Jump to content

vand bmw e30 325i


kedavras

Recommended Posts

buna ziua. am achizitionat un bmw 325i din anul 1986 acum 2 saptamani. nici nu am apucat sa il transcriu ( am fiscal tot tot ) ca trebuie sa il vand. voi pleca din tara in ianuarie si nu are sens sa il pastrez. masina este stock , are schimbata doar toba finala si schimbatorul de viteze restu este in orginal . are volan in piele si jante pe 14" . ca probleme as mentiona ca , scapa lichid de frana ( f putin) pe la pompa centrala de ambreiaj. dar am cumparat kit de reparatie ( 80 de lei ) . bujiile sunt noi , schimbul de ulei/filtre s-a facut acum 1200 km. suspensia este noua ( din cate am inteles de la vechiul proprietar) , dar nu este una sport. aaa. scunul de la sofer este putin rupt , veti vedea in poza. cum se pot atasa poze ?
Link to comment
Share on other sites

pret : 1700 euro negociabil. am uitat sa mentionez ca motorul este cel original cu care a iesit masina din fabrica. poze tot nu stiu sa adaug . sunt prea mari poze de 1.6 mb ? eventual las nr de telefon si imi explica cineva la tel.0754484486 mai am ceva in portbagaj , da nu stiu exact ce sunt piesele , le-a lasat proprietarul .

 

sunt din Arad.

Link to comment
Share on other sites

Are doar 143000 daca vad bine? Arata bine nu sunt foarte concludente pozele ,la sfarsitul luni vin in tara si te sun daca nu o dai sa vad masina . Cat e impozitu la asta ,consum,ce tip de motor are ?
Link to comment
Share on other sites

Are doar 143000 daca vad bine? Arata bine nu sunt foarte concludente pozele ,la sfarsitul luni vin in tara si te sun daca nu o dai sa vad masina . Cat e impozitu la asta ,consum,ce tip de motor are ?

[/quote

 

 

impozitul 200 de euro , consumul in functie de talpa. In Arad consuma undeva intre 13-16 la mers frumos. Daca o calci tare in jur de 20-23. Afara eu am scos 8.5 , dar am mers frumos cu ea ( undeva intre 90 - 120 ). Eu plec din tara abia in ianuarie. daca stiam nici nu o cumparam sa mai pierd bani aiurea ,dar asta e. ai mei nu au ce sa faca cu ea si eu nu stiu cand ma intorc si platesc taxe degeaba. Am certificatul fiscal acasa , toate actele . Ca m-am gandit bine daca o pastrez sau nu daca plec din tara si nu am apucat sa o transcriu.

 

am uitat sa mentionez . motorul e un 2.5i 12v aspirat , are 171 de cai putere si 226 nm. motorul e cel cu care a iesit masina din fabrica. nu are modificari, totul e in original , doar toba finala e sport. acuma m-am uitat in C.I.V. si la sectiunea motor-tip, scrie asa : BMW 25 6E 1/2 serie: 23083959.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc aurelian0408 . Nu ma grabesc sa o vand. In cel mai rau caz o pastrez si cand ma voi intoarce o voi avea intreaga si nevatamata.

Vreau sa va rog sa nu imi mai lasati mesaj pe privat ca nu pot raspunde sau nu stiu eu. nr. meu de telefon : 0754 484 486 . Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa va cer o parere. Sa fac un schimb cu un e30 motor 1.8is de pe e36 ? masina arata bine din cate am observat din poze. Posibil omul sa imi mai ceara diferenta , prea mare nu o sa primeasca. Nu stiu ce sa fac , nu stiu in ce stare e motorul respectiv si ar fi pacat sa dau motorul asta (care stiu sigur ca e in stare buna) pe unul care nu stiu in ce stare e. Masina in rest e ca si a mea . Jante originale pe 14" , culoarea identica, 4 usi. Ce parere aveti? Multumesc anticipat. Masina in continuare ramane la vanzare.

 

De consum ce stiti ? Diferenta de consum ? Dar de puetere? Ca ar fi posibil sa plec din tara si daca le ramane masina parintilor ... intelegi voi :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.