Jump to content

Recomandare vulcanizare


.Bogdan

Recommended Posts

Pe Splai, venind dinspre targul Autovit la 30m de intersectia cu Mihai Bravu, este o vulcanizare (cu multe jante expuse). De 5 ani ma duc la baietii aia si sunt super multumit.

 

L.E: A se nota ca ma duc in proportie de 95% numai cu jante polishate pentru a pune cauciucuri (super) intinse. Pana acum nici o reclamatie de zgaraiat jante sau ceva.

Link to comment
Share on other sites

Cine are experiente placute cu o vulcanizare in Bucuresti ? Ma intereseaza in special atentia la detalii si sculele folosite.

PS: Exclus Autosoft/Sama.

 

de ce exclus autosoft ? eu am fost multumit de fiecare data.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-au luat 200 lei de indreptat 4 jante pe 17, nu erau rau dar am vrut sa fie perfecte; indreptarea s-a facut la cald unde a fost cazul. Pe langa indreptat inca 90 de lei montajul si echilibratul, 290 de lei a fost toata distractia. Baietzii au fost ok, rabdatori, mi-au explicat ce anume fac.
Link to comment
Share on other sites

de ce exclus autosoft ? eu am fost multumit de fiecare data.

 

Pe langa alte motive de ordin personal, cel mai bun exemplu e cel de azi: am fost sa imi echilibrez jantele la baietii de mai sus, iar dupa ce au dat plumbii jos, una din roti a iesit perfect - nu avea nevoie de nici macar un gram de plumb iar o alta avea plumbi pozitionati diametral opus - adica se anulau reciproc. Ghici unde fusesera echilibrate ?

 

Ca preturi, eu am platit 57 lei pentru echilibrarea a 4 jante 18" (evident, cu tot cu demontat/montat pe masina).Baietii stiu meserie, cel putin cel mai slabut dintre ei e foarte de treaba.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-au luat 200 lei de indreptat 4 jante pe 17, nu erau rau dar am vrut sa fie perfecte; indreptarea s-a facut la cald unde a fost cazul. Pe langa indreptat inca 90 de lei montajul si echilibratul, 290 de lei a fost toata distractia. Baietzii au fost ok, rabdatori, mi-au explicat ce anume fac.

 

Si au iesit drepte jantele? Eu am cauciucuri noi noute, echilibrate, si tot imi dardaie volanu pe la 80km/h...una din jantele de pe fata bate un pic si d-aia vreau s-o indrept ca ma dispera maxim (are plumbi 40g spre exterior si 15g pe interior sau ceva de genul, nu e exagerat, dar se vede ca bate) si cred ca asta e cauza...

Edited by allex_nastase
Link to comment
Share on other sites

Au iesit foarte bine, nu stiu cum faceau inainte pentru ca nu le-am pus pe masina, dar vizual 2 din ele erau destul de deformate si cu siguranta se simtea. Daca este deformata nici cu un kg de plumb nu va anula bataia.

 

 

 

 

Offtopic: esti cumva din Mioveni allex_nastase?

Edited by DYC66
Link to comment
Share on other sites

Au iesit foarte bine, nu stiu cum faceau inainte pentru ca nu le-am pus pe masina, dar vizual 2 din ele erau destul de deformate si cu siguranta se simtea. Daca este deformata nici cu un kg de plumb nu va anula bataia.

 

 

 

 

 

Saptamana asta am sa merg si eu acolo sa vad ce zic baietii...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Revin cu un punct negativ :): baietii mi-au strans prezoanele in asa hal incat am indoit o bara de forta incercand sa dau rotile jos.

Dar o consider vina mea pentru ca i-am lasat sa stranga ei prezoanele si nu am facut-o personal, ca de obicei.

 

Una peste alta, nu influenteaza cu nimic restul impresiei placute pe care mi-au facut-o.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.