Jump to content

Recommended Posts

Salutare,

Am avut un incident rutier in care bara fata la masina mea(116i-ul din semnatura) e acum julita+stramba.

Fiind primul incident de genul asta in care sunt implicat (nu radeti) cer si eu o parere aici cum sa procedez.

Bara fara s-a flambat la impact,a revenit la loc insa ca sa zic asa,incaleca putin farul dreapta acum(zona incercuita in galben) si e loc cam de un deget sa bag intre bara si far(acolo e distanta cea mai mare intre ele).In rest,spre sofer,e ok,iar inspre pasagerul dreapta e departata.E julita pana la aripa dreapta(si aia e un ipc atinsa la vopsea).Plus vopsea facuta praf.Am fost la reprezentata,acolo s-au uitat in fuga la ea,au zis ca bara e folosibila,insa e de dat jos,verificat suportii de prindere(schimbati eventual sau reglati,indreptati,etc) si vopsit tot elementul.Si bandoul a fost julit,poate il vopsesc si pe ala sau il las asa,ramane de vazut.Reparatia o fac pe banii mei,asa ca incerc sa o scot mai ieftin insa nu sa ramana stramba sau sa pice vopseaua dupa 6 luni.

Cei de la reprezentanta mi-au dat un pret cat-decat ok pt reparatia barei/suportilor insa la vopsit e cam piperat.

Din cate am inteles(e adevarat?) suportii aia se pot schimba/repara,ca sa nu schimb bara cu totul?

Ma gandeam sa mi-o repare ei,sa las masina in service si sa o vopsesc bara separat la altii(unde?veniti cu idei,vopseaua e scwartz2/daca conteaza),apoi dupa 1-2zile sa mi-o remonteze ei(complicat al naibii,stiu..in ce oridine,ce si cum...).

Ce sfaturi imi dati?

post-20333-0-53215200-1333698224_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Am si eu o problema asemanatoare cu a ta.mai exact am un 120 si m-am proptit asta iarna intr-un maldar de zapada.Tot asa bara s-a strambat putin din suporti si s-a zgariat foarte putin.te rog sa imi spui ce pret ti-au dat cei de la reprezentanta pt demontatul si centrarea barii + vopsit.

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am rezolvat intre timp.

Am fost la un service recomandat aici si baietii de acolo ,au rezolvat f elegant bara si reglajele aferente.Bineinteles,la un pret mult mai decent si calitate buna(zic eu).

Si o poza ieri dupa o baie :D

post-20333-0-31390800-1336984634_thumb.jpg

Edited by AdrianHH
Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat intre timp.

Am fost la un service recomandat aici si baietii de acolo ,au rezolvat f elegant bara si reglajele aferente.Bineinteles,la un pret mult mai decent si calitate buna(zic eu).

Si o poza ieri dupa o baie :D

foarte bine lucrat.

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat intre timp.

Am fost la un service recomandat aici si baietii de acolo ,au rezolvat f elegant bara si reglajele aferente.Bineinteles,la un pret mult mai decent si calitate buna(zic eu).

Si o poza ieri dupa o baie :D

 

bai ce ochioasa frumoasa :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Cost reparatie Filaret pe deviz era undeva la 300 vopsea,550 manopera,reglaj far 200 ron.

La service-ul unde am fost eu(pm pt detalii cine e interesat)a fost 350 vopseaua,100 montat+demontat+reglaj bara(indreptat suporti+realiniere).

Cat despre ochi,Daniel stie mai bine :) :cheers:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.