Jump to content

Amortizoare uzate E60


Recommended Posts

Am nevoie de un set de amortizoare uzate de E60, preferabil de 520d.

Nu ma intereseaza cat de slabe sunt ori daca au curs, doar sa nu fie lovite, indoite, etc.

Rog pe cei ce le-au schimbat si nu mai au nevoie de cele vechi (care poate oricum sfarsesc la fier vechi) sa ma ajute.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

:)

Amortizoarele mele sunt cam terminate. Nu ma intreba cum, masina avand km relativ putini... Probabil calitatea BMW incepe sa scada.

OEM sunt foarte scumpe. Pe producator nu vreau sa aud. Am mai avut o experienta trista pe fosta masina.

Vreau sa le repar la un prieten, dar nu pot sta fara masina o saptamana.

Cand le primesc de la el, trebuie sa le si schimb. :)

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sa nu te superi pe mine dar nici nu ma mir ca ai avut experiente proaste/producator daca vrei sa le repari,putini stiu sa si monteze corect un amortizor ... ; e adevarat depinde si ce producator alegi dar la e60 nu prea poti alege decat ceva bun,gen boge sachs sau bilstein
Link to comment
Share on other sites

Nu ma supar. Tocmai de-asta le repar pentru ca am avut experiente FOARTE proaste cu cele cumparate noi pe producator (SACHS Super touring).

 

In afara de OEM noi, NICIODATA nu voi mai cumpara amortizoare la vreo masina.

Prefer sa le reconditionez la cine stiu eu. Alea macar nu m-au dezamagit. Din contra.

 

PS: Sarut3400, multumesc de oferta dar iti dai seama ca nu am nevoie de sh-uri bune. Oricum se refac in intregime, nu ma avantajeaza ca ele inca sunt bune.

Ma intereseaza un set de la cineva care si-a montat noi si alea vechi oricum le arunca. Doar sa fie OEM.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
Salut, am eu un set de amortizoare fata pe care le-am schimbat chiar ieri. Le-am pastrat special pentru tine fiindca am vazut thread-ul asta acum vreo 2 sapt. cand eram in cautare de amortizoare. Da-mi un semn daca te mai intereseaza. Masina mea este 525d din 2005.
Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu se considere bump, prin amabilitatea colegului Cristi Buta, am primit 2 amortizoare de fata.

 

Multumesc inca o data Cristi!

 

Ramane valabil anuntul pentru 2 amortizoare spate. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am nevoie de un set de amortizoare uzate de E60, preferabil de 520d.

Nu ma intereseaza cat de slabe sunt ori daca au curs, doar sa nu fie lovite, indoite, etc.

Rog pe cei ce le-au schimbat si nu mai au nevoie de cele vechi (care poate oricum sfarsesc la fier vechi) sa ma ajute.

 

Multumesc.

 

 

Salut,

Posibil sa mi le schimb eu pe-ale mele. Da-mi un PM ca sa nu uit de tine.

 

Thx!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.