Jump to content

Accident e36 turda


Billy e36

Recommended Posts

http://www.ziarul21.ro/new/index.php/actualitate/eveniment/9753-doi-mori-autorul-a-fugit-de-la-locul-accidentului

 

Asta se intampla cand dormi pe banda 2 sau mai grav , cand intrii in depasire fara sa te asiguri . Cat despre capsunar , nu mai am ce comenta , au zis pe protv ca era baut si are 33 de ani , asta asa ca un mic detaliu care ar fi presupus ca e si copt la minte .

Edited by Billy e36
Link to comment
Share on other sites

http://www.ziarul21.ro/new/index.php/actualitate/eveniment/9753-doi-mori-autorul-a-fugit-de-la-locul-accidentului

 

Asta se intampla cand dormi pe banda 2 sau mai grav , cand intrii in depasire fara sa te asiguri . Cat despre capsunar , nu mai am ce comenta , au zis pe protv ca era baut si are 33 de ani , asta asa ca un mic detaliu care ar fi presupus ca e si copt la minte .

 

Tipic. Banuiesc ca si pe tine te deranjeaza astia din zborurile tale joase cu e36-le.

 

Iti spun eu, ala a venit cu viteza FOARTE mare pe deal in jos si nu a putut frana suficient. A fost o intamplare nefericita care putea fi evitata daca se puneau parapeti pe tot dealul ala cum e si pe restul drumului Cluj-Turda.

Link to comment
Share on other sites

Ma intreb cu ce viteza trebuie sa lovesti un matiz ca sa-l arunci pe partea cealalta a drumului.

 

Cat despre lupii moralisti: cu totii gresim dar multe ori avem noroc, in situatia asta norocul s-a terminat.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Ma intreb cu ce viteza trebuie sa lovesti un matiz ca sa-l arunci pe partea cealalta a drumului.

avand in vedere ca a fost impins/lovit in spate, nu cred ca diferenta de viteza dintre matiz si bmw trebuie sa fi fost prea mare ca sa se intample ce s-a intamplat...

Link to comment
Share on other sites

Cat despre lupii moralisti: cu totii gresim dar multe ori avem noroc, in situatia asta norocul s-a terminat.

 

Si ca sa nu taci, tastezi si tu ceva sa sune frumos. Voiai sa spui: "Si pentru lupii moralisti: ". Nu de alta, dar sa aiba sens ce scrii tu acolo.

 

Sa nu ai surprize daca te bazezi pe noroc .. eu asa spun. Valabil si pentru billy pilotu'

Edited by september child
Link to comment
Share on other sites

Bai copilu din septembrie, unii mai scriu la repezeala, dar merci pt corectie.

 

Daca tu nu ai avut nici o situatie din care ai scapat cu putin noroc ori nu ai condus destul ori mergi prea prudent.

 

Ideea principala era ca oricui i se poate intampla sa faca o greseala in trafic.

Link to comment
Share on other sites

Placerea a fost de partea mea, sa stii :shifty:

 

Ma descurc mai bine decat onorabil in trafic, nu dorm pe drum si nici nu incurc viteji cu e36. Asa este, oricui i se poate intampla o greseala in trafic, care se soldeaza cu fiare indoite si atat. Ce a facut ala e o eroare grava...

Edited by september child
Link to comment
Share on other sites

Tu presupui ca respectivul nu a franat din cauza masinii, nu iei in considerare o eroare umana.

Cat despre faza ca aia cu saracii de e36/46 nu au voie sa mearga tare, e total aiurea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai normal ca e eroare umana, l-a vazut prea tarziu si oricat a franat nu a putut reduce viteza suficient. Eu sincer asa cred ca s-a intamplat. Acolo e o linie dreapta, pe o panta lunga, unde se pot atinge viteze de 200 km/h cu saracii de astea cum le spui tu.

 

Nu e total aiurea, sunt putine masini pe drumurile noastre(e36/e46) care pot sa ruleze in siguranta la vitezele alea. Ca a ta e pusa la punct si e capabila, e altceva. Dar nu la toti e asa ..

Link to comment
Share on other sites

Nu ma cred pilot cu 90 de cai (pe hartie) sub cur , dar pot circula si frana in siguranta de la 160, evident pe autostrada si ma enerveaza la culme cei care te vad(sau nu) si depasesc fix cu 100 de metrii in fata ta , uneori si mai putin .

 

Sunt multi care nu stiu sa mearga pe sosele cu mai mult de una bucata banda pe sens si la fel de multi , ba chiar si mai multi , care au masini (indiferent de marca) si nu le intretin si apasa acum pe frana si se opresc dupa 15 km .

 

Semnat Billy Raikkonen

Link to comment
Share on other sites

ce mai este de zis.... un dobitoc: BEAT, CU VITEZA FOARTE MARE, NEATENT PE DEASUPRA...ucide doi oameni nevinovati! chiar daca cei doi mergeau incet, sau prea incet pentru unii, nu au avut nici o vina...acest accident arata din nou marea nevoie de AUTOSTRAZII SI DRUMURI EXPRES CU SENSURILE DE MERS SEPARATE DE PARAPETI. oricum si pedepsele ar trebui sa fie mai aspre cu astfel de oamenii, totusi a rapus doua vietii nevinovate.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.