Jump to content

e65,probleme radio fm,nu functioneaza


relanti

Recommended Posts

Va salut,detin un e65 din 2003,am o problema cu radio,selectez fm si nu se intampla nimic,mai exact nu cauta nici un post.cd ul functioneaza corect.Am cumparat masina cu toate cele din portbagaj lipsa si anume;modul navigatie si ce o mai fi fost.Rugamintea mea este sa ma ajutati sa gasesc lipsurile,sau macar o modalitate sa ascult si eu un radio;Am studiat cu ajutorul internetului in tot acest forum cat si in multe altele si nu am ajuns la o concluzie.Stiu ca lipsa unui modul de navigatie ar aduce probleme multe printre care si radio,...ce credeti ca ar trebui sa cumpar sa functioneze?Va multumesc.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Va salut,detin un e65 din 2003,am o problema cu radio,selectez fm si nu se intampla nimic,mai exact nu cauta nici un post.cd ul functioneaza corect.Am cumparat masina cu toate cele din portbagaj lipsa si anume;modul navigatie si ce o mai fi fost.Rugamintea mea este sa ma ajutati sa gasesc lipsurile,sau macar o modalitate sa ascult si eu un radio;Am studiat cu ajutorul internetului in tot acest forum cat si in multe altele si nu am ajuns la o concluzie.Stiu ca lipsa unui modul de navigatie ar aduce probleme multe printre care si radio,...ce credeti ca ar trebui sa cumpar sa functioneze?Va multumesc.

nici la mine nu functioneaza radioul,cu toate ca exista unit.dvd in portbagaj; deci nu e din cauza dvd-ului; poate ne ajuta cineva mai experimentat e65 730d sept.2006

Edited by e65-2006
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
conectarea intre toate modulele alea e pe fibra optica si daca unu nu e conectat atunci nu mai merg nici celelalte .nu stiu ex schema cum si ce fel dar clar daca scoti magazia cd nu se mai aude nimic .si sigur merge radio fara modul tv si fara voice control modul ambele in portbagaj stanga .
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mi-e prea lene sa imi bat capu cu traducerea : :D

 

Open your glove compartment, you'll see a trap door that reveals fuses, open that door then you'll see the MOST Bus ring.You can try to "reset" the MOST by turning the key on and disconnecting/reconnecting the jumper plug.

 

 

Most bus ringpost-24447-0-31578100-1366818959_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.