Jump to content

X5 motor schimbat la 20000 KM


975NGR

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dupa 5-6 km, chiar daca NU schimbau nimic, tot nu se oprea motorul!!! A patit cineva asta: daca nu ai schimbat uleiul FIX la km care trebuie, se opreste/caleaza motorul dupa 5-6 km???!!!

Cum adica: au schimbat pompa si nu a mers???? Se ingustase orificiul? Nu mai intra pompa de ulei nou? Ce sa-i fi furat de pe masina?

Ceva e putred in Danemarca; povestea nu e char cum o prezinta el. Asa ca, toate comentariile sunt de prisos. De fapt, discutam si ne dam cu parerea dar habar nu avem despre SITUATIA REALA!!

 

Sa fie o intamplare ca unii neaga sistematic problemele de service ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Salut, sunt in situatia ta...doar ca mie mi-au picat ambreiaju si discurile spate la 20.000 . Au tinut masina in service o gramada..., masina de schimb mi au dat 2 zile..restu se plateste 40 euro per/zi. Problema e ca cei mai multi dealeri auto sunt in insolventa. Da ati auzi bine cumpara masinile de la importator si iti spun ca ei ofera super service-uri si garantii si defapot nimic. Ei nu au bani sa-ti faca tie masina pe garantie, ca sa iti faca tie masina pe garantie.....trebuie sa scoata bani din buzunaru lor... asta inseamna.... ca platesc...iar majoritatea....doar poarta numele bmw...... nu si onestitatea,reparatiile ..si problemele clientiilor in caz de garantie. Iti dau un caz. NU dau nume un dealer din bucuresti ofera 5 ani garantie....fara limitad e km bla bla. ti se strica masina la 10.000 km ...si teapa.... in contract iti dai seama ca mai bine de 95% din piese sunt consumabile.Acest service de care zic......functioneaza si are un renume......are datorii la bmw de peste 3 milioane de euro. Iar bmw-ul nu mai colaboreaza demult cu acest service-reprezentanta..... dar inca-i poarta numele se repara masini si multe altele. Cand mergi cu garantia...atita te duc cu zaharelul pana te saturi,expertize dupa expertize, clauze peste clauze..e....doar sa nu faca nimic. Stiu din surse sigure 99% dar nu pot saspun nimic fiindca totul este in interior si iti dai seama ce scandal ar iesii! sunt doar cateva persoane din acel service care cunosc situatia...si nu vreau sa risc......! Am fost la protectia consumatorului si mi-au spus cei deacolo ca p[ersoana juridica e foarte greu sa scoti garantia....ca persoana fizica e mai usor.
Link to comment
Share on other sites

traficante fara suparare dar bati campii, garantiile nu se acorda/platesc de dealer ci de biroul local bmw group romania, mai exact dealerul face dosarul astia inspecteaza si daca concluzioneaza ca e caz de garantie ei platesc dealerului reparatia, fiind vorba de un ambreiaj probabil ca l-ai ars iar utilizarea necorespunzatoare lasa urme.
Link to comment
Share on other sites

Salut, urat, foarte urat ce ti se`ntampla... si eu care eram suparat pe ala administratorul de la asociatie ca mi-a pus 2-3 mc de apa in plus :p :)

Si eu am trecut prin (mai mici ca la tine) nereguli aparature imediat dupa revizii/reparatii la BMW.

OARE, daca strangem un document cu multi posesori de BMW in care sa precizam nume, si vin-ul de la masina, si ne plangem de calitatea FOARTE PROASTA a serviciilor oferite de reprezentantele lor in ROMANICA, nu ar lua masuri? Sa inchida din ele si sa lase doar ce pot supraveghea... Orice, numai sa schimbam ceva, ca mi-e ca multi dintre noi, vom ajunge sa schimbam tara ca sa obtinem respectul cuvenit.

Link to comment
Share on other sites

Salut, urat, foarte urat ce ti se`ntampla... si eu care eram suparat pe ala administratorul de la asociatie ca mi-a pus 2-3 mc de apa in plus :p :)

Si eu am trecut prin (mai mici ca la tine) nereguli aparature imediat dupa revizii/reparatii la BMW.

OARE, daca strangem un document cu multi posesori de BMW in care sa precizam nume, si vin-ul de la masina, si ne plangem de calitatea FOARTE PROASTA a serviciilor oferite de reprezentantele lor in ROMANICA, nu ar lua masuri? Sa inchida din ele si sa lase doar ce pot supraveghea... Orice, numai sa schimbam ceva, ca mi-e ca multi dintre noi, vom ajunge sa schimbam tara ca sa obtinem respectul cuvenit.

Ideea e ca nu te obliga nimeni sa mergi la reprezentanta sa-ti repari masina. Daca au servicii proaste oferite pe banii tai de ce te mai duci?

Eu sunt de parere ca reprezentantele ar trebui doar sa vanda masini.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.