Jump to content

imi place...


mike

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciudat ca in poze se vede cam galben,si la fel si pozitia,dar cred ca din cauza becurilor.Si mi se par mai puternice semnalele ca pozitiile.Pacat ca nu e curata masina,ca s-ar fi vazut mai bine.Era cam umbra acolo si de la distanta se vad cam negricioase.

post-116-1110383123_thumb.jpg

post-116-1110383137_thumb.jpg

post-116-1110383148_thumb.jpg

post-116-1110383160_thumb.jpg

post-116-1110383177_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mike,daca iti place si la Bucuresti nu are cine sa iti faca asa ceva,da stopurile jos,fa un pachet cu ele,si exista un autocar Dacos care vine zilnic la Cluj.Dai 20 de mii la sofer,eu le iau si le duc la vopsit si a doua zi le trimit inapoi.Ma interesez cat costa acum,ca acum un an era 100 de mii.Oricum nu poate costa cu cine stie cu cat mai mult.Autocaru mi se pare ca pleaca la 12 din Autogara Militari si ajunge la 9 seara la Cluj.Eu le duc a doua zi dimineata la prima ora la vopsit,iar la ora 2 il pun la cel care pleaca spre Bucuresti si iti ajung seara la 11.
Link to comment
Share on other sites

woooow!!! :blink:

imi plac foarte mult cum au iesit ale tale!

intradevar s-a cam pierdut din intensitatea luminii dar nu pare ca foarte mult.

Intrebare: in afara de semnal, tot tu ai vopsit si marsarierul? la mine ar fi de vopsit si marsarierul...

 

ps. imi place ideea de al trimite la vopsit la tine... 10x

post-70-1110454777_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

woooow!!! :blink:

imi plac foarte mult cum au iesit ale tale!

intradevar s-a cam pierdut din intensitatea luminii dar nu pare ca foarte mult.

Intrebare: in afara de semnal, tot tu ai vopsit si marsarierul? la mine ar fi de vopsit si marsarierul...

 

ps. imi place ideea de al trimite la vopsit la tine... 10x

16527[/snapback]

 

Nu e vopsit.Asa e de fabrica.Asa e la toate.

Ma dispera ca boala aluia de pe portbagaj,numai din stanga,e sa intre apa in el si sa se innegreasca jos.Inca nu am gasit unul bun ca sa il inlocuiesc,ca toate sunt la fel,daca cauti la dezmembrari toate de pe stanga sunt innegrite.

Eu am vopsit doar semnalizarile care erau ca la tine,deasupra.Poti lasa ala de marsarier alb,ca arata frumos.Nu stiu daca iese nuanta la fel cu semnalul,ca tre sa o faca probabil cu rosu.

Link to comment
Share on other sites

hmmmm... :blink:

ma mai gandesc

mie-mi placuse cum l-am vazut pe asta:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?act...pe=post&id=2507

16531[/snapback]

 

Chestia ca din cate am vazut eu,albul ala este inconjurat de rosu.Nu e separat ca si semnalizarea.Probabil ca va trebui sa faca rosie toata portiunea aia,si nu stiu cum o sa iasa vopseaua rosie peste rosul din jurul marsarierului.

La ala am vazut ca a mers,probabil ca o sa iasa si la baietii astia de la Cluj,da nu pot sa iti garantez ca iese bine,ca doar semnalul stiu ca iese bine.

Link to comment
Share on other sites

@Mike, nu o sa mai vezi bine noaptea cand dai in marsarier, sau nu o sa te mai vada altii noaptea cand o sa dai in marsarier, o sea creada ca sunt pozitiile sau frana aprinse... cand colo tu o sa dai marsarier... parerea mea...
Link to comment
Share on other sites

@Mike, nu o sa mai vezi bine noaptea cand dai in marsarier, sau nu o sa te mai vada altii noaptea cand o sa dai in marsarier, o sea creada ca sunt pozitiile sau frana aprinse... cand colo tu o sa dai marsarier... parerea mea...

16534[/snapback]

 

Corect.Nu o sa mai fie lumina alba.Si nu o sa stie lumea ce faci,daca dai cu spatele sau e pozitia.

Link to comment
Share on other sites

@Mike, nu o sa mai vezi bine noaptea cand dai in marsarier, sau nu o sa te mai vada altii noaptea cand o sa dai in marsarier, o sea creada ca sunt pozitiile sau frana aprinse... cand colo tu o sa dai marsarier... parerea mea...

good point!

nu m-am gandit la asta...

ma gandesc si revin cu un raspuns

Link to comment
Share on other sites

Ar merge vopsite semnalele si in negru.Am vazut la cineva pe E34 si arata bine.Dar numai daca masina e neagra arata bine.

am masina neagra dar nu vreau semnale negre... nu sunt tocmai pe gustul meu... oricum la negru se pierde f mult din luminozitate si eu prefer sa fiu vazut noaptea pe strada :blink:

Link to comment
Share on other sites

gata

m-am hotarat

e ok sa vopsesc doar lateralele spate (wlf imi aflii si mie un pret, te rog?), dar o sa-mi trebuiasca si semnalizatoare albe pe fata si laterale...

aveti idee cam cat costa setul in romania? fata + laterale

10x

 

o sa arate cam asa...:

post-70-1110460138_thumb.jpg

Edited by jaffar
Link to comment
Share on other sites

gata

m-am hotarat

e ok sa vopsesc doar lateralele spate (wlf imi aflii si mie un pret, te rog?), dar o sa-mi trebuiasca si semnalizatoare albe pe fata si laterale...

aveti idee cam cat costa setul in romania? fata + laterale

10x

 

o sa arate cam asa...:

16550[/snapback]

 

 

:)

 

de ce ai scris cu rosu? ca sa stim ca ai gresit intentionat? :blink:

Link to comment
Share on other sites

semnalele albe sint cam 3-400 mii (turcesti, evident) bucata (fata, lateral)

ar mai fi posibila comanda pe e-bay, dar tot asa, ar trebui sa ne strangem mai multi pentru a economisi la transport...

 

tocmai am sunat la AB si:

semnal stanga fata (alb) - 41.76 euro

semnal dreapta fata (alb) - 41.76 euro

semnal stanga lateral (alb) - 19.44 euro

semnal dreapta lateral (alb) - 19.44 euro

semnal stanga spate (rosu cu alb) - 128.19 euro

semnal dreapta spate (rosu cu alb) - 128.19 euro

 

deci... prefer turcesti pentru moment... sau comanda pe ebay

Link to comment
Share on other sites

Azi e tarziu sa ma interesez.Maine ma duc si aflu cat costa acum sa le vopsesti.

Semnalele laterale sunt vreo 200 de mii si alea de far cam 1 milion.La mine la E34 albe sunt 400,iar fumurii 900.Deci la E46 tre sa fie mult mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Azi e tarziu sa ma interesez.Maine ma duc si aflu cat costa acum sa le vopsesti.

Semnalele laterale sunt vreo 200 de mii si alea de far cam 1 milion.La mine la E34 albe sunt 400,iar fumurii 900.Deci la E46 tre sa fie mult mai mult.

10x... super

cat despre preturile la semnalizatoare... am cam pus ochii pe unele gri cu sticla transparenta... iar astea incep de la vreo 30euro/perechea afara...

mai vedem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.