Jump to content

Vand 6 jante e46 18" v-spoke 72 M-packet


B.M.W.

Recommended Posts

Vand set jante e46 18 v-spoke 72 M-packet originale Bmw

 

Fata ET 47 8Jx18

Spate ET 50 8.5Jx18

 

plus doua jante de rezerva de fata (ET47), una folosita si una NOUA nefolosita (vezi poze)

 

Pret: 400 Euro fara anvelope

 

(optional se vand si cu anvelope folosite 2 ani (25,000 km), ca noi, dot 2009, pret 600 Euro 6 jante + 4 anvelope)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Eu pot pune doar:

225/40 ZR18 pe fata

255/35 ZR18 pe spate

nu o sa-mi atinga pe spate? (masina este e46 sedan)

 

 

am avut eu configuratia asta, daca n-ai suspensie sport e k nu-ti atinge

 

totusi pune mai putin 255 , mi se pare pea mult, doar nu e M3

Edited by Alex Iulian
Link to comment
Share on other sites

Eu pot pune doar:

225/40 ZR18 pe fata

255/35 ZR18 pe spate

nu o sa-mi atinga pe spate? (masina este e46 sedan)

 

http://felgenkatalog.auto-treff.com/ vezi la pagina 4 (Styling 72 - M V-Speiche)

 

vorne 225/40R18 (fata)

hinten 255/35R18 (spate)

 

deci e recomandat pe spate sa ai 255/35R18 si se potriveste perfect pe e46 sedan deoarece au fost concepute pt aceasta masina din fabrica. de fapt problema nu e neaparat dimensiunea anvelopei, ci ET-ul (sau J-ul, in caz ca ma insel) adica distanta de la butuc la exterior. la jantele astea originale nici nu se pune problema sa atinga, decat daca ii pui distantiere. vezi in poza de mai jos ca de ele fapt pe spate vin un pic in interior

 

eu am momentan pe spate 225/40/18, dar nu din vina mea, din cauza fostului proprietar care a cumparat anvelope la fel. oricum nu as vrea sa dau anvelopele, vreau sa le pastrez pt alt set de jante pe care intentionez sa le cumpar..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://felgenkatalog.auto-treff.com/ vezi la pagina 4 (Styling 72 - M V-Speiche)

 

vorne 225/40R18 (fata)

hinten 255/35R18 (spate)

 

deci e recomandat pe spate sa ai 255/35R18 si se potriveste perfect pe e46 sedan deoarece au fost concepute pt aceasta masina din fabrica. de fapt problema nu e neaparat dimensiunea anvelopei, ci ET-ul (sau J-ul, in caz ca ma insel) adica distanta de la butuc la exterior. la jantele astea originale nici nu se pune problema sa atinga, decat daca ii pui distantiere. vezi in poza de mai jos ca de ele fapt pe spate vin un pic in interior

 

eu am momentan pe spate 225/40/18, dar nu din vina mea, din cauza fostului proprietar care a cumparat anvelope la fel. oricum nu as vrea sa dau anvelopele, vreau sa le pastrez pt alt set de jante pe care intentionez sa le cumpar..

 

stiu ca 255/35/18 este dimensiunea OEM pentru spate, dar totusi e prea mult, in sensul ca se simte ca trage mai greu, si am 328i, deaceea multi isi pun 225

Link to comment
Share on other sites

Care ar fi pretul pentru set? adica 4 jante cu anvelope ?

 

 

600 cu anvelope ca noi, negociabil

 

 

Rotile care imi plac cel mai mult :heart:

 

Daca aveam alte drumuri era prima optiune.

 

Raman la 17" :drinks:

 

Zi-mi un pret la 4 jante cu anvelope si starea lor.

 

4 jante sau 6 tot aia e, ca daca imi raman doua nu am ce sa fac cu ele..

 

se negociaza la vizionare

Link to comment
Share on other sites

despre ce anvelope e vorba?ce marca si daca sunt runflat?

niste poze cu profilul lor daca se poate

 

anvelopele nu sunt runflat. profilul se poate vedea in poza atasata

marca Sunny, made in china. desi pare de ras firma, eu nu vreau sa vand anvelopele, doar jantele. stiu in ce conditii au rezistat si ce aderenta au avut si cum ruleaza pe sosea. deci prefer sa dau doar jantele.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.