Jump to content

Unghi de fuga (unde) ?


Recommended Posts

A venit timpul sa imi fac si unghiul de fuga la e90-ul meu. Aveti idee unde as putea sa-l fac in Bucuresti si care ar fi serviceul cu cel mai bun raport calitate/pret ?

 

eu l-am facut la dormag...roti pe 15 cam 150ron...cu cat creste marimea jentii creste si pretul dar cred ca nu e o crestere semnificativa...sunt multumit de ei

Link to comment
Share on other sites

Ti-a verificat doar unghiurile pe fata, sau si cele de pe spate?

 

Nu vad ce legatura ar putea fi intre dimensiunea jantelor si pretul operatiei de reglare a directiei. :unsure:

 

PS: Nu mai cita postul anterior! Este inutil, enervant, obositor, sasmd...

Link to comment
Share on other sites

scuze ...era sa il citez si pe al tau :rolleyes: :smile: am sunat sa ma programez si m-au intrebat pe cat sunt jentile...si mi-au spus ca pentru jante pe 15 pretul este asta...nici eu nu stiu care e legatura ....au facut unghiul la toate cele 4 roti...se poate face unghiul doar la doua roti? Edited by umbrella
Link to comment
Share on other sites

Din pacate si eu m-am intalnit cu pretul facut in functie de dimensiunea jentii. Cand l-am intrebat pe angajat cu ce influenteaza dimensiunea jentii geometria care trebuie facuta - a dat din umeri razand si mi-a dat urmatoarea replica "Asa a zis bossu" :) .

 

ps: Nu ar trebuii sa influenteze dimensiunea jentii pretul reglarii geometriei, dar unii profita de faptul ca cei care au jante mai mari ar trebuii sa aibe si masini mai scumpe sau bani mai multi :) (in general...) si de aici si pretul.

Edited by 320i e36
Link to comment
Share on other sites

au facut unghiul la toate cele 4 roti...se poate face unghiul doar la doua roti?

Aici sunt 3 variante:

1. Nu masoara si nu regleaza nimic pe puntea spate.

2. Masoara si unghiurile pe spate, dar nu regleaza nimic deoarece ori nu stiu ca se pot regla, ori nu se pricep sa le regleze.

3. Masoara si regleaza directia atat pe puntea fata cat si pe puntea spate.

 

In majoritatea cazurilor se masoara si unghiurile pe spate, dar oamenii nu regleaza nimic. Sunt obisnuiti ca la masinile vechi, unde pe puntea spate nu exista niciun reglaj. Sau pur si simplu nu stiu cum sa faca reglajele pe spate.

Link to comment
Share on other sites

Geometria se regleaza la toate rotile ale masinilor ce sunt echipate cu suspensii independente atat fata, cat si spate. La timas este in jur de 80 RON geometria fata, si parca 110 sau 120 RON pentru fata si spate. Ofera garantie si eu unul nu am avut probleme. Edited by mada_linn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.