Jump to content

Nedumerire placute frana


Recommended Posts

Sa-mi explice si mie cineva va rog daca stie... are cum sa tina niste placute ATE noi doar 10-11.000 km ?? Eventual varianta a 2-a, sa vina un set de frante ATE pentru fatza in cutie de TRW ?? ;) Varianta a 2-a zic eu ca e de domeniu penibilului... se cam exclude dar totusi... se poate orice
Link to comment
Share on other sites

Nu prea inteleg nici eu... MarioE43, tu ai impresia ca am scris in limba engleza sau alta limba? Nu fac pe desteptul, ideea e ca nu m-am uitat la placute ce au fost in cutia de TRW si nu le-am schimbat eu... intrebarea generala e ceva de genu, Cum e posibil sa fie placute ATE in cutie de TRW si sa tina doar 10.000 km? :) Problema e ca m-am contrazis cu un amic caruia i le-am dat sa le schimbe si nu stiu daca le-a schimbat sau nu, am schimbat franele acu 2-3 zile si cand le-am dat jos scrie stantzat pe ele ATE, aia e toata schema :)

 

Se citeste de la coada la cap ca la arabi.

 

A luat placute trw

In cutie erau ate

L-au tinut 10.000km

 

Un set tine de obicei intre 30.000 si 50.000km

aia ma mira si pe mine, m-am contrazis cu "amicul" meu... ii spun, bine ma tinere, ATE ca ATE sa zicem c-au fost noi, dar 10.000 km? wtf ? ce sa mai cred? :)

Link to comment
Share on other sites

Mai incurcat nici ca puteai s-o spui :).

 

In fine, putin probabil ca un set de placute sa te tina doar 10.000Km. Banuiesc ca nu ai participat la curse.

La fel de putin probabil e si ca in cutie de TRW sa fie placute ATE.

 

Concluzia logica este ca de fapt nu ti-au fost schimbate placutele, sau ti-au fost puse tot unele vechi!

Link to comment
Share on other sites

Nu, n-am participat la curse :) El insista ca "stilu de franat" dar nu cred ca franez eu ca animalul, in fine... Si ma mai si contrazicea, ca nu se potrivesc pe e36-le lui 318 cabrio ce-l avea la vremea aceea, si acu 2-3 ore m-am dus la magazinul de unde am luat TRW-urile sau ATE ce naiba o fi fost in cutie... si s-a uitat baiatul de vinde acolo pe calculator si se potrivesc si pe e36 cabrio. Mare semn de intrebare...
Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca nu aveti 1000 de mecanici la Resita. Fa-i si tu reclama negativa. In resti, poti doar sa ii umpli frigiderul, sau intr-o seara sa iti iei placutele de pe masina lui :ninja:

Nu, faza e ca mi-e prieten, desi se pricepe bine la mecanica... nu e mecanic de profesie, vorba vine prieten, el se tot da ranit se jura ca le-a schimbat, eu eram la lucru si nu aveam cum sa merg cu el sau la service, asa... si el zice ca nu se potriveau pe masina lui pe 318 e36 cabrio, si i-a demonstrat ca se potriveau baiatu de la magazinu de unde le-am luat franele... i-am confiscat banii pe TRW-uri 145 ron, daca-mi dovedeste ca le-a schimbat o sa-i dau inapoi banii, oricum penala faza, maine cica ma duc sa-mi demonstreze ca NU se potrivesc pe e36-le lui dar un 318 IS, nu mai are cabrio-ul de la aceea vreme, sa zicem ca nu s-ar potrivii pe e36, dar o sa-l intreb: si daca le-ai vandut? :)) penibil...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.