Jump to content

URGENT VAND BMW E39 528I AUTOMAT URGENT


Debe CT

Recommended Posts

URGENT VANZARE E39 528i Automat VOLAN DREAPTA

Piele gri,comenzi volan,dublu clima(functionala)pilotul functioneaza fara pb,8sau 10 airbag(nu stiu exact)Faruri FL cu Xenon OEM,si restul stiti.

 

Cand am luat aceasta masina am fost inital pe ideea de a o dezmembra, insa in scurt timp a trebuit sa imi demolez garajul (citatie de la primarie)obligatoriu.

Momentan sta de 2 sapt in fata blocului, si cred ca a fost ochita deja de hoti.

Efectiv nu am unde sa o tin,planuri existand ptr ea.

Cel ce o cumpara trebuie sa stie ca:

Cutia necesita un skmb de ulei.(skimba greu, apare becul galben de ulei in bord)

 

Actele sunt toate - dar sa expirat itp + Asigurare, Se pot face in 4 ore.

Pretul urgent este de 1550 Eur usor neg.

Poze mai jos !

0721052023 Laur

 

post-29256-0-93239700-1320595614_thumb.png.

 

.post-29256-0-38470300-1320595892_thumb.png

 

post-29256-0-08538900-1320595962_thumb.png

 

.

post-29256-0-65128100-1320596081_thumb.png

Edited by Debe CT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut

iti sugerez sa-l dezmembrezi personal si ai sa scoti mult mai mult decat ceri si in plus nu-ti pare rau si daca ai si preturi bune chear o sa scapi repede de el.

bafta

NU mai am spatiu unde sa dezmembrez, mi sa demolat garajul cu rahatul de citatie de la primarie. masina sta in parcare saracuta... macar s`o ia cineva sa stie ce sa faca cu ea !

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

ms pt redeschiderea topicului

 

UP. defectiune doar convertizor cutie !!! restul total functionala!

 

//acum recunosti ca are defectiune la cutie..desi eu ti-am subliniat asta acum 1 an de zile...ziceai ca ai mers cu ea si rula fara probleme:)))) //cutia era picata si mergea in SAFE MODE (doar a 4-a) inca din iulie 2011...mergea un reset de adaptari pt 50km si apoi iar SAFE MODE...

Link to comment
Share on other sites

sa`ti si raspund: masina rula, nu aveam probleme. masina stand de anul trecut, am sesizat de curand,ca acest convertizor este defect,deoarece nu mai face presiunea de ulei necesara pentru a intra in sarcina normala.

Prietene sincer,Carui rost apari asa din umbre, sa urli "waaa deci recunosti ahaaa" si da tot subliniezi tu.. Castigi ceva? insel pe cineva? Mint pe cineva? pot considera ca esti doar un tinerel ce te bagi ca un ox pentru dame.

scuze daca am vorbit urat, insa te rog, lasa`ma sa`mi tin si eu anuntul intr`o masura civilizata. multumesc

Link to comment
Share on other sites

sa`ti si raspund: masina rula, nu aveam probleme. masina stand de anul trecut, am sesizat de curand,ca acest convertizor este defect,deoarece nu mai face presiunea de ulei necesara pentru a intra in sarcina normala.

Prietene sincer,Carui rost apari asa din umbre, sa urli "waaa deci recunosti ahaaa" si da tot subliniezi tu.. Castigi ceva? insel pe cineva? Mint pe cineva? pot considera ca esti doar un tinerel ce te bagi ca un ox pentru dame.

scuze daca am vorbit urat, insa te rog, lasa`ma sa`mi tin si eu anuntul intr`o masura civilizata. multumesc

 

ideea pentru care doresc sa reliefez adevaratele ''valente'' ale acestei masini este ideea de solidaritate pentru majoritatea utilizatorilor acestui forum...mai exact nu as dori ca cineva de pe acest forum sa cumpere motorul (care este intr-o stare jalnica..presiune proasta la relanti..BEC ROSU aprins...consum imens de ulei -segmenti dusi) sau cutia de viteze care de asemenea este moarta...Q.E.D

 

nu esti de acord cu mine?nu am absolut nimic personal cu tine...insa masina pe parte tehnica este un GUNOI!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.