Jump to content

Vand BMW 530 xd M-PAKET


bogdan258

Recommended Posts

UP

Cam greu o sa o vinzi aici pe forum.Nu mai scoate lumea din buzunar zecile de mii de euro asa de usor ca inainte.Inca e criza la multi:).Eu n-am reusit sa o vand pe a mea nici aici nici pe autovit .Si eu voiam un X5.Dar pana la urma o mai tin pana mai scade pretul la ea:).Daca e masina buna nu merita sa o dai pe bani de nimic doar ca sa fie data.Succes la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Ai fi surprins sa afli cata lume dispune de banii necesari in Romania pentru a cumpara o masina de 20k si chiar mai mult. Dar nu despre asta este vorba, ci despre faptul ca o masina ca aceasta nu o poate lua decat un cunoscator si un pasionat de BMW, care isi doreste o masina mai speciala.

 

De grabit nu ma grabesc sa o dau, am avut destule oferte si vor mai fi. Normal ca pretul este negociabil, dar nu o voi da la un pret care nu se apropie de valoarea reala a masinii, doar de dragul de a o vinde.

Link to comment
Share on other sites

Masina este frumoasa, probabil isi merita banii dar nu mai spune "o masina ca aceasta nu o poate lua decat un cunoscator si un pasionat de BMW, care isi doreste o masina mai speciala.", mai sunt mii de masini la fel, nu o considera speciala pentru ca nu e.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masina este frumoasa, probabil isi merita banii dar nu mai spune "o masina ca aceasta nu o poate lua decat un cunoscator si un pasionat de BMW, care isi doreste o masina mai speciala.", mai sunt mii de masini la fel, nu o considera speciala pentru ca nu e.

 

M-am referit la faptul ca este speciala pentru mine, fata de alte masini pe care le-am mai avut si posibil sa fie asa si pentru viitorul proprietar.

Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat o masina te determina sa consumi energie, timp, bani etc. pentru a o intretine corespunzator si a o face sa arate si sa functioneze cel putin la fel de bine ca in prima zi cand te-ai urcat la volanul ei, normal ca o consideri speciala. Si fara pasiune nu ai cum sa realizezi toate astea.
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa jucaria sunt invidios pe tv si usb:x am o intrebare la tv iti mai receptioneaza corect vreun post? Am inteles ca au trecut pe mpeg 4 si nu mai merge deloc clar tv ul

 

 

Spor la vanzare, ti as lua o eu la schimb da nu cred ca vrei schimb pe schimb cu un e60 la fel:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cred ca ar trebui sa te mai gindesti asupra prețului daca vrei sa o dai binenteles,sint pe autovit 530xd din 2007 incepind de la 15-16000 e,este un 530xd din 2009 la 18500e cu 130000 km,cred ca un preț corect este un jur de 16000e pt mașina ta.
Link to comment
Share on other sites

Si eu cred ca ar trebui sa iti vezi de treaba ta sau te plictiseai si te-ai gandit sa mai palavragesti pe forum?

 

In primul rand nu conteaza ce scriu samsarii de pe autovit in anunturile postate, ci conteaza cum este intretinuta masina, daca a fost inmatriculata in Romania de o persoana fizica care a adus-o pentru el sau de un samsar care a adus-o acum 10 zile doar ca sa mai faca o combinatie, ce dotari are, cati km reali are etc.

In al doilea rand, daca nu am vrut sa accept schimbul care mi l-ai oferit, asta nu inseamna ca trebuie sa imi vand masina la 16000 euro doar pentru ca asa ti se pare tie!

 

Pentru cei interesati de chilipiluri, se gasesc E60-uri si la 10000 euro, asa ca fiecare stie ce are de facut, fara sa faci tu o analiza "pertinenta" a pietei auto din Romania.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Si eu cred ca ar trebui sa iti vezi de treaba ta sau te plictiseai si te-ai gandit sa mai palavragesti pe forum?

 

In primul rand nu conteaza ce scriu samsarii de pe autovit in anunturile postate, ci conteaza cum este intretinuta masina, daca a fost inmatriculata in Romania de o persoana fizica care a adus-o pentru el sau de un samsar care a adus-o acum 10 zile doar ca sa mai faca o combinatie, ce dotari are, cati km reali are etc.

In al doilea rand, daca nu am vrut sa accept schimbul care mi l-ai oferit, asta nu inseamna ca trebuie sa imi vand masina la 16000 euro doar pentru ca asa ti se pare tie!

 

Pentru cei interesati de chilipiluri, se gasesc E60-uri si la 10000 euro, asa ca fiecare stie ce are de facut, fara sa faci tu o analiza "pertinenta" a pietei auto din Romania.

Cred ca trebui sa pastrezi o limita de bun simt in discuții,este un forum si fiecare ĂŽși poate exprima pĂŁrerea si daca nu ĂŽți convine pune mașina pe autovit ca nu te va suna nimeni la prețul la care ĂŽl vrei,nu are legĂŁtura cu schimbul oferit de mine,eu mi-am vindut de mult mașina ca am vrut un preț real pe ea si tu la schimburi visezi prețuri astronomice pe mașina ta!

Edited by roscatu m3
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa jucaria sunt invidios pe tv si usb:x am o intrebare la tv iti mai receptioneaza corect vreun post? Am inteles ca au trecut pe mpeg 4 si nu mai merge deloc clar tv ul

 

 

Spor la vanzare, ti as lua o eu la schimb da nu cred ca vrei schimb pe schimb cu un e60 la fel:p

 

Am incercat astazi si prindea TVR1 si Antena, dar intr-adevar imaginea nu era clara, doar sonorul era ok. Banuiesc ca depinde si de zona in care te afli.

 

 

mi se pare ca nu esti in masura sa judeci pretul omului ... atata timp cat masina e ok cere cat vrea

 

Masina este ok si pretul cerut este corect, dar e normal ca omul sa traga in jos, poate - poate o ia cu 15000 - 16000 si face o afacere buna....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.