Jump to content

My BMW 320D


grafferu

Recommended Posts

Salutare tuturor si LMA de 1 Decembrie !

 

Sunt mandrul posesor al unui BMW 320d, fab. 2/2oo3 (159.000 km) cam chel din punct de vedere al dotarilor dar il iubesc asa cum este. L-am cumparat acum putin timp si vreau sa spun ca nu il voi schimba prea curand deoarece nicio alta masina nu mi-a oferit acest confort. Ca dotari nu are cine stie dar pot sa enumar cateva:

 

-navigatie monocrom (abia astept sa o schimb)

-scaune sport cu piele pe aripioare

-volan sport(cred) fara comenzi

-geamuri electrice pe fata

-cotiera spate (cu toate ca as fi vrut sa aiba pe fata mai mult)

 

 

Cam saracacioasa dar mam indragostit de ea fiindca este neagra si este foarte stock.

 

A fost cumparata din Germania in 2006 la ~100,000 km, persoana de la care am cumparato este ruda cu mine si stiu cum a fost intretinuta masina, are toare reviziile facute la BMW Bucuresti si nu a vazut nicio iarna de cand este in Romania.

Link to comment
Share on other sites

O sa adaug imediat dupa ce le dau un resize ca sunt cam mari. :D Multumesc frumos de urari :drinks:

 

 

@9iuli: masina mai mult a stat la tara, omu e agricultor, nu o folosea decat cand se ducea prin tara cu ea si aia foarte rar, in rest omu mai are o dacie care o freaca toata ziua, daia nici nu are cauciucuri de iarna pentru ca ii era mila sa iasa iarna cu ea.

 

LE: Ignorati jegul de pe ea si husele acelea horror dar n-am avut timp cand sa le scot si acum nu mai am cum ca am duso la tara la garaj pentru ca mi-a spart un vecin drag de-al meu parbrizul.

post-51104-0-73079900-1322778583_thumb.jpg

post-51104-0-39928600-1322778597_thumb.jpg

post-51104-0-11614600-1322778608_thumb.jpg

post-51104-0-23813500-1322778694_thumb.jpg

post-51104-0-32172200-1322778703_thumb.jpg

post-51104-0-16600600-1322778796_thumb.jpg

Edited by grafferu
Link to comment
Share on other sites

@darius_x: eh, invidia bate-o vina, acum 2 ani mi-a spart parbrizul la espero, anul trecut la fiat si anul asta la a mea. Dar sincer sa fiu nu l-am prins pe ala care a facut-o ca va asigur ca-i taiam mainile si ii dadeam cu ele in cap. Din acest punct de vedere am preferat sa o duc la tara la garaj sa nu ma trezesc si cu vreo cheie ceva, nu de alta dar vopseaua e impecabila.

 

@costty: abia astept sa o scot in primavara sa incep cu retrofiturile. Ce-a mai mare problema este playerul. Am vazut ca este pe forum un strain care comercializeaza produse pentru BMW cu acordul vostru. Ce stiti despre el? De unde le trimite?A cumparat cineva de la el Dynavin ? Si pot sa cumpar doar trimurile cu comenzile pe volan pentru covrigu meu si doar sa le montez asa simplu? Sau e mai complicat ? :D

 

LE: daca imi cumpar volan din acela de M cum este in DIY retrofit, se potriveste airbagul de la al meu ? sau trebuie sa cumpar si alt airbag ?

Edited by grafferu
Link to comment
Share on other sites

Ai nevoie doar de comenzi si cablu retrofit pentru comenzi si pilot automat. Daca vrei sa schimbi volanul cu unul de M se va potrivi airbag-ul de pe volanul sport dar mai ai nevoie si de trimul de jos.

Rasfoieste un pic paginile din DIY-ul de mai sus si iti vei da seama si singur daca e greu sau nu :)

Nu stiu care e userul (strain) despre care vorbesti.

post-27725-0-57731800-1322824406_thumb.jpg

Edited by costty
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare, stiti cumva daca se gasesc de cumparat angel eyes-uri OEM sau macar culoarea aceea OEM..? Nu de alta,dar vreau sa inspectez piata pana-n februarie si sa incerc sa mai cumpar una alta..

 

 

Din cate stiu pe modelu asta nu exista angel eyes OEM doar aftermarkt care gasesti pe forum :thumbsup: insa poti sa iti pui Xenon OEM

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare, stiti cumva daca se gasesc de cumparat angel eyes-uri OEM sau macar culoarea aceea OEM..? Nu de alta,dar vreau sa inspectez piata pana-n februarie si sa incerc sa mai cumpar una alta..

 

nu s-au pus pe e46, gasesti doar aftermarket.culoare oem , banuiesc ca te referi la culoarea de pe e39

Link to comment
Share on other sites

O sa pun si dalea, momentan trebuie sa strang bani pentru 2 seturi de cauciucuri noi, dynavin, comenzi pe volan, folie probabil si daca voi mai face rost de cascaval o sa-mi trag si 2 lupe ca am vazut ca este cineva care le monteaza sau daca nu e chiar asa de greu cred ca le montez singur. Am o intrebare, daca-mi iau Dynavin cum il instalez ? Doar plug&play si gata ? Ca am vazut un tutorial pe net din greseala si omu a scos si scaunele, a dat jos si mocheta din masina doar ca sa monteze un Dynavin.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.