Jump to content

accident mortal la iasi


dragosel_bmw

Recommended Posts

RIP.

 

Si totusi, viteza ucide !

Da, BMW este o marca de lux ( premium ) care face masini foarte rapide. Oare cand ne vom invata minte ca in Romania nu avem unde sa dam drumul cailor putere?

Avem sosele inguste, cu gropi, nemarcate, nesemnalizate, cu carute, biciclete si pietoni pe margine.

Din astfel de accidente nu putem decat sa invatam sa .... calcam mai usor acceleratia.

 

Drumuri bune !

Link to comment
Share on other sites

Groaznic,horror!!!!:purple: . E dezastru cu astia!!! Mai avea si permis de 10 ani!!!

P.S. Mi-a "placut" comentariul prompteristei,cica "a pus ban pe ban(dar de ce n-a pus ban sub ban?) si si-a luat ....masina de LUX." A cui lux?ce intelege ea prin cuv "lux"? dar de ce n-a spus super-lux,hiper-lux? aaa,ma mir ca n-a mai spus celebrul cuvant "BOLID".:wacko:

 

Condoleante familiilor.

 

RIP.

 

Si totusi, viteza ucide !

Da, BMW este o marca de lux ( premium ) care face masini foarte rapide. Oare cand ne vom invata minte ca in Romania nu avem unde sa dam drumul cailor putere?

Avem sosele inguste, cu gropi, nemarcate, nesemnalizate, cu carute, biciclete si pietoni pe margine.

Din astfel de accidente nu putem decat sa invatam sa .... calcam mai usor acceleratia.

 

Drumuri bune !

 

Jon doe,o fi bmw marca premium si de lux,dar spune-mi si mie,ce lux vezi tu in pisicuta aia veche de 15 ani? Daca ar fi fost un 530,740,etc de vreo 2-3 ani ii dadeam dreptate prezentatoarei

,dar cazanul ala chiar asa sa fie de lux?

Link to comment
Share on other sites

Aa,am uitat sa mai specific inca ceva si mai...terifiant?!?!:ike: Cica zice asa: "Masina pentru care a lucrat ani la rand in Italia i-a adus moartea...". Asta a fost maximul!:cry: Dreacu' ca la a mea am avut o gramada de oferte la 1000€(salariul pe o luna),altii mi-au dat chiar si 500(o jama' de luna de "hei-rup").,de unde a scos-o p-asta cu ani la rand?
Link to comment
Share on other sites

Moartea i-a adus-o incompetenta sau prostia din capul lui.......masina a fost doar un accesoriu care a facut posibila etalarea ''calitatilor'' :rolleyes:

Nu mi-e mila de unu' de-asta, mi-e mila de familiile celor moriti pe langa el....parca a carat saci de cartofi , nu s-a gandit un moment ca e responsabil pentru viata unor amarati care vroiau si ei sa ajunga acasa.

In ritmul in care se produc accidente cu BMW implicate si la cum tin reporterii sa scoata in evidenta ''vina'' marcii, se va ajunge la interzicerea vanzarilor de BMW in RO prin ordonanta de urgenta :Devil: ....BMW= masina care te omoara. Ca mor in BMW sau ca soferul unui BMW omoara pe unii din alta masina, intotdeauna se ''da vina '' oarecum pe marca.

 

Pun pariu ca retardatu' asta , daca era singur in masina mergea la consum ;)

Ban pe ban= mai multi bani=masina de lux

Atentie posesori de F10, luxul a luat alta forma si se numeste E36. Faceti plangere la OPC ca ati fost pacaliti de dealer 8)

 

Aa,am uitat sa mai specific inca ceva si mai...terifiant?!?!:ike: Cica zice asa: "Masina pentru care a lucrat ani la rand in Italia i-a adus moartea...". Asta a fost maximul!:cry: Dreacu' ca la a mea am avut o gramada de oferte la 1000€(salariul pe o luna),altii mi-au dat chiar si 500(o jama' de luna de "hei-rup").,de unde a scos-o p-asta cu ani la rand?

