Jump to content

ajutor! problema e90


geo31

Recommended Posts

Salutare. Am coborat sa imi deblochez bmw ul e90 si surpriza toate usile s au deblocat numai cea a soferului nu ..... pot sa o deblochez doar cu cheia . Masina se blocheaza ok numai cand vreau sa o deblochez cea de la sofer usa nu se deblocheza . trebuie sa o deblochez cu cheia ... multumesc pentru intelegere. stima
Link to comment
Share on other sites

problema rezolvata.

Acutatorul s-a defectat , deseori intalnita problema la e90.

In consecinta s-a schimbat acutatorul impreuna cu iala , tot ansamblul , nu se vinde separat. se gaseste doar OEM.

O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

problema rezolvata.

Acutatorul s-a defectat , deseori intalnita problema la e90.

In consecinta s-a schimbat acutatorul impreuna cu iala , tot ansamblul , nu se vinde separat. se gaseste doar OEM.

O zi buna.

si cat te-a costat ?

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am schimbat tot ansamblul si am crezut ca tot ce am facut este o treaba buna se pare ca totul a luat o intorsatura nasoala ..... La urmatoarea zi dupa ce am postat pe forum ca totul este in regula dau sa ies din in masina si nu mi se deschidea portiera cand trageam de maneta , am deschis geamul sa incerc sa deschid portiera tragand de maner nimic ....M-am reintors la service-ul AUTO LEADEAR unde baiatul care s-a ocupat de aceasta operatiune a spus ca nu stie ce s-a intamplat ca totul a fost in regula dar teoretic nu mergea sa deschid de nici un fel portiera nici din interior nici din exterior .. Tin sa precizez ca motorasul functiona !!! Tot in aceeasi zi dupa ce imi umbla si imi reface sa o pot deschide la nici 2 ore iar nu mergea sa deschid nici din interior nici din exterior , ma reintorc la el si ii reporsez iar baiatul mirat zice ca daca se mai intampla odata sa vin si imi schimba ansablul ca este pe garantie .......... Oameni buni nu trece o zi si cand vreau sa intru in masina ea fiind deblocata , trageam de maner si nici vorba sa se deschida .... am simtit ca iau foccc .... M-am dus si i-am spus sa o schimbe si sa nu ma mai puna pe drumuri ca am si eu treaba si toate bune si frumoase astept doua zile pana ajunge piesa ,iar azi 04.07.2012 o pune pe masina zice ca nu o sa mai am probleme si eu la ora 18:30 vreau sa cobor din masina trag de manerul din interiorul portierei usa deblocata si ea nu se deschide ....... in concluzie nu este normal asa ceva .... deci practic ea sare de la punct sare de unde este fixata nu o fixeaza bine ....altfel nu imi pot explicaaaa ....este strigator la cer ce mi se intampla cu portiera soferului ..... Va dati seama ca la ora aia nu mai gaseam pe nimeni acolo .....In final sunt hotarat sa merg inapoi acolo sa discut cu managerul sa ii bat obrazul sa spun ca nu mai am ce cauta in acel service cat voi mai fi sofer si sa ma indrumati voi in alta parte si banuiesc ca la SERVICE-ul BMW FILARET ???? de bine de rau oamenii aia acolo cu siguranta au mai facut asa ceva au experienta si cred ca imi pot rezolva problema asta ..... Ce parere aveti ? Va rog sa imi dati si mie un sfat in legatura cu service-ul ........... Multumesc pentru intelegere .....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Nu e de la sigurante . Eu mi-am schimbat singur actuatorul ala si e destul de nasoala treaba pe acolo . Cablul ala pe care il tragi tu ca sa deschizi usa trebuie asezat perfect ca sa zic asa in locasul lui , atlfel sare de acolo si nu mai trage siguranta care deschide usa si ramai cu ea blocata . Are un anumit traseu , pe care destul de greu l-am nimerit , cand inchideam usa ramanea blocata , e o chestie de cativa mm ca sa functioneze corect . Edited by ady_bv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.