Jump to content

probleme la becurile de la numar spate


09uby

Recommended Posts

Salut,ce trebuie sa fac sa imi functioneze din nou becurile din spate de la numar, imi da eroare in bord ca sunt arse si am cumparat becuri osram din cora si tot nu functioneaza, am cumparat si leduri chinezesti din targ si tot nu functioneaza, aveti idee unde poate fi buba?
Link to comment
Share on other sites

Salut,ce trebuie sa fac sa imi functioneze din nou becurile din spate de la numar, imi da eroare in bord ca sunt arse si am cumparat becuri osram din cora si tot nu functioneaza, am cumparat si leduri chinezesti din targ si tot nu functioneaza, aveti idee unde poate fi buba?

 

daca este vorba de E46, vezi ca ai firele intrerupte in acel burduf prin care trec firele de pe caroserie pe capota porbagajului

Link to comment
Share on other sites

Probabil nu astepti raspuns. Ca altfel ai fi zis macar despre ce masina este vorba.

Si ce ai facut pana acum pentru a identifica defectul, cum ar fi verificat sigurante, socluri becuri, fire, etc.

 

Imi cer scuze am uitat sa mentionez ca e un e46 si am verificat sigurantele in schimb in burduful acela de portbagaj unde sunt firele nu m am uitat. am cumparat si 2 randuri de becuri si bec normal de la osram si leduri din targ(chinezesti)

Link to comment
Share on other sites

verifica toate firele din interiorul burdufului, de la atata frecare din cauza deschderii portbagajului, sunt praf.

 

eu la e36 la felam avut, plus iluminatul interior si pozitia pe partea dreapta, totul se tragea d'acolo, erau fire rupte, lipite, topite etc, si am gasit si eu FAQ pe net.

 

chiar si pe realoem e un kit de reparatie ptr cablajul ala, cel putin la e36.

 

cred e o problema comuna inepand cu e36 e46 e39 si toate care mai au burduful ala de fire din caroserie in capota.

Link to comment
Share on other sites

Exista si unele becuri care chiar daca functioneaza dau eroare in bord ! Mergi la un atelier electric si verifica cu un aparat de masura instalatia care vine la becurile de la numar !

E 46 320 d 2002 din cate stiu nu dau eroare in bord la becurile de la nr arse, sau alte tipuri. ale voastre sunt mai speciale?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

verifica toate firele din interiorul burdufului, de la atata frecare din cauza deschderii portbagajului, sunt praf.

 

eu la e36 la felam avut, plus iluminatul interior si pozitia pe partea dreapta, totul se tragea d'acolo, erau fire rupte, lipite, topite etc, si am gasit si eu FAQ pe net.

 

chiar si pe realoem e un kit de reparatie ptr cablajul ala, cel putin la e36.

 

cred e o problema comuna inepand cu e36 e46 e39 si toate care mai au burduful ala de fire din caroserie in capota.

as dori si eu un FAQ pe nett va rogggg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

as dori si eu un FAQ pe nett va rogggg

 

Âşi eu am avut aceiaÂşi problemĂŁ...Âşi am rezolvat-o. DesfĂŁ ornamentul Âşi vezi cĂŁ pe interior ai douĂŁ capace dreptunghiulare care acoperĂŁ lĂŁmpile. Sub acele capace ai niÂşte papucei micuĂži care sunt oxidaĂži,sau vreo lamelĂŁ din acelea 2 ĂŽntre care este introdus becul este ĂŽntreruptĂŁ...spor la meÂşterit..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.