Jump to content

Sfaturi achizitie X3


inteleptu

Recommended Posts

Salut,

 

As fi interesat sa cumpar un BMW X3 2L diesel.

Nu am avut niciun contact cu marca BMW pana acum, deci orice sfat mi-ar fi util. Ma refer la chestiuni care ar trebui sa le stiu, probleme care apar si la cati km, majoritatea ofertelor sh sunt cu destul de multi km.

As fi interesat daca exista posibilitatea sa verific daca numarul de kilometri este real.

Ca si suma de bani m-as incadra pe la 15000 euro, eventual daca aveti cunostinta de vre-o oferta buna.

Link to comment
Share on other sites

Km ii verifici dupa seria de sasiu la Bavaria, Contempo , etc - dupa aceasta serie vezi istoricul masinii cat si pana unde exista ( se vad toate intrarile avute intr-o reprezentanta oficiala )... ultima intrare a avut-o pe data de ... cu km ..... si s-au efectuat operatiunile...... si astfel iti dai seama f usor daca sunt reali sau nu. Daca vrei suna-ma maine in cursul zilei pe nr de tel de la rubrica mea de vanzare si iti explic concret ce si cum sa faci ca sa nu fii pacalit, asta indiferent daca te hotarasti la masina mea sau nu :) Daca toata lumea ar fi f. bine informata s-ar termina cu toata samsareala asta nenorocita care ne-a adus unde ne-a adus...

 

F. simplu si la indemana oricui ( asta daca masina e adusa din Germania de la un dealer, pt alte tari nu garantez ) este sa se uite pe factura cu care a fost cumparata, unde dealerul trece printre alte date si caracteristici nr de km cu care a vandut masina. In Germania datul km inapoi este caz penal si daca se demonstreaza acest lucru ii inchide pe veci afacerea si il baga in puscarie... acolo nimeni nu se joaca cu asa ceva... daca pe factura nu e trecut nr de km inseamna ca cineva a facut ceva pe parcurs, dealerul in prealabil in urma verificarii minutioase pe care a facut-o a descoperit acest lucru, dar daca acccepta sa preia masina spre revanzare in nici un caz nu va trece nr de km pe factura de export... asta e lege. Pt Franta,Olanda, Belgia se aplica doar regula de mai sus cu verificatul seriei de sasiu.

Edited by lauboy82
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

As fi interesat sa cumpar un BMW X3 2L diesel.

Nu am avut niciun contact cu marca BMW pana acum, deci orice sfat mi-ar fi util. Ma refer la chestiuni care ar trebui sa le stiu, probleme care apar si la cati km, majoritatea ofertelor sh sunt cu destul de multi km.

As fi interesat daca exista posibilitatea sa verific daca numarul de kilometri este real.

Ca si suma de bani m-as incadra pe la 15000 euro, eventual daca aveti cunostinta de vre-o oferta buna.

Buna, daca vrei sa achizitionezi un X3, pot sa-ti fac rost de vreo doua contacte ale persoanelor care au asa ceva de vanzare,unul e de vanzare acum, a fost cumparat nou , in Romania in urma cu 4 ani (sau 5) ,eu personal nu am aflat ca masina e de vanzare, as fi achizitionat-o eu, iar celalt contact este un dealer care mi-a adus mie din germania un X3 excelent.

bafta!!

 

Buna, daca vrei sa achizitionezi un X3, pot sa-ti fac rost de vreo doua contacte ale persoanelor care au asa ceva de vanzare,unul e de vanzare acum, a fost cumparat nou , in Romania in urma cu 4 ani (sau 5) ,eu personal nu am aflat ca masina e de vanzare, as fi achizitionat-o eu, iar celalt contact este un dealer care mi-a adus mie din germania un X3 excelent.

bafta!!

despre asta este vorba!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.