa realizeze ca mananca *** si sa isi schimbe atitudinea?

consumul extraurban, resetat la iesirea din Bucuresti nu a fost indicat niciodata mai mare de 5.8%

seria indicata in ceasurile de bord corespunde cu cea a masinii, aparent sunt ceasurile ei, doar ca's bolnave...

Link to comment
Share on other sites

si la mine la E39 e razna BC-ul. imi arata consum mediu in Bucuresti intre 5.4 si 6.3 in functie de cum alerg masina. cred ca masoara consumul doar pe 3 cilindri, intrucat E39-le e 530d. stie cineva vreo metoda prin care sa il fac sa realizeze ca mananca *** si sa isi schimbe atitudinea?

consumul extraurban, resetat la iesirea din Bucuresti nu a fost indicat niciodata mai mare de 5.8%

seria indicata in ceasurile de bord corespunde cu cea a masinii, aparent sunt ceasurile ei, doar ca's bolnave...

 

 

Mai intreb o data (poate nu pricep eu..)!Daca am ceasul,afisajul..si trebuie doar sa montez maneta BC mai trebuie activata din tester?

Link to comment
Share on other sites

Mai intreb o data (poate nu pricep eu..)!Daca am ceasul,afisajul..si trebuie doar sa montez maneta BC mai trebuie activata din tester?

 

da trebuie activat din tester daca masina nu a avut bord si maneta BC din fabrica.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.