Jump to content

SCHIMB Jante 18 BMW M3


Batran'u

Recommended Posts

Jantele sunt originale? Sunt revopsite / reparate / etc. ? Se dau cu anvelope? De care? Da-mi, te rog, mai multe detalii si un pret de vanzare.

 

Multumesc !

Jantele sunt ok,nu sunt strambe,sudate etc din ce vad , am masina de 7 luni in principiu vreau sa le dau la schimb nu sa le vand am nevoie de jante de 15 , 16 cu cauciucuri bune in principiu noi de vara sau imi cumpar noi , ideea e ca nu as putea sa le vand sa o las pe butuci pana imi cumpar altele , de asta nu stiu sa.ti fac un pret . Se dau cu tot cu gume ..Spate 225 40 r18 continental sport contact 3 , fata 215 45 r18 brigestone .. fa.mi un pret imi fac niste calcule si vedem .

 

salut..eu am un set style 46 cu cauciucuri de iarna si un set pe 15 de tabla tot cu cauciucuri de iarna dunlop sport winter daca te intereseaza iti ofer ambele seturi la schimb..

Pune poze detaliate te rog . Situatia gumelor ,jantelor . Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Jantele sunt ok,nu sunt strambe,sudate etc din ce vad , am masina de 7 luni in principiu vreau sa le dau la schimb nu sa le vand am nevoie de jante de 15 , 16 cu cauciucuri bune in principiu noi de vara sau imi cumpar noi , ideea e ca nu as putea sa le vand sa o las pe butuci pana imi cumpar altele , de asta nu stiu sa.ti fac un pret . Se dau cu tot cu gume ..Spate 225 40 r18 continental sport contact 3 , fata 215 45 r18 brigestone .. fa.mi un pret imi fac niste calcule si vedem .

 

Nu mi-ai spus daca sunt made in Germany, Italy, etc., ca sa-ti pot face o oferta de pret sau de schimb. Eventual pune niste poze cu interiorul lor si rezolvam instant misterul. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

salut in principiu daca sunt de m3 ar trebui sa fie in doua latimi jantele,care ar fi acelea ??

tot in principiu care ar fi et-urile jantelor? multumesc

Un an nou fericit :flowers:

Sunt in doua latimi . nu le stiu..pe fata am cauciuc 215 45 r18 si pe spate am 225 40 r18 , merg si cauciucuri mai late ..cel care a avut masina le a pus asa pentru design..ramane buza jantei in exterior . Et nu.l stiu. 'In principiu' La multi ani !

 

Nu mi-ai spus daca sunt made in Germany, Italy, etc., ca sa-ti pot face o oferta de pret sau de schimb. Eventual pune niste poze cu interiorul lor si rezolvam instant misterul. :thumbsup:

Le am pe masina , nu am sa cobor, sa scot o janta ,sa vad et , made in germany sau italy asa de fun ..ca poate imi faci o oferta. Sunt ' chinezesti'

Link to comment
Share on other sites

Sunt in doua latimi . nu le stiu..pe fata am cauciuc 215 45 r18 si pe spate am 225 40 r18 , merg si cauciucuri mai late ..cel care a avut masina le a pus asa pentru design..ramane buza jantei in exterior . Et nu.l stiu. 'In principiu' La multi ani !

 

 

Le am pe masina , nu am sa cobor, sa scot o janta ,sa vad et , made in germany sau italy asa de fun ..ca poate imi faci o oferta. Sunt ' chinezesti'

 

Batrane... 'u, incerc sa ignor atitudinea ta de 2 lei, ca sa nu ma enervez asa, de la inceputul anului...

 

In primul rand, daca cineva iti cere detalii, elementare de altfel, inseamna ca (in pricipiu) este interesat. Nu o face asa... "de fun".

 

In al doilea rand, daca arunci o privire pe regulamentul forumului, ai sa observi ca acele detalii ar fi trebuit sa se regaseasca in anunt, nemaipunand la socoteala ca ar fi si in interesul tau.

 

In concluzie, iti urez bafta la vanzare / schimb cu ceilalti colegi, intrucat mie personal mi-a pierit brusc interesul...

Link to comment
Share on other sites

16 originale BMW anvelope vara:

 

20100516_0043.JPG

 

16 originale BMW anvelope iarna:

 

20111105_0120.JPG

 

Spune si tu pentru ale tale: ce DOT au anvelopele, stare, etc si cel mai important daca sunt originale jantele sau nu.

Nu stiu dak sunt originale ,stiu ca cele originale de M sunt pe 19 , starea cauciucurilor nu e incantatoare , sunt tocite. Eu daca as fi pastrat jantele le as fi schimbat. DOT LM2P N3XP spate si fata DOT H4X0 . O sa vin cu poze pentru cauciucuri si interiorul jantei.

Link to comment
Share on other sites

Batrane... 'u, incerc sa ignor atitudinea ta de 2 lei, ca sa nu ma enervez asa, de la inceputul anului...

 

In primul rand, daca cineva iti cere detalii, elementare de altfel, inseamna ca (in pricipiu) este interesat. Nu o face asa... "de fun".

