Jump to content

PILOT AUTOMAT e39


Fan_XBMW

Recommended Posts

Stie cineva cum sau ce trebuie sa fac sa am pilot automat la un e39?

Ce anume trebuie facut la masina/motor....schimbar?

Daca se merita... am inteles ca ar reduce consumul la drum lung cu 1-1.5% ....

As dori mai multe detalii.

multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Sunt o garamada de piese ! nici eu nu stiu daca le am pe toate ca le-am luat cam ..pe incredere :rolleyes:

 

Cauta de pe o masina din generatia ta .. facelfit cu facelift si nonfacelift cu nonfacelift !!

 

Cauta topicul meu pe 4tunig ca am poze acolo !!

Link to comment
Share on other sites

daca tu vrei pilot pentru consumul ala de - 1%......................

pilotul nu te ajuta doar la consum...e foarte comod si lejer sa conduci (NU IN ROMANIA) e pilot automat.

 

pai, volan cu comenzi , calculatorul lui si motorasul (sau ceva de genul), cam astea sunt piesele.

partea proasta e ca nu stiu cum daca va merge daca il montezi , cred ca trebuie facut ceva la soft sa il recunoasca, sau ceva de genul.

 

 

le: Fan_XBMW : daca le iei din dezmembrari nu cred ca ajungi la 200e

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

daca tu vrei pilot pentru consumul ala de - 1%......................

Eu am auzit ca reduce consumul cu 25 % :LMAO:

 

 

 

le: Fan_XBMW : daca le iei din dezmembrari nu cred ca ajungi la 200e

E scump 200 e !! Poate cu tot cu volan cu comenzi !

 

Doar piesele de pilot max 100 e !

Link to comment
Share on other sites

la 100 e am auzit si eu ca ajunge.... interesant... nu mi as pune numai pentru consumul de 1%, si care e problema dak as reduce consumul chiar si cu 1% :)... crezi ca as fi singurul care isi pune pilot automat? Edited by Fan_XBMW
Link to comment
Share on other sites

la 100 e am auzit si eu ca ajunge.... interesant... nu mi as pune numai pentru consumul de 1%, si care e problema dak as reduce consumul chiar si cu 1% :)... crezi ca as fi singurul care isi pune pilot automat?

 

 

nu dar ai zis asta ca pe un motiv principal. nici nu prea ai pe unde sapui masina pe pilot ca sa poti economisi ala 1%..........

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca economisesc mult mai mult pentru ca daca nu am pilot imi vine sa i dau mereu....si dak o las pe pilot e ca si cum as conduce constant, numai ca piciorusul meu nu sta locului... si daca as sti ca am pilot si o cuplez m-as putea abtine sa o las sa mearga constant la o viteza aleasa... mai mult si de asta as vrea...
Link to comment
Share on other sites

da, dr ca un posesor de pilot automat nu poti merge foarte mult cu el cuplat, cel mai mult am mers pe autostrada soarelui totata si asta la 2 noaptea. spre ex. duminica m-am intors in buc, si nu am putut sa merg constatn cu ea, din cauza traficului, si unora care simt nevoia de afirmare a bolizilor pe care ii detin (skoda fabia, megane-uri in special).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

daca tu vrei pilot pentru consumul ala de - 1%......................

 

E foarte bun cand ai drumuri lungi, pe autostrazi! (excludem Romania, da?). Cand ai de facut cam 1,000 km/zi simti ca-ti "moare" piciorul drept!!!:laugh: Nici eu nu eram de acord cu el (adica, nu as fi platit pentru pilot automat) dar acum ma felicit ca l-am luat! Aici il folosesc DOAR pentru A1 si A2. In rest, prin Europa.

Si, n-as baga mana-n foc ca aduce o scadere a consumului. Dar e foarte comod la drumuri lungi.

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.