Jump to content

Noua Taxa de mediu 2012! URGENT!


expensivemann

Recommended Posts

Am cumparat zilele astea un e90 320i din 2006 cumparata din tara din reprezentanta deci e inmatriculata inainte de 1 ianuarie 2007! Fostul proprietar mi-a dat certificat de radiere,am contract de vanzare cumparare pe data de 21.12.2012 , certificatul fiscal e din aceiasi data, este radiata de la politie dar RAR-ul ma programat abia pe 6 ianuarie 2012 pentru autentificare! Intrebarea mea e urmatoarea: E posibil ca sa ma puna sa platesc taxa asta cretina daca masina e radiata si cumparata in 2011 acum 2 zile? Vreau cateva pareri, sfaturi! M-am gandit sa ma duc repede dupa craciun sa i inscriu la primarie pe numele meu si in ianuarie sa fac autentificarea si sa iau numerele! Vreau pareri OBIECTIVE, va rog!

 

Nimeni nu citeste topicul?

Link to comment
Share on other sites

eu am cumparat masina acum 2 zile..cum dracu daca e radiata, am contract de vanzare cumparare..si am gasit loc abia pe 6 ianuarie?? eu am luat masina in 2011! OK..sa zicem ca daca o inscriu pe 6 ianuarie...daca dupa craciun o inscriu la primarie ..si la politie pe 6 ianuarie mai platesc??? nu vreau sa o mai vand ..o pastrez..!! vreau si alte pareri!! Edited by expensivemann
Link to comment
Share on other sites

Chiar de-ar fi sa platesti taxa, sunt sigur ca nu e o problema pentru tine suma respectiva :angel: .

Ca altfel nu s-ar explica atitudinea ta din posturile din noiembrie 2011.

Uite ce spuneai:

 

ce draq..daca te iau si te intors invers nu ai o eugenie in stomac si ,, visezi la un BMW" vezi de borsul tau si nu mai fa afirmatii nefondate! iti dau 5 lei..stai jos!!

 

ce intrebari sa pui tu cand nu ai 2 lei in buzunar sa iti iei o chifla GRAHAM? Esti cumparator, posibil cumparator?? Ai gresit forumul..tu ai un amarat de ,,renou,, si o pereche de favoriti gen ELVIS! Nu mai cauta carcota cu mine ca nu ai grade!

 

Banuiesc ca tu ai grade destule si stai linsitit de sarbatori, urmand ca in ianuarie 2012 sa platesti zambind 1500-2000 de euro, sau cat o fi taxa aia :) .

Link to comment
Share on other sites

Lol, asta e moldoveanu ala cu E60-ul.

 

buna gluma! sa o treci la HAZ 2012!

 

Ai renuntat la X6M si ai trecut la 320i ?

 

ON: O sa platesti taxa ! Nu intereseaza pe nimeni cand o iei in primire la primarie, ci cand o inmatriculezi la politie ! Legea-i lege, buna sau rea, asta e.

 

nu vad relevanta...pot sa iau 100 masini..imi tii evidenta? topicul avea un alt subiect..nu sa imi tii evidenta flotei:)) in fine..asta e romanul..prost si bagacios!!

Link to comment
Share on other sites

Daca se publica in monitorul oficial intra in vigoare de la 1.1.2012 dar cum mai toti au luat vacanta sunt sanse sa nu intre noua taxa de la 1.1.2012.Am si eu pe cineva cu aceasi problema,are masina la primarie si programare rar pe 3 ianuarie si a fost la finante sa intrebe si nici aia nu stiu nimic. Asteapta sa se publice in monitor. Alti spun ca legea intra in vigoare la 30 de zile dupa ce apare in monitor...deocamndata oriunde intrebi toti spun: NU STIU !
Link to comment
Share on other sites

Nimeni nu citeste topicul?

NU ar fi rau sa fi fost invizibil scrisul tau.

Atat nickname-ul cat si semnatura ta de pusti de 16 ani. Si sa nu te superi ca te-am facut mai tanar da?

 

Si ce mai faci, unde ai mai fost, care mai e treaba?

Iti place 6-le nou? Astepti varianta M? Sigur o sa fie de succes.

 

Hai ca stiu ca poti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.