 

In al doilea rand, daca arunci o privire pe regulamentul forumului, ai sa observi ca acele detalii ar fi trebuit sa se regaseasca in anunt, nemaipunand la socoteala ca ar fi si in interesul tau.

 

In concluzie, iti urez bafta la vanzare / schimb cu ceilalti colegi, intrucat mie personal mi-a pierit brusc interesul...

Ok ,in primul rand, imi cer scuze colegu' pentru aroganta, ca sa nu mai enervez si sa supar pe nimeni asa de la inceputul anului , si sa mi schimb atitudinea de 2 lei , am fost la vulcanizare si am facut poze in interiorul jantei ,si tot misterios voi ramane in legatura cu tara unde au fost fabricate pentru ca nu scrie ! Asa ca nu stiu daca sunt originale sau nu . ET 9Jx18 EH2 sper ca asta e . Voi veni si cu poze.

 

Daca te intereseaza DOAR un schimb, posteaza toate detaliile legate de jante si anvelope!

Respecta regulamentul, te rog! Considera ca ai fost avertizat!

Merci

Ok ,o sa incerc sa raspund si sa vin cu poze si detalii pentru fiecare nelamurire . Este prima oara cand postez pe un forum.

 

Nu stiu dak sunt originale ,stiu ca cele originale de M sunt pe 19 , starea cauciucurilor nu e incantatoare , sunt tocite. Eu daca as fi pastrat jantele le as fi schimbat. DOT LM2P N3XP spate si fata DOT H4X0 . O sa vin cu poze pentru cauciucuri si interiorul jantei.

Este si aceasta serie in interiorul jantei dak ajuta pentru original sau nu bmw 2229960

Link to comment
Share on other sites

Ok ,in primul rand, imi cer scuze colegu' pentru aroganta, ca sa nu mai enervez si sa supar pe nimeni asa de la inceputul anului , si sa mi schimb atitudinea de 2 lei , am fost la vulcanizare si am facut poze in interiorul jantei ,si tot misterios voi ramane in legatura cu tara unde au fost fabricate pentru ca nu scrie ! Asa ca nu stiu daca sunt originale sau nu . ET 9Jx18 EH2 sper ca asta e . Voi veni si cu poze.

 

 

Ok ,o sa incerc sa raspund si sa vin cu poze si detalii pentru fiecare nelamurire . Este prima oara cand postez pe un forum.

 

 

Este si aceasta serie in interiorul jantei dak ajuta pentru original sau nu bmw 2229960

poze cu starea cauciucurilor si interiorul jantei !

post-51202-0-43544600-1325507445_thumb.jpg

post-51202-0-62631800-1325507467_thumb.png

post-51202-0-86579600-1325507478_thumb.png

post-51202-0-19328500-1325507670_thumb.jpg

post-51202-0-87941100-1325507714_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu - ma retrag in acest caz.

Retinusem ca merg 18 - (inclusiv M si Performance) dar ai dreptate ca dimensiunile de mai sus nu merg.

 

8JX18 ET:47

8 1/2JX18 ET:50

M double spoke 135; M97; M101 - ar fi mers la mine. Cele de mai sus nu.

 

Multumesc pentru atentionare.

Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg este de ce vrei sa treci de la jante pe 18" la jante pe 16" mai ales la un cabrio.. Pe 17" nu te intereseaza sau bani eventual?

probabil si lui ii freaca in aripa de pe spate, deaia si dimensiunile acelea la cauciucuri.

si modelul acesta de jante este si pe 18. m3 dream sunt doar pe 19 din cate stiu eu.

Edited by Gicone
Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg este de ce vrei sa treci de la jante pe 18" la jante pe 16" mai ales la un cabrio.. Pe 17" nu te intereseaza sau bani eventual?

Ating '(rcunosc)'la hopuri cu 5 pasageri ,bagaj. Doua pers ,3 nu ating.. de la 4 pers in sus mers cu grija , problema majora e urmatoarea :

1) voi pleca din tara cu masina incarcata

2) multi mi au spus sa le dau ca am motorul prea mic pentru ele 1.8 143 cp ..asta nu stiu ce sa zic

3) m am saturat sa am grija lor ,borduri , gropi ,rigiditate ...

4) Caucic nou = 9 mil 12 mil, nu ma incanta ideea sa folosesc SH ..cu 13 mil pe 16. am incaltat o toata.

Evident reduc maxim designul masinii mai ales ca are pachet M,cabrio ,aderenta ,tinuta de drum etc . Cine va dori design ,are un motor mai puternic sa nu le simta ,le va lua. :)

Link to comment
Share on other sites

Ating '(rcunosc)'la hopuri cu 5 pasageri ,bagaj. Doua pers ,3 nu ating.. de la 4 pers in sus mers cu grija

la e46 ,coupeurile si cabrioletele ,au aripile spate din fabrica mai evazate decat sedanurile si touringurile.Ce la cabrio freaca putin,la sedan si touring va freca tare de tot .Crede-ma pe cuvant...Daca nu era asa,demult iti faceam o oferta pt ele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.