Jump to content

Schimbare culori bord la un BMW 320d din 2001


elvislorin

Recommended Posts

Bishop e zextar.com, de aia nu mergea zexstar.ro :blink:

 

Felicitari elvislorin pentru initiativa, am exact aceeasi problema, lumina aia de maieu feminin galbuie imi da o stare de rau constant :)

 

Am vb si eu la zexstar cu unul din baieti care m-a ajutat acum ceva vreme la un Focus. Nu era prea incantat de ideea de a umbla la BMW, nu stia nici el sigur daca merge ori ba, zicea ca a facut la un model dar nu mai stia care etc...

Situatia e de cacao, o sa urmaresc threadu cu interes.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

am comandat pana la urma de la proxenon asa ceva :

 

ce parere aveti ?

165827[/snapback]

 

Par interesante, 2 intrebari:

 

cat costa?

ziua, se vad ceasurile albe?? sau se vad normal?

 

E cam aiurea ca restul luminilor raman portocolaii si arata cam ca un pom de Craciun :blink:

Edited by studio54
Link to comment
Share on other sites

cat...alea costa 75 euro

eu am gasit pe net la 43 dolari+30 dolari transportul si nu sunt cu plasma...pur si simplu schimbi folia neagra cu una alba iar cifrele sunt albastre...e pe undeva mai sus adresa...ceva cu procarparts parca...

oricum io sunt nehotarit ce sa fac...sa iau de pe net sau sa dau o fuga la bucuresti sa imi faca dsign bordul cu leduri...tre sa vb cu el sa vad dak a facut la e46 si cam cat timp i-ar lua (ca dak ma duc nu pot sa stau mai mult de o zi)

dar deocamdata stau si ma bucur de sarbatori...mai keltui bani si pt mine k am bagat numai in masina in ultimul an

Sarbatori fericite tuturor si ne auzim in continuare

Idei, sugestii fratzilor...ca avem pt ce ne agita, nu?

Link to comment
Share on other sites

ceasurile sunt de fapt niste folii care se pun peste cele originale cum zicea si elvislorin, nu cred k au nici o treaba cu plasmele, e doar un fel de a zice. Ziua se vad albe, iar cu inele cromate eu zic k o sa dea bine. Oricum am in plan sa schimb si celelalte leduri din masina
Link to comment
Share on other sites

lol...studio54 intreba cat costa...ar trebui sa belesc okii mai bine

studio54 nenicule alea costa 75 euroi

166159[/snapback]

 

75 de euroi ??? mai mult decat iau cei de la zexstar pentru o masina intreaga.

Si daca este ca asta, chiar e imens pretul : http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-e46-Cus...1QQcmdZViewItem

Edited by studio54
Link to comment
Share on other sites

e prea mare 75 euro...tziam zis k la 43 dolari+transport iti iei folie cu albastru (se aseamana cu bordul din pozele de pe linkul de mi l-ai dat) iar montarea e relativ simpla

167147[/snapback]

 

 

Daca vrea cineva folie la sibiu se pune cea mai buna folie , parerea mea , pe luneta din spate ti-o aplica dintr`o bucata , intradevar pt un BMW E39 seria 5 mi`ar lua 120 de euro dar merita!

Link to comment
Share on other sites

Daca vrea cineva folie la sibiu se pune cea mai buna folie , parerea mea , pe luneta din spate ti-o aplica dintr`o bucata , intradevar pt un BMW E39 seria 5 mi`ar lua 120 de euro dar merita!

169754[/snapback]

Inainte de a posta, nu ar fi deloc rau sa citesti topicul sa vezi despre ce e vorba. Sau tu ai bordul montat pe luneta din spate ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare. Am revenit. Am mai iesit un pic din gaura neagra in care intrasem si ma apuc serios de treaba la lumini.

Pt inceput am luat un led verde si l-am montat in butonul pt geamul electric dreapta fata ca sa vad cum o sa arate noaptea. Pana la urma nu sunt hotarat ce combinatie de culori sa aleg.

1. Verde ca o culoare de baza, ca asta e culoarea masinii, in combinatie cu un alb neon si rosu pe la ace si la nimicuri din astea.

2. Albastru in combinatie cu alb si rosu. Personal sunt fan albastru dar parca m-am saturat de audi-urile si vw-urile pe care le tot vad...si parca ii vad dupa aia ca se umfla in pene ca i-am copiat. :blink: :) :)

Sugestii, opinii...haideti!!!

Diseara fac o poza cu ledul montat pe buton.

Link to comment
Share on other sites

Am revenit cu poza butonului luminat in verde. Va place culoarea?Mie da. Si parca da mai bine si cu masina. E un pic luminat mai intr-o parte pt ca nu e amplasat corect ledul. Am incercat pe butonul de rezerva si m-am chinuit un pic pana cand am reusit sa lipesc ledul si rezistenta. Cand o sa montez pe butonul titular o sa il amplasez central.

Sfaturi, idei???Nimeni???Haideti fratilor sa nu lasam topicul asta sa moara!!! :blink:

 

Edited by elvislorin
Link to comment
Share on other sites

am revenit cu poze noi. am schimbat ledurile de la butoanele pt geamuri electrice, inchidere centralizata si ASC. am pus in locul ledurilor portocalii niste leduri albastre de 5 mm. la butonul de ASC nu intra asa ca am pilit un pic ledul. :blink:

in final am optat pt albastru pt ca si la bord o sa schimb cadranele cu unele albe si scris albastru (am pus in primele pagini un link catre firma care le vinde). zilele urmatoare o sa schimb ledurile de la blocul optic. sunt niste leduri micute, SMD, asa ca o sa merg la un electronist ce lucreaza la un magazin de telefoane mobile (incredibil, dar am reusit sa gasesc unul dispus sa se bage la chichitze din astea). :)

post-3186-1171474730_thumb.jpgpost-3186-1171474760_thumb.jpgpost-3186-1171474797_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.