Jump to content

Cumpar Pompa Injectie Bosh VP 44 pt 318d


Recommended Posts

am nevoie de pompa de injectie SH de pe un 318d cod motor: 20 4D 1 Cod Pompa: 0 470 504 025, modelul de pompa BOSH VP 44

de asemenea as dori sa stiu si kilometri reali a masinii de pe care provine sau o garantie ca nu ma lasa in mai putin de 1 an

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

am nevoie de pompa de injectie SH de pe un 318d cod motor: 20 4D 1 Cod Pompa: 0 470 504 025, modelul de pompa BOSH VP 44

de asemenea as dori sa stiu si kilometri reali a masinii de pe care provine sau o garantie ca nu ma lasa in mai putin de 1 an

 

urgent :\ , daca nu o trimit maine la reparatii pe a mea

Link to comment
Share on other sites

nu o sa gasesti curand eu am cautat cca 6 luni prin tara si nu am gasit nimic sau am gasit dar erau teapa.

 

ms am mai auzit asta ma gandeam poate din zeci de oameni care se ocupa cu dezmembrari pe forum se gaseste vreo una ... dar nu prea

o trimit la reconditionat atunci .. cu garantie pe 2 ani :|

 

se poate inchide/sterge topicul .

Link to comment
Share on other sites

azi am dat una cu 1400 de lei ,de pe masina cu 180.000 de km

 

si cum e ai oferit garantie ? sau la noroc ? deja e la limita poate sa te lase curand sau poate sa ajunga si la 400.000 km cica depinde de norocul fiecaruia ....

 

eu am gasit cu 300 eur, dar nu in tara

 

cam riscant sh si din afara si 300 euro daca ai pe cineva care sa o ia sa ti-o trimita e mai bine, daca nu ce faci daca nu merge ?

 

si eu am vorbit cu varmiu din spania care e macanic acolo a zis ca e un parc mare de dezmembrari langa madrid si merge sa vada daca imi gaseste ceva ... daca e pretul bun se merita dar tot e 40 euro transportul si pompa daca o iau in 250-300 tot ajungi la 300-350 euro , garantie 3 luni dar e sh ce te faci daca e defecta ... o trimiti inapoi alti 40 euro alta manopera la mecanic ... e un joc de noroc treaba asta :|

 

is de parere ca mai bine o trimit la o firma de incredere unde o reconditioneaza cum trebuie si ofera garantie 2 ani

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

ar fi minunat daca ti-ar da garantie doi ani,dar fara limita de km .Atunci ar merita sa platesti !

 

limita de km mi se pare ca e de 60.000 km (cea ce eu ii fac in 4 ani). dar mi se pare extrem pretul a zis ca nu ma descurc cu 300 euro reparatia , sa zicem ca as da 500 euro sa o faca dar mai am de platit si manopera si curieratul ajung ....

 

de curiozitate am intrat pe real oem sa verific preturile originale la calculatorul pompei , ajunge 50 milioane .... deci cum spun ei ca iti schimba calculatorul pompei cu unul nou cand cel nou original costa 1500 euro ... au alti furnizori exista contrafacute sau cum ... chiar numi dau seama cum se lauda multe firme ca iti schimba calculatorul pompei cu unul nou pt suma de 200-500 euro altele dau garantie 3 luni altele 6 altele 2 ani , cand defapt tot ce fac ei schimba ce e prajit in el ... si iti vinde gogosi cum ca ar fi costat ... practic platesti garantie oferita de firme daca au norocul si nu se strica e bine daca se strica alta distractie pt client ...

 

deci ... nu mai bine il repar eu la coltul blocului la cineva in Bacau fara nici o garantie si cu bani putini ? decat sa dau 500+ euro pt gogosi umflate cu aer

Edited by AndreiXXL
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.