Jump to content

CHIP PENTRU 520D -2011 -


leoiordache

Recommended Posts

Pai de A45 AMG cu "pipirigul" ala de 2l de 350 cai ce sa zicem...anyway...cand aveam 318d E91 si l-am dus de la 143 la 177 cai a fost impresionant, cred ca cuplul m-a impresionat mai mult decat caii...dar oricum s-a simtit clar diferenta...sa nu mai zicem de faptul un 318d "tunat ajunge cam ca si un 530d E39 la performante...so... Edited by MscleMike
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pentru cei ce vor un chip tuning pentru bmw f10 orice motorizare o poate face la br-performance.be. Tocmai mi-am primit ecu de la ei si masina trage foarte foarte bine.De la 184cp la 220 cp si de la 380nm la 440nm cuplu.Foarte multumit de rezultat.Iti ia 5 minute maxim sa scoti ecu din cutia de langa motor ca sa il trimiti la ei in belgia si in 2 zile il ai inapoi.Te costa 400 euro si curierul 100 ron prin posta romana serviciul EMS.Toata operatiunea dureaza 5 zile.Pe pagina lor de farcebook posteaza toate masinile pe care le fac in fiecare zi si poze cu masuratori Dyno.Sper ca postul meu sa va ajute.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru cei ce vor un chip tuning pentru bmw f10 orice motorizare o poate face la br-performance.be. Tocmai mi-am primit ecu de la ei si masina trage foarte foarte bine.De la 184cp la 220 cp si de la 380nm la 440nm cuplu.Foarte multumit de rezultat.Iti ia 5 minute maxim sa scoti ecu din cutia de langa motor ca sa il trimiti la ei in belgia si in 2 zile il ai inapoi.Te costa 400 euro si curierul 100 ron prin posta romana serviciul EMS.Toata operatiunea dureaza 5 zile.Pe pagina lor de farcebook posteaza toate masinile pe care le fac in fiecare zi si poze cu masuratori Dyno.Sper ca postul meu sa va ajute.

 

 

Nu mai este nevoie ... avem si in romania firma specializata pe resoftari cu aceelasi tool uri pentru bmw-urile F XX series . O mica observatie : chestia cu dyno nu e relevanta pentru cei care trimit ecu ul ... ca sa vezi exact cati cai ai de fapt stock si cati ai dupa resoftare ... trebuie sa fii cu masina personala !

 

Asta e un post preluat de pe pagina de farcebook al lui Dragos Stancescu [ completechip iasi ]

 

BMW F10 520d 2.0d 184hp, probabil primul modificat in Romania

 

Masuratoare stock: 171.93hp si 404Nm ( aprox similar cu 320xD de acum 3 sapt )

Masuratoare cu soft CompleteCHIP : 209.86hp si 449Nm

 

Nestiind cat sunt de rezistente transmisiile si ambreiajele acestor masini dpdv al cresterilor de cuplu in urma tuningului, am optat pentru limitarea cuplului pana in 450Nm si liniarizarea acestuia cat mai sus in ture, ceea ce se poate vedea si pe grafic. Motorul poate face mai mult cuplu cu siguranta, dar las pe altii mai curajosi sa incerce.

post-30210-0-99381300-1418920743_thumb.jpg

post-30210-0-23553000-1418920755_thumb.jpg

post-30210-0-71109600-1418920761_thumb.jpg

post-30210-0-90048400-1418920766_thumb.jpg

post-30210-0-90919400-1418920771_thumb.jpg

post-30210-0-98451500-1418920776_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu mai este nevoie ... avem si in romania firma specializata pe resoftari cu aceelasi tool uri pentru bmw-urile F XX series . O mica observatie : chestia cu dyno nu e relevanta pentru cei care trimit ecu ul ... ca sa vezi exact cati cai ai de fapt stock si cati ai dupa resoftare ... trebuie sa fii cu masina personala !

 

Asta e un post preluat de pe pagina de farcebook al lui Dragos Stancescu [ completechip iasi ]

Se pare ca fac doar diesel,benzina (inca) NU.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.