Jump to content

Recommended Posts

salutare colegi de forum. am o mare problema la masina. acum o saptamana am schimbat telescoapele si arcurile pe spate la masina, e39 520i anul 1996, si dupa ce am montat interiorul inapoi am observat ca nu mai imi merge sunetul deloc la casetofon, toate functioneaza, se schimba posturile de radio, merge caseta, adica se invarte ceasul functioneaza dar nu se aude nimic nici la boxele din spate nici in fata. azi am desfacut din nou banchetele, si m-am uitat la mufele de la boxe, la cele de pe stalpi masinii si toul e in regula, am desfacut si MID-ul si la fel mufele sunt ok, si la casetofon la fel. mi-a spus cineva ca mi s-au ars finalele de la casetofon? oare asta sa fie? sa schimb casetofonul sa vad daca asta e problema sau mai este ceva releu, amplificator, sau altceva care are legatura cu sunetul? daca stie cineva o solutie? multumesc anticipat.
Link to comment
Share on other sites

salutare colegi de forum. am o mare problema la masina. acum o saptamana am schimbat telescoapele si arcurile pe spate la masina, e39 520i anul 1996, si dupa ce am montat interiorul inapoi am observat ca nu mai imi merge sunetul deloc la casetofon, toate functioneaza, se schimba posturile de radio, merge caseta, adica se invarte ceasul functioneaza dar nu se aude nimic nici la boxele din spate nici in fata. azi am desfacut din nou banchetele, si m-am uitat la mufele de la boxe, la cele de pe stalpi masinii si toul e in regula, am desfacut si MID-ul si la fel mufele sunt ok, si la casetofon la fel. mi-a spus cineva ca mi s-au ars finalele de la casetofon? oare asta sa fie? sa schimb casetofonul sa vad daca asta e problema sau mai este ceva releu, amplificator, sau altceva care are legatura cu sunetul? daca stie cineva o solutie? multumesc anticipat.

am aceeasi problema.ai reusit sa o rezolvi?

Link to comment
Share on other sites

inca nu...

ma mai interesez, am descoperit ca s-ar putea sa am si un aplificator la masina, situat in spate in portbagaj. trebuie sa-l verific si pe-ala, si casetofonul. ma gandesc daca nu exista vreo siguranta la amplificator si sa fie aia arsa. sper sa nu fie amplificatorul. daca aflu ceva scriu pe forum. inca odata cu aceasta ocazie solicit si ajutorul celor de pe forum, care se pricep sau care au mai intampinat astfel de probleme sa ne dea un mic ajutor, o informatie, o solutie...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
caset se poate repara..du-l la un electronist care schimba finali,cred ca te ajunge pe la 50 lei,nu este nici o siguranta pe boxe sau casetofon,daca ai pus firele de la boxe cumva in scurt s-au ars finalii.poti sa desfaci chiar tu daca ai un ciocan de lipit si putina indemanare,vezi ca sunt niste piese dreptunghiulare cu vre-o 15 picioruse,teoretic sunt 2 daca sunt stereo sau 4..daca sunt mono.le schimbi si va merge sigur.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.