Jump to content

janta 17 '' Star Spoke Style 122 de e60 merge la e46?


cv9kid

Recommended Posts

poti fii putin mai explicit,te rog frumos. nu stiu la ce se refera ET43 , cu scuzele de rigoare

Offsetul jantei. La E90 jantele sunt mai inauntru decat la E60 cu 23mm (ET20-E43).

Insa E60xd are acelasi ET ca si E90-ul, adica 43.

http://en.wikipedia.org/wiki/Offset_(wheel)

http://www.1010tires.com/wheeloffsetcalculator.asp

Link to comment
Share on other sites

Da,dar numai cele cu ET43(E60 xi/x d)

zici ca 17 style 122 de E60 cu ET43 merge!...(deci pt E46 merge de la ET30 pana la ET50 fara probleme)

imi poti zice daca este ok :conteaza si J -ul ?,pt ca astea de vreau eu sa le iau au 7 1/2

si daca ar fi ok cauciucuri 245/45! merg si mai mari ,sau mai mici?te intreb toate astea pt ca vreau sa trec de la 16" la 17" dar sa raman tot pe OEM si sa ma mentin in parametrii normali fara a influenta negativ din niciun punct de vedere . multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Deci ai 122- ul de 17 8j et43 cu cauciuc 245/45 si merge ok. Este bine.De cat timp?sa inteleg ca este in regula si 8j dar neaparat cu et 43. Pt ca cele cu et20 sunt cu j7,5 . Imi place mult modelul si tin f mult sa mi le pun pe masina . Poate pui ceva poze sa vad si eu cum se prezinta.

 

Style 122 au 8j si suporta anvelope de 245 R17. Am si eu pe masina.

Deci ai 122- ul de 17 8j et43 cu cauciuc 245/45 si merge ok. Este bine.De cat timp?sa inteleg ca este in regula si 8j dar neaparat cu et 43. Pt ca cele cu et20 sunt cu j7,5 . Imi place mult modelul si tin f mult sa mi le pun pe masina . Poate pui ceva poze sa vad si eu cum se prezinta.

 

Style 122 au 8j si suporta anvelope de 245 R17. Am si eu pe masina.

Deci ai 122- ul de 17 8j et43 cu cauciuc 245/45 si merge ok. Este bine.De cat timp?sa inteleg ca este in regula si 8j dar neaparat cu et 43. Pt ca cele cu et20 sunt cu j7,5 . Imi place mult modelul si tin f mult sa mi le pun pe masina . Poate pui ceva poze sa vad si eu cum se prezinta.

Link to comment
Share on other sites

Ale mele sunt cu ET20 (pentru E60 simplu), anvelope de 245/45 si iti spun SIGUR ca au j8. :)

Chiar ieri am pus poze cu ele in topicul cu masina mea. Acolo poti vedea cum arata.

Cum se vor comporta pe E46 n-as putea sa-ti spun.

 

Alte informatii despre ele gasesti aici si aici.

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Ale mele sunt cu ET20 (pentru E60 simplu), anvelope de 245/45 si iti spun SIGUR ca au j8. :)

Chiar ieri am pus poze cu ele in topicul cu masina mea. Acolo poti vedea cum arata.

Cum se vor comporta pe E46 n-as putea sa-ti spun.

 

Alte informatii despre ele gasesti aici si aici.

spoke style 122 - 8J17"et43,este in regula cauciuc 225/50 (pt iarna) ca pt vara am 225/45 ? -specific: pt E46!!!(sa raman in parametrii normali fara a afecta).multumesc

 

7,5J si cauciuc 225/45/17,marimea care trebuie pe E46(vezi ca dimensiunile le ai trecute si pe stalpul soferului)

spoke style 122 - 8J17"et43,este in regula cauciuc 225/50 (pt iarna) ca pt vara am 225/45 ? -specific: pt E46!!!(sa raman in parametrii normali fara a afecta).multumesc

Link to comment
Share on other sites

225/50/17 nu este dimensiune pt E46 si in plus vitezometrul o sa arate eronat km/h.

'Parametrii' pentru masina ta sunt trecuti pe stalpul de la usa soferului.Te-ai uitat ce dimensiuni sunt trecute acolo?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

225/50/17 nu este dimensiune pt E46 si in plus vitezometrul o sa arate eronat km/h.

'Parametrii' pentru masina ta sunt trecuti pe stalpul de la usa soferului.Te-ai uitat ce dimensiuni sunt trecute acolo?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

am inteles. style122 ,17"J8 et43 cu 225/45/17 (asa cum scrie pe stalp) si voi ramane in parametrii normali. multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

am inteles. style122 ,17"J8 et43 cu 225/45/17 (asa cum scrie pe stalp) si voi ramane in parametrii normali. multumesc

Cu intarziere dar incerc : ai montat in final jante star spoke 122 (8JX17 ET:43) pe E46 ? Daca da cum arata, cum se misca : nu iese prea mult in exterior, in special la roata fata ; nu transmite vibratii in suspensie ; cum vireaza ; ce pneuri folosesti (225/45R17) ?

Multumesc ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.