Jump to content

Despre sistemul X Drive de la BMW


adrian825

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cand se duce ct69, in functie de regimul de mers, dar rar ajungi cu el la 200k km..

Normal daca ai iDrive te uiti pe acolo mai guestimeaza cat mai are viata in el..

 

 

 

 

 

 

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

caut neaparat o kombi.

 

21k eur, este bugetul total, adica inclusiv taxa de prima inmatriculare care este 1100-1500 eur in fct de motor si drumul pana in DE, care mai este 1000 eur.Deci pretul maximal care il pot plati pt masina este de 18.500 eur , in germania.

 

 

Pt "andubalauru": am gasit un 320 x d din 2009 si 17.000 EUR si 144.000km, in germania evident.

 

La 21k euro merita luat in seama Hyundai IX35 sau Kia Sportage :unsure: 2012, 0km.

Link to comment
Share on other sites

S-o plânge el cumva atunci, cã eu n-am iDrive.

 

Și ĂŽn ritmul ĂŽn care merg ĂŽn ultima vreme estimez 200k km ĂŽn 2100.

 

Oare e bine sĂŁ mergi mai tare sau mai ĂŽncet?

 

ala e ceva gen maxim.

El se curata de la temp mari ale evacuarii, din cate stiu tu o mai parlesti, e ok.. :)

Link to comment
Share on other sites

salutare tuturor,

 

la Kia sau Hyundai nu imi place interiorul, s-au chinuit ei la design si le-a iesit ceva, insa cand intri in interior si vezi/simti plasticul ala...

 

 

Spunea cineva intr-un post anterior ca m-am "sucit" datorita motorului, eu zic ca nu a fost numai cauza asta.

 

Plusurile fata de BMW ar fi urmatoarele, cel putin din ce am dedus din discutiile cu voi si colegii de pe forumul Audi.

 

1. Spatiu ceva mai generos atat in portbagaj cat si la picioare pentru ocupantii din spate (voi testa asta in acest weekend la un showroom)

2. Fiabilitatea motorului, care din ce spun posesorii de A4 2009-2010 este foarte buna, in comparatie cu celebrul n47. (acum nu stiu, nu vreau sa generalizez, cu siguranta sunt foarte multi posesori de BMW 320D , 2009 care nu au avut nicio problema la motor insa din ce am citit pe acel thread erau destui nemultumiti.

3. Design-ul interior parca ma atrage mai mult la Audi. Si BMWul sta foarte bine la acest capitol, insa Audi parca e mai pe gustul meu....vorba zicalei, gusturile nu prea se discuta.

 

uitati si un link cu o posibila varianta:

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a4-avant-2-0-tdi-multitronic-ambiente-navi-norderstedt/162859748.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=67&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=PARKING_SENSORS&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=150000&categories=EstateCar

Edited by adrian825
Link to comment
Share on other sites

AratĂŁ foarte bine mașina aia. Ținând cont de garanție, poate are reviziile fĂŁcute cum trebuie și km reali. Vezi cĂŁ și la astea se mai duc turbinele. Multitronicul nu e nici el nemuritor.

 

Ăn general parcĂŁ mai repede se vaitĂŁ posesorii de BMW de unele probleme. Alții considerĂŁ cĂŁ se fac de râs sau nu știu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.