Jump to content

vand e39 530i M pack manual


brutus

Recommended Posts

Salut , ai o masina superba ;) si bafta la vanzare sa ajunga la un pasionat ca tine si ca mine :)) . Te rog pune niste poze clare cu interiorul fata/spate ( sau trimite-mi pe pm ) Ai exact aceleasi dotari/interior/culoare/scaune.. ca la amea dar nu sunt sigur ;)

 

 

ps: doar un defect are masina ta , care e CAPATUL ALA DE TOBA e oribillllll , la cum arata masina ar arata prea frumos un capat cu 2 iesiri rotunde mult mai mare decat ai tu acum ( am atasat poza )

post-30616-0-11878100-1319747132_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

sunt cateva detalii care ti-au scapat vis-a-vis de pachetul M - lipsesc: aparatori de sub bara fata de pe colturi, scut motor, eleron spate... chiar si trim-urile de la geamuri pe pachetul M nu sunt cromate (in ultimele poze am vazut ca ai remediat problema asta). Si sunt mai mult ca sigur ca si interiorul sufera din lipsa trim-urilor M de la praguri, etc.

 

Recunosc, ma irita putin pachetele astea M facute pe jumate. :)

 

P.S. Ciudata creatura a mai configurat masina asta: pui ASC pe un motor asa puternic, oglinzi modeste, nu piele, nu scaune electrice, dar DSP e vital.

Edited by bedwap
Link to comment
Share on other sites

Asa e si amea , 525 tds 09/1997 facut se pare la comanda ( adica dotarile dorite de cumparator ) asa am citit pe cartea masini si i-mi scrie si pe carte service si tot, Sincer sa fiu nu-mi place la o masina urmatoarele : TRAPA !! scaune electrice ! piele ! si mai ales automate . I-mi plac foarte mult sa le vad la alti , dar nu pe masina mea .
Link to comment
Share on other sites

Asa e si amea , 525 tds 09/1997 facut se pare la comanda ( adica dotarile dorite de cumparator ) asa am citit pe cartea masini si i-mi scrie si pe carte service si tot, Sincer sa fiu nu-mi place la o masina urmatoarele : TRAPA !! scaune electrice ! piele ! si mai ales automate . I-mi plac foarte mult sa le vad la alti , dar nu pe masina mea .

 

Te inteleg..nimeni nu vrea trapa, scaune electrice sau piele in masinile proprii. :wacko: :drinks: :nea:

Link to comment
Share on other sites

Te inteleg..nimeni nu vrea trapa, scaune electrice sau piele in masinile proprii. :wacko: :drinks: :nea:

 

Te inteleg si eu ! si chiar ii inteleg pe astia din MICUL PARIS ;) , la voi nu exista masina fara piele/trapa/scaune el sau ma rog FULL EXTRA , FULL DE FULL , UNICA IN ROMANIA sau ce vorbe mai sunt pe la voi in sud. Iar daca tu ai toate dotarile pe seria 3 atau e problema ta ;) Eu ma ultra multumesc cu dotarile mele de pe balena mea

Link to comment
Share on other sites

Eu am inteles ca masina ta nu are dotarile respective, dar sa spui cu atata sinceritate ca nici macar nu le-ai dori..e ca si cum ai spune:"masina mea e mai cheala asa, dar sincer asa imi place cel mai mult, nu as vrea nimic in plus". Ma rog, hai sa lasam off-topicul la o parte.
Link to comment
Share on other sites

eu iti spun cu sinceritate ca masina mea are scaune electrice , piele si trapa si nu imi plac

piele e misto doar dpdv al intretinerii, dar confort din parti, e rece iarna si fierbinte vara, prefer oricand un scaun sport textil.

scaunele electrice nu mi-as pune niciodata daca mi-as configura masina de noua si iti zic si de ce ....si la seatul actual si la volvo s40 si la e46(vorbesc doar de masini pe care le-am avut eu), scaunele electrice sunt un pic mai sus(in pozitia cea mai joasa)decat la o masina identica cu scaune manuale.

iar trapa am deschis-o de cateva ori sa le arat prietenilor ca functioneaza, deci imi e total inutila, nu i-as simti deloc lipsa daca nu as avea

Link to comment
Share on other sites

este o problema cu modulul video, nu asa arata meniul la 16:9. doar pe bara spate exista PDC, butonul de pe consola nu e...

