Jump to content

my bmw 535d


lexius

Recommended Posts

Nu-l mai dai la schimb cu 520d-ul?

fum negru nu scoate deloc oricat de tare as apasa aceleratia,, tin sa mentionez ca am pus catalizator nou,, cum sa schimb cu un 520 dupa ce am bagat atitia bani in el,, singura problema ce mia aparut azi e ca head up display nu mai afiseaza corect

Link to comment
Share on other sites

pai catalizatorul la diesel e filtrul de particule

una e filtru de particule si una e catalizatoru asta tio spun so stii,, eu am probat pe pielea mea.. catalizatorul se afla chiar la iesirea din galeria de avacuare si filtru este situat la mijlocul masinii,, deci nu are cum sa fie tot una

 

Daca pui distantiere de 50 mm pe fiecare roata si jante cu ET 10 sau mai mic poti pune jante pe 14 :popcorn:

numi trebe de 14 as fi vruta sa pun de 16 dar are discuri de m5 si nu intra asa ca ramin cu 17

Link to comment
Share on other sites

Sa o conduci sanatos! Ma indoiesc sa nu scoata fum deloc fara DPF. Intr-adevar la modelul pre-LCI catalizatorul si dpf sunt elemente separate.

 

Nu are discuri de M5, are discuri de 550i/650i. O data ca sunt un pic mai mici, si nu sunt perforate. La m5/m6 intra jante de minim 18 inch.

Link to comment
Share on other sites

nu e uzata dar am puso preventiv plus ca e mai comod

de acord ... e din piele? de unde ai luato si cam cat costa daca nu te deranjeaza...

Link to comment
Share on other sites

frumos interiorul bej, cel mai elegant posibil :good:

salutareeee,, uite o problema ce trebe dezbatuta iar,, veneam azinoapte din belgia cand dau niste kick down pe autobanda vad ca imi scoate niste nori de fum,, tin sa precizez ca numai noaptea scote fum si doar cu acceleratia la maxim,, in timpul zile nu scoate fum deloc,

hmm ce sa fie oare sa fie radiatoru interculer (am avut problema asta la un s320)

Link to comment
Share on other sites

noaptea il vezi tu in lumina farurilor celor din spate, poti fi sigur ca scoate si ziua mai ales ca ai dpf off si in final tot diesel ramane :rolleyes:, si daca iti da cu fum doar la kick down chiar nu-i nicio problema, este normal, sa te ingrijorezi cand incepe sa fumege la un mers normal! Edited by mik15
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

noaptea il vezi tu in lumina farurilor celor din spate, poti fi sigur ca scoate si ziua mai ales ca ai dpf off si in final tot diesel ramane :rolleyes:, si daca iti da cu fum doar la kick down chiar nu-i nicio problema, este normal, sa te ingrijorezi cand incepe sa fumege la un mers normal!

+1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

noaptea il vezi tu in lumina farurilor celor din spate, poti fi sigur ca scoate si ziua mai ales ca ai dpf off si in final tot diesel ramane :rolleyes:, si daca iti da cu fum doar la kick down chiar nu-i nicio problema, este normal, sa te ingrijorezi cand incepe sa fumege la un mers normal!

da dar peste zi am facut niste teste ca eu ii dadeam talpa si unu se tot uita si nu era gram de fum,,, noaptea vad nori intregi in urma mea

Link to comment
Share on other sites

Frumos interiorul, dar husa de pe volan nu-mi place.

De ce sa nu ma bucur de pielea cu care este imbracat volanul din fabrica, si sa ma murdaresc pe maini de la o husa de vinilin sau mai stiu eu ce material de kko...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.