Jump to content

Vand E46 318 i


cristian1978

Recommended Posts

Esti in ceva eroare din moment ce spui ca taxa se adauga la toate. Eu la masina mea nu mai am cum sa ii recuperez taxa( e platita anul asta). Cine o va cumpara nu va mai plati nicio taxa, toata viata masinii. Un prieten are o masina inscrisa in 2008 martie, deja au trecut 5 ani si nu mai poate primul proprietar sa isi recupereze taxa. Nici eu nici prietenul meu nu ne vindem masinile, doar am vrut sa subliniez ca sunt MULTE masini pt care nu se va mai plati nicio taxa. Nu stiu de ce zici ca pt orice masina va plati cumparatorul taxa.

 

Sa nu mai zic ca e ceva dubios. Daca spui ca taxa este 933euro masina ta nu este din 2001 (933 euro e taxa pt masinile din 99). Daca masina ta are prima inmatriculare ianuarie-aprilie 2001 atunci taxa este 1364euro, iar daca e aprilie-decembrie 2001 taxa este 1791 euro. E drept taxa o sa scada cu timpul, adica daca acum e 1364 sau 1791 in 2 ani va ajunge la 933.

Poti calcula aici taxa: http://www.4tuning.ro/calculator-timbru-mediu-2013/

masina ta are 1895 si 188 emisia co2, eur3.

 

Nu sunt interesat de masina doar am incercat sa iti dau un sfat, daca chiar vrei sa vinzi masina trebuie sa lasi ca lumea la pret. Daca vrei sa ai doar asa anuntul atunci e ok, poti cere cat crezi.

Cum am zis chiar imi place masina dar 4000 (si aici vorbesc de pret cu tot cu taxa) cred ca e un pret maxim pe care il poti lua. Avand in vedere vechimea, eu decat sa iau una intretinuta "super bine" si sa dau cu 1500euro in plus mai bine iau una intretinuta mediu si de 1500eur repar si o intretin eu 2-3 ani. Si stiu ce piese bag in ea. La vechimea asta oricat de intretinuta "pare" o masina poti avea surprize oricand.

In orice caz bafta la vanzare, spun inca odata masina chiar imi place.

Asa mi au spus la fisc, ca e in jur de 4300 ron..am fost cu clientul si nu a fost de acord sa o plateasca atat pot sa ti spun, iar eu nu ma grabesc chiar deloc sa o vand; daca cineva apreciaza masina la banii astia bine daca nu iarasi bine,stiu ce am si nu mi convine deloc sa o dau sub pretul mentionat, oricum multumesc pt aprecieri :cool:

Rolland - da, se gasesc rute ocolitoare pt m ine nu conteaza distanta prefer sa fac gen 50 km asfalt curat decat 10 sau 5 km cu gropi

XXL - mai merg si cu cealalta pe care o am de asta are km cam 20.000 in 4 ani jum. si merg mai mult pe distante scurte cu ea si atunci aleg cel mai bun drum normal, si chiar daca nu e sa fie cel mai bun drum /strada, cred ca este necesar doar sa fii atent pe unde mergi si cum mergi atunci cand vezi ca strada/soseaua lasa de dorit.

Drumuri bune tuturor! :hi:

Edited by cristian1978
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu o sa vinzi niciodata masina asta .

daca-ti dai de jurat te cred! pai asa si ma gandeam maestre sa stii, ca e mai bine sa ramana la mine ca doar la 12.000 cat ma tine, deja stau sa ma gandesc daca o mai vand, macar stiu pe ce am dat banii :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

12.000 de ruble cred

quze..ti-o dau in ce vrei tu, numai sa vrei sa o iei, deci ..ia-o cum vrei

bitza..poblema este la pret vezi tu daca a fi un 3000-3200 eur adica (mai de pomana)ar fi un pret mai atractiv, cu toate ca iarasi pt multi ar fi suspicios..de ce este prea ieftina?

 

In acest caz m- am decis ca sa nu o mai vand, pt ca am obtinut banii de care mai aveam nevoie pt casa, deci se poate inchide topicul, multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.