 

 

 

am mai zis si ma repet pot sa cer si 5 mii ca oricum nu o cumpara nimeni de pe club ;)

 

 

dar na ne place sa ne balacarim ca vorba aia e misto sa arunci cateodata cu piatra la vecinu ...asa suntem noi o parte din noi defapt nu ne putem abtine ...ca la sat, ca grasele alea de nu fac nimic si sparg seminte in coltu strazii ;)

 

 

masina este o coaje de doi bani cu probleme la modulu video si cu senzori fara buton , n-o cumparati !!!!

 

ii lipsesc motoru, cutia de viteze ...si multe altele ...

 

pragurile si scrumiere uitasem partea asta ...

 

 

oricum sunteti asa carcotasi uni din voi ....

 

 

daca nu are de ce nu are, daca are ``aaaa frate are da nu e bine pus ...``

 

eu zic ca la masini e ca la curve, iti place o platesti si o iei cu tine ...observi pe parcurs ce are si ce nu ...

 

asa ca lasati comentariile astea inutile, chiar nu isi au rostu ...

 

in principiu nu ma grabesc prea tare sa o vand, nu vreau sa scap de ea....

post-22843-0-60018400-1319755756_thumb.jpg

post-22843-0-60397500-1319755783_thumb.jpg

post-22843-0-64606100-1319755807_thumb.jpg

post-22843-0-74547600-1319755864_thumb.jpg

post-22843-0-24525500-1319755885_thumb.jpg

post-22843-0-20164700-1319756117_thumb.jpg

Edited by brutus
Link to comment
Share on other sites

in Paint sunt facute, doar ca nu a mai ajuns vopseaua sa puna un M si pe suportul de picior :)) Nu sunt carcotas, nu am trebuinta sa cumpar masina asta (care are un motor tare de altfel), dar poate intereseaza pe vreun coleg, si e bine sa vada micile lipsuri acum decat dupa ce a cumparat-o. si mie mi-ar conveni sa aflu niste detalii de la un posesor de seria 7 de ex. daca as fi interesat de un asemenea model.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

in Paint sunt facute, doar ca nu a mai ajuns vopseaua sa puna un M si pe suportul de picior :)) Nu sunt carcotas, nu am trebuinta sa cumpar masina asta (care are un motor tare de altfel), dar poate intereseaza pe vreun coleg, si e bine sa vada micile lipsuri acum decat dupa ce a cumparat-o. si mie mi-ar conveni sa aflu niste detalii de la un posesor de seria 7 de ex. daca as fi interesat de un asemenea model.

 

 

stai linistit ala cara ar cumpara asa ceva nu ar fi la primul e39 ;) cum am fost si eu primul a fost 520d, asa ca te poti abtine...

 

acum vad unde era problema, tu esti mare posesor de 530d m pack si te tot legi de mine aici ...

 

ar fi bine sa te abtii, stai tu linistit in supermasina ta si veziti de treaba ....;)

 

lasa atitudinea asta de nevasta batuta

 

si ce spui tu acolo cu suportu de picior e ``pedala moarta`` si costa vreo 2-3 mil noua, credema ca nu era o problema da nu ii vad rostu ....

 

 

te astept cu alte replici/defecte

 

 

 

Ps. cand aveam masina argintie ma enervam si eu ca nu e neagra ....asta e ....bafta bedwap

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg cum ati vazut voi ca e trucata poza cu ornamentul de prag /// M :hyper:

 

Jantele care erau in primele poze erau BBS sau replici ? Imi placeau mai mult cum stateau pe masina !

 

am glumit eu la faza cu pragurile pentru ca am vazut ca cineva a spus ca sigur nu e pachetu complet ca ii lipsesc ornamenturile la praguri ... si nu mai stiu ce plastic ... de aia am zis ca a facut repede pozele in paint sa arate ca le are ...

 

Banuiesc ca sunt replici! Originale, costa cam 4,000 euro, deci .... Dar, cand pui poze cu o masina, la vanzare, nu-i schimbi nimic din ce ai aratat! (daca se vinde peste inca o luna, o dai cu jante de tabla, pe 16"?)

 

daca o cumperi tu iti platesc eu si rotile alea din prima poza ! :hyper:

 

si nu vad care e problema ca a schimbat rotile ? a pus poze cu rotile noi si cu pretul nou deci care e frate problema ?

 

bagatori de seama mai multi ca aici nu sunt pe nici un forum ...

