Jump to content

Angel eyes


cortez11

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

si mie imi plac SMD mai mult....mi-au placut CCFL la vremea lor pana am vazut primul set de SMD live... e altceva... e ceea ce trebuie !!!

Lumineaza frumos intr-adevar..... Dar cand le vezi ca stirbesc.... :bye: Bine acuma fiecare cu parerea lui.

Link to comment
Share on other sites

cortez : se gasesc de cumparat ... sunt SMD pe albastru ..... vezi ca aduce userul veyron1000cp

nu prea stirbesc ... unele vin cu anumite leduri nelipite din fabrica .... dar se schimba pe garantie evident. asa am patit si eu ... unul nu avea 3 leduri aprinse dar mi-a venit imediat altul de schimb si acum e totul ok. la CCFL pica la greu trafurile ... si multi din cei care au pot sa confirme acest lucru. mie nu mi-au picat in 3 ani deloc, dar la altii le-a picat in 2 saptamani.

ledurile au viata MULTTTTT mai mare ca neonul CCFL. inainte de a vorbi aiurea ar trebui sa te documentezi mai bine si sa nu te mai iei dupa poze puse de mai stiu eu ce copii pe google. vorbeste mai mult din experienta, daca ai, daca nu ........ lasa pe altii sa vorbeasca care au asa ceva...

 

 

 

deci avantajele smd-urilor sunt :

- durata de viata mai mare

- luminozitate marita - se vad si ziua si pot fi foloside ca day driving lights

- nu au trafuri si montajul e mai simplist

- nu sunt asa sensibile la temperaturi scazute ca si neoanele CCFL

- consuma mai putin

 

acum cine zice ca-s mai faine si mai bune alea CCFL, inseamna ca are din alea si ii greu sa recunoasca ca alte produse sunt mai superioare

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

cortez : se gasesc de cumparat ... sunt SMD pe albastru ..... vezi ca aduce userul veyron1000cp

nu prea stirbesc ... unele vin cu anumite leduri nelipite din fabrica .... dar se schimba pe garantie evident. asa am patit si eu ... unul nu avea 3 leduri aprinse dar mi-a venit imediat altul de schimb si acum e totul ok. la CCFL pica la greu trafurile ... si multi din cei care au pot sa confirme acest lucru. mie nu mi-au picat in 3 ani deloc, dar la altii le-a picat in 2 saptamani.

ledurile au viata MULTTTTT mai mare ca neonul CCFL. inainte de a vorbi aiurea ar trebui sa te documentezi mai bine si sa nu te mai iei dupa poze puse de mai stiu eu ce copii pe google. vorbeste mai mult din experienta, daca ai, daca nu ........ lasa pe altii sa vorbeasca care au asa ceva...

 

 

 

deci avantajele smd-urilor sunt :

- durata de viata mai mare

- luminozitate marita - se vad si ziua si pot fi foloside ca day driving lights

- nu au trafuri si montajul e mai simplist

- nu sunt asa sensibile la temperaturi scazute ca si neoanele CCFL

- consuma mai putin

 

acum cine zice ca-s mai faine si mai bune alea CCFL, inseamna ca are din alea si ii greu sa recunoasca ca alte produse sunt mai superioare

 

Sigur?

Link to comment
Share on other sites

eu am ccfl de 6 luni la inceput erau super dar sincer nu lumineaza deloc ziua (si unde mai pui ca unul sa ars iar inca unul e pe duca este violet in loc de alb)

acum sunt in cautare de ceva mai putrnic referitor la lumina sa se vada si ziua(gen F 10 ,30 ,)si sa lumineze tot cecul oare gasesc???(am faruri depo )

sa stie cineva ceva sa ma anunte si pe mine

Link to comment
Share on other sites

eu am ccfl de 6 luni la inceput erau super dar sincer nu lumineaza deloc ziua (si unde mai pui ca unul sa ars iar inca unul e pe duca este violet in loc de alb)

acum sunt in cautare de ceva mai putrnic referitor la lumina sa se vada si ziua(gen F 10 ,30 ,)si sa lumineze tot cecul oare gasesc???(am faruri depo )

sa stie cineva ceva sa ma anunte si pe mine

ma mir pt ca ccfl normal lumina si ziua ,dar acum daca tot e sa le schimbi si nu ai fost multumit de ele poti merge pe smd sunt mai luminoase decat ccfl si lumea spune ca nu sunt nici asa de sensibile :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

as vrea sa incerc ceva mai puternic

la farurile acestea am loc sa pun 4 becuri la angel

as putea sa fac ceva in caz ca se arde sau ma plictisesc de ele sa le scot fara sa demontez farul

multumesc

:rolleyes: inveti ceva magie si cand te plictisesti .....

Link to comment
Share on other sites

eu am ccfl de 6 luni la inceput erau super dar sincer nu lumineaza deloc ziua (si unde mai pui ca unul sa ars iar inca unul e pe duca este violet in loc de alb)

acum sunt in cautare de ceva mai putrnic referitor la lumina sa se vada si ziua(gen F 10 ,30 ,)si sa lumineze tot cecul oare gasesc???(am faruri depo )

sa stie cineva ceva sa ma anunte si pe mine

 

Tot faruri depo am si eu,daca stie cineva unde se gasesc ceva smd as fii interesat.

thanx

Link to comment
Share on other sites

sal! si eu miam pus angel acum vreo sapt si la inceput era totu ok...acum cand mam dus la masina si am aprins pozitiile 2 sau aprins normal unu sta aprins dar la intensitate mica si celalalt e aprins pe jumatate vreo 3-4 cm de sus in jos :( Care sa fie problema ? S-au ars cumva ?:( leam luat noi in cutie...exista posibilitatea sa nu faca contact bine pe undeva ? sunt modelu CCFL Edited by grecualex
Link to comment
Share on other sites

Sunt multe jeguri pe E-bay care lumineaza de 5 ori mai slab ca alea originale. (Am vazut multe in realitate si arata ca dracu ).

Asa ca atentie la ce cumparati. Ce am vazut pe E60 si intradevar sunt ok, sunt Orion V2, V3, Umnitza (SUA) dar costa in jur de 180-200 dolari .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.