Propun o petitie in numele bmwclub catre televiziunile incompetente in care sa specificam in dreptul fiecarul model de BMW, pretul, categoria in care se incadreaza, motoarele care pot fi considerate bolizi, perioada in care a fost fabricat modelul etc :excl: :LMAO: , sau sa delegam un purtator de cuvant, care la fiecare accident sa dea detalii corecte despre marca :LMAO:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Groaznic,horror!!!!:purple: . E dezastru cu astia!!! Mai avea si permis de 10 ani!!!

P.S. Mi-a "placut" comentariul prompteristei,cica "a pus ban pe ban(dar de ce n-a pus ban sub ban?) si si-a luat ....masina de LUX." A cui lux?ce intelege ea prin cuv "lux"? dar de ce n-a spus super-lux,hiper-lux? aaa,ma mir ca n-a mai spus celebrul cuvant "BOLID".:wacko:

 

Condoleante familiilor.

 

 

 

Jon doe,o fi bmw marca premium si de lux,dar spune-mi si mie,ce lux vezi tu in pisicuta aia veche de 15 ani? Daca ar fi fost un 530,740,etc de vreo 2-3 ani ii dadeam dreptate prezentatoarei

,dar cazanul ala chiar asa sa fie de lux?

 

 

dap...soferul a murit ca un idiot..si a mai dus cu el si pe altii..putea sa se afle in orice alta masina, fie de "lux" fie cotetz..destinul lui a fost sa moara ca un bou..in loc sa conduca un pic mai prudent si sa nu calce pedala mai mult decat ar fi trebuit..ma rog, parerile sunt binenteles impartite...oricum pacat ca mor oameni pe sosele..si mai pacat este ca mor unii nevionvati...

Link to comment
Share on other sites

m-am saturat de idiotenia prompteristelor ...

"... a pus ban pe ban , iar cand s-a intors si-a cumparat MASINA DE LUX"

 

On: O varianta horror a accidentului gasiti aici .

 

Ba, da astia de la ziare/tv(bzi.ro astia) sunt chiar idioti? Cum au putut sa lase pe mass-media asa ceva?

Trebuia macar blurat chipul.

Edited by siulian
Link to comment
Share on other sites

Ma ingrozesc cand vad ce se intampla pe soselele din Romania. Recunosc ca am fost si eu teribilist ca ei. Alergam un Audi 80 din 91, de ii sareau rotile.

De vina este sistemul, nu soferii. La scoala de soferi nu ne invata nimic. Se trece cu spaga(ca peste tot de altfel). Eu cand am luat permisul, acum 12-13 ani, nici macar nu stiam sa fac o plecare de pe loc. Ce sa mai vorbesc de regulile de circulatie....

Bine ca nu am avut probleme pana acum. Acum lucrez de 5 ani sofer la o firma, si am inceput sa fiu din ce in ce mai cumpatat in apasatul acceleratiei. Poate ca am imbatranit si m-am ramolit. :D

Link to comment
Share on other sites

RIP.

 

Si totusi, viteza ucide !

Da, BMW este o marca de lux ( premium ) care face masini foarte rapide. Oare cand ne vom invata minte ca in Romania nu avem unde sa dam drumul cailor putere?

Avem sosele inguste, cu gropi, nemarcate, nesemnalizate, cu carute, biciclete si pietoni pe margine.

Din astfel de accidente nu putem decat sa invatam sa .... calcam mai usor acceleratia.

 

Drumuri bune !

 

 

 

Drum bun, dar nu prea bun vorba ta, dar nu inteleg ce te face sa crezi ca in alte tari ai unde sa dai frau liber cailor putere? In afara de Germania ? :hairy:

Eu unul, consider ca oriunde in lume n-ai nevoie de o masina cu o putere mai mare de 150 cp sincer! La concluzia asta am ajuns dupa cativa ani de condus si cateva sute de mii de km!

Daca cineva vrea sa ma contrazica nu are decat sa o faca.... :)

 

Toate bune si sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.