Link to comment
Share on other sites

stai linistit ala cara ar cumpara asa ceva nu ar fi la primul e39 ;) cum am fost si eu primul a fost 520d, asa ca te poti abtine...

 

acum vad unde era problema, tu esti mare posesor de 530d m pack si te tot legi de mine aici ...

 

ar fi bine sa te abtii, stai tu linistit in supermasina ta si veziti de treaba ....;)

 

lasa atitudinea asta de nevasta batuta

 

si ce spui tu acolo cu suportu de picior e ``pedala moarta`` si costa vreo 2-3 mil noua, credema ca nu era o problema da nu ii vad rostu ....

 

 

te astept cu alte replici/defecte

 

 

 

Ps. cand aveam masina argintie ma enervam si eu ca nu e neagra ....asta e ....bafta bedwap

 

:)) acum te enervezi ca e cam cheala, si cu un Pachet M model 4tuning.ro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:)) acum te enervezi ca e cam cheala, si cu un Pachet M model 4tuning.ro

 

nu stiu care din noi se enerveaza :)))) semi pachetu M este din fibra vitan racing nu ce spui tu acolo :)))

 

o sa vin la tine la noapte sa iti pun un sticker cu NIKE si BOSS pe luneta ca ala iti lipseste ...bafta cransena !!!

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma are PDC numai in spate? Ii sugerez vanzatorului sa nu mai fie atat de acid si sa raspunda pe cat cu putinta la intrebari, cel mai bine inchizi gura lumii cand pui lucrurile la punct. :)

 

Altminteri, afirmatii de genul "atitudinea asta de nevasta batuta" si "Ăśricum n-o cumpara unul de aici" is mai ieftine decat masina asta de 10 ani la care nu suporta comentarii de parca ar fi Lamborghini.

 

Pe de alta parte, un e39 benzina in trei mii si manual este o masina foooarte interesanta :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma are PDC numai in spate? Ii sugerez vanzatorului sa nu mai fie atat de acid si sa raspunda pe cat cu putinta la intrebari, cel mai bine inchizi gura lumii cand pui lucrurile la punct. :)

 

Altminteri, afirmatii de genul "atitudinea asta de nevasta batuta" si "öricum n-o cumpara unul de aici" is mai ieftine decat masina asta de 10 ani la care nu suporta comentarii de parca ar fi Lamborghini.

 

Pe de alta parte, un e39 benzina in trei mii si manual este o masina foooarte interesanta :)

 

 

 

dupa cum bine se vede este fara pachet M din fabrica, asa am cumparat bara spate cu PDC asta era problema cu pdc ala de pe spate :)

 

numai cele 3 seturi de jante m-au dus peste 1500 de euro, plus alte chestii cred ca puteti cauta singuri sa vedeti cam ce pret eu niste replici bbs LM 19`` si rondell ambele cu 10j spate ... anvelope noi cumparate din magazin plus multe altele ...nu ma apuc acum sa va insir ce se poate valorifica ...

 

oricum un lucru e clar lumea nu are bani si statul nu iti permite sa iti cumperi o asa masina cu un buget normal, costa 6 lei pe zi numai impozitu plus asigurare si multe altele ...asa ca nu ma astept sa o vand curand ...si o mai zic odata daca o sa fie client la masina asta sigur nu o sa fie de pe forumu asta ...;)

 

si nu pot sa ma abtin cand vad uni posesori de masini diesel care mai au putin si le ies paletele de la turbo pe evacure care ingheata in ele iarna si care scot injectoarele cu ranga de pe _chiulasa_ ca ma ataca ...nu ppot sa tac :)

 

 

spuneti voi un pret corect daca al meu nu va place:)

 

pana la urma o pun la 6000 si o fac super mega cheala ca oricum e cheala si asa dar poate mai scot vreo 2 mii din accesorii :)

post-22843-0-44403900-1319825065_thumb.jpg

Edited by brutus
Link to comment
Share on other sites

si nu pot sa ma abtin cand vad uni posesori de masini diesel care mai au putin si le ies paletele de la turbo pe evacure care ingheata in ele iarna si care scot injectoarele cu ranga de pe _chiulasa_ ca ma ataca ...nu ppot sa tac :)

 

 

Adevarat de 1 saptamana trag de un injector si nu vrea sa iasa nici mort :)

 

Bafta la vanzare, mie imi place masina dar din cauza impozitului si consumului, multi se feresc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.