Jump to content

Vand boxe Individual Audio BMW E84 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64


Recommended Posts

Vand boxe Individual Audio BMW originale pentru E84 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64.

 

1 x Coaxial Speaker - 65 13 7 838 915 - 50e - poza 5 si 6

 

Fits BMW E60 E61 E63 E64 E70 E71 E72 E90 E91 E92 E93

 

6 buc x Mid-range Speaker - 65 13 7 838 905 - 100e / perechea - poza 5 si 6

 

Fits BMW E63 E64 E90 E91 E92 E93

 

2 x Tweeter - 65 13 7 838 901 - 50e / perechea - poza 1 si 2

 

Fits BMW E63 E64 E91 E92 E93

 

2 x High and Mid-range speaker - 65 13 9 143 154 - 100e / perechea - poza 3 si 4

 

Fits BMW E84 E91

 

Preturi usor negociabile.

Pret pentru tot pachetul ( 9 boxe + 2 tweetere ) 2000 ron ( ~440E )

 

contact: pe pm :)

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Cumparatorul trebuie sa aiba hifi sau individual pr a putea folosi difuzoarele. Pe masina cu sistem de psunet standard difuzoarele astea vor suna mai rau decat cele originale.

 

Nu zau ?

Eu am schimbat boxele pe fata doar si sunetul s-a imbunatatit, e o mare diferenta intre philips care vin stock si astea individual :)

Link to comment
Share on other sites

Ti se pare, am pus hi fi in loc la standard si suna mult mai prost, cele standard redau alta gama de frecvente, pe cand cele hi fi si individual redau sunet procesat de un dsp care pe sistemul standard nu exista.

 

E ceva in genul ca cele standard au filtre mediu / bas etc pe cand cele hi fi sau individual vin fara filtre ptr ca sunetul este procesat de dsp-u mentionat mai sus.

 

Am montat interior sistem de sunet hi fi si am pierdut basul, a trebuit sa dau jos fetele de usi si. S shimb toate difuzoarele (inafara de tweetere), dupa ce am pus difuzoarele originale s-a remediat problema.

Link to comment
Share on other sites

Pai si eu iti zic ca am montat individual in loc de cele stock philips si sunetul s-a imbunatit, mai ales bass-ul, acum ca sa zic asa, vibreaza usa daca dau la maxim, singura problema e cu inaltele ca inca nu am montate tweeterele pe fata. Poate la HiFi nu exista diferenta, dar iti zic sigur ca la individual exista. Se aud mai tare si bass-ul e mai ok.

 

Eu am facut si swap-ul la CIC, si s-ar putea sa fie si din cauza HU-ului.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai avut dsp e una, ps, nu stiu cum de zici tu ca- s philips... Pe ale mele zice doar codul impedanta si made in belgium iar pe celelalte cu sticker albastru scrie made in Hungary dar nu scrie nici o marca.. Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

Pai nu compar, dar tu zici ca ai schimbat si cic-ul.... Eu spun ca pe testate daca schimbi doar difuzoarele nu obtii rezultat pozitiv. Pe testate.

 

Ti-ai pus boxe de individual si nu ai simtit nici o diferenta de zici pe testate?

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Hifi cred deci cele cu sticker albastru in loc la cele standard si sunetul a fost mai prost. Difuzoarele din usile fata si de la luneta redau prea multe medii si inalte ptr un sistem de sunet fara dsp.

 

Dar e vorba de inlocuitul difuzoarelor standard cu altele de nivel superior. Imbunatatirea la tine e mai mult ca sigur de la cic.

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

Hifi cred deci cele cu sticker albastru in loc la cele standard si sunetul a fost mai prost. Difuzoarele din usile fata si de la luneta redau prea multe medii si inalte ptr un sistem de sunet fara dsp.

 

Pai si de acolo ai tras concluzia ca si astea de individual sunt praf fara DSP sau cum vine aia pe testate ? Tu ai testat doar cu HiFi si ti-am zis sa nu compari Individual cu HiFi pentru ca e alta mancare de peste.

Link to comment
Share on other sites

Dar e vorba de inlocuitul difuzoarelor standard cu altele de nivel superior. Imbunatatirea la tine e mai mult ca sigur de la cic.

 

Cand le-am montat aveam CCC-ul inca si atunci s-a vazut diferenta, se aud mai tare si bass mai tare, vibreaza usa :)

Link to comment
Share on other sites

Usa vibreaza mai tare si daca nu ai fixato bine la loc.... Ii mai dai 2 posduri de palma si isi revine :)

 

In fine bafta la vanzare.

 

Lol , ma refer ca se simte ca vibreaza cand tii mana pe ea :))))))

In fine, vad ca tu vorbesti din auzite si peripetiile tale cu HiFi iar eu iti zic din ce am observat, fiindca le am pe masina chiar acum :)

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Sa vedem daca am inteles... adica eu cu audio Hi-Fi professional as putea sa valorific astea la maxim, sau nu e suficient de puternic amplificatorul actual? (E90)

 

La mine sunetul s-a imbunatit, eu am stock ( nu am hifi ), se simte bass-ul mai tare si se aud putin mai tare :)

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg imi spui ca se aud mai bine pe sistem standard si

Ie mi ai raspuns ca nu se potrivesc?? Nu inteleg, maine imi instalez sistem oem hifi nu prologic! Se vor potrivi? Sau nu pana la urma

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg imi spui ca se aud mai bine pe sistem standard si

Ie mi ai raspuns ca nu se potrivesc?? Nu inteleg, maine imi instalez sistem oem hifi nu prologic! Se vor potrivi? Sau nu pana la urma

 

Ti-am zis ca boxele care le am eu nu se potrivesc pe E60.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Au mai ramas:

 

1 x Coaxial Speaker - 65 13 7 838 915 - 30Euro

2 x Mid-range Speaker - 65 13 7 838 905 - 100Euro

2 x High and Mid-range speaker - 65 13 9 143 154 - 100e

 

Pret pt cine le ia pe toate: 210Euro

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Au mai ramas:

 

1 x Coaxial Speaker - 65 13 7 838 915 - 30Euro

2 x Mid-range Speaker - 65 13 7 838 905 - 100Euro

2 x High and Mid-range speaker - 65 13 9 143 154 - 100e

 

Pret pt cine le ia pe toate: 210Euro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.