Jump to content

Vand BMW 330 d , E46


emy34

Recommended Posts

Crezi ce vrei, nu sunt membru aici de alalteieri ... sunt multi pe aici care ma cunosc personal si pot confirma ca nu am obiceiul de a vorbii prostii...

 

Cat crezi ca poti sa ceri pe o masina care papa real peste 12%, impozit 500 euro pe an, asigurare ultima clasa cea mai scumpa, piese si consumabile la preturi de 2 ori mai scumpe fata de un diesel normal (320d) iar ca performante un 320d 150 cai cu un soft bunicel ii sta cel putin 2 masini in fata ... ?

la bmw platesti in functie de motor cu cat este mai mare motorul cu atat sunt mai mari performantele , eu nu mi am cumparat niciodata un bmw cu motor mai mic de 2.5 pentru mine , iar daca vrei un 330 inseamna ca ai bani si pentru el , iar daca nu vrei o masina care sa nu te bage in scaune cand accelerezi , nu merge relaxata cu 200 si nu consuma 12% , poti sa iti cumperi un 316 .

 

Pretul este unul normal, nu este nici chilipir nici exagerat ... pur si simplu cine vrea sa vanda ca sa si o vanda atat trebuie sa ceara

 

Pt initiator, analizez oferta ta, am de ales intre a ta si un 330d facelift din 2002 in plus cu M-paket + climatronic + CD + piele (pusa cred), tot argintie la un ultim pret negociat 4500e

as fi interesat sa cumpar eu 330d fl din 2002 si as putea sa iti ofer un comision de 400 euro , pentru pont

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

cand citesc ce se scrie la vanzari pe forumul asta pot sa spun ca raman cu gura cascata :laugh:

 

la ce naiba sa fie nevoie sa scrii ca ai gasit 330D cu pachet M navigatie ETC de 2002 cu 4500E pe postul unui om care vrea sa vanda o masina mai slaba la aceiasi bani ? sincer nu inteleg ... poate vrei sa alungi eventualii clienti pe care i-ar avea lasandu`i cu impresia ca masina prezentata aici este scumpa ..

 

pur si simplu imi e greata si ma uimesc sa vad ce comentarii de ultima speta sunt pe aici si nu numai ...

 

mai este cineva c.sainz pe nume care incerca mai demult sa vanda o masina de 2008 spunand ca e de 2009 acum face pe lupu moralist ca el stie ca nu are km reali si etc . acuma sincer conteaza daca sunt sau nu reali ? important e cum se prezinta masina acum in momentul acesta pentru ca este o masina veche si nu se poat verifica km stiti foarte bine ... probabil se pot verifica cati a avut acum 5 ani ... de parca ar conta :angry2:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

asa e, nici pe mine nu ma intereseaza nr de km, ci starea masinii. ba mai mult, am ajuns sa apreciez mai tare masinile cu multi km in BORD (ca toate la anii astia au multi in realitate), pt ca nr asta REAL al km spune multe de fapt despre proprietar. Spune ca e un om cinstit, corect, si ma face sa cred ca a fost corect si fata de masina lui, oferindu-i ce trebuia cand a cerut.
Link to comment
Share on other sites

Asta imi aduce aminte de cineva care a adus un Passat B5 cu 280k km in bord , bineinteles ca nu a avut niciun dubiu asupra lor pentru ca restul masinilor aveau pana in 200k km. Si cand ce sa vezi , ce sa crezi , a aflat la reprezentanta ca masina avea 480k km... :laugh:
Link to comment
Share on other sites

 

mai este cineva c.sainz pe nume care incerca mai demult sa vanda o masina de 2008 spunand ca e de 2009 acum face pe lupu moralist ca el stie ca nu are km reali si etc . acuma sincer conteaza daca sunt sau nu reali ? important e cum se prezinta masina acum in momentul acesta pentru ca este o masina veche si nu se poat verifica km stiti foarte bine ... probabil se pot verifica cati a avut acum 5 ani ... de parca ar conta :angry2:

 

Serios? Tu ai idee despe ce vorbesti si ce comparatii faci?

Daca nu ai nici macar idee, abtine-te! Nu are sens sa polemizam pe topicul de vanzari.

Link to comment
Share on other sites

rog un modelator sa inchida topicul deoarece m-am hotarat sa-i fac o reparatie generala . Am fost astazi la bmw si am verificato are km reali ,motor , cutie sunt foarte bune si se merita reparata dar are niste vicii ascunse de care nu am stiut si nu pot sa o vand asa. va multumesc Edited by emy34
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.