Jump to content

VAND E46 330I M-PACKET


AR-79-DOC

Recommended Posts

eu inca sustin sa n-o vinzi!

 

la starea in care e si cum ai intretinut-o... ma distreaza polemicile de aici, as fi tare curios sa vad o masina de-a unui perfectionist d-asta...

 

bafta la vanzare, daca tu vrei!

Edited by Rhaziel
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Deci, masina arata intr-un mare fel. Si asta nu zic din ce am vazut in poze.

Am avut ocazia sa lucrez pe masina asta, un viitor cumparator nu prea mai are ce sa ii faca.

 

Pacat totusi ca nu vrea sa-i dau ceva teren pe ea :laugh: :laugh:

Cosmine, ia-o ca pe o gluma.

Link to comment
Share on other sites

eu inca sustin sa n-o vinzi!

 

la starea in care e si cum ai intretinut-o... ma distreaza polemicile de aici, as fi tare curios sa vad o masina de-a unui perfectionist d-asta...

 

bafta la vanzare, daca tu vrei!

 

Off topic

Raziele,

Ma uitam la adresa ta >> Location:x=r-d => 2a-x=a-r+a-d nu prea e ok ecuatia :unsure:

Mai degraba din x=r+d => 2a-x=a-r+a-d :) (asta ca o paranteza, n-o lua in nume de rau)

On:

Masina e belea, o stiu destul de bine.Isi merita banii, nu lua in seama carcotasii de pe forum.Bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Care asemenea masina ? Masina cu motor de 3000 sub capota dar cu motor de 2000 in acte ?

 

Asta e un artificiu facut de mine, pt a scadea impozitul, (pt mine e masina de hobby, de duminica si nu are rost daca pot sa platesc atatia bani la stat), dar e 330i original vin : km67146. Daca e cineva intradevar interesat vedem ce facem cu civ-ul ori ramane asa ori trecem m54-le inapoi pe cheltuiala mea.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu un 330xi cu pachet m doar exterior si admiram interiorul. O masina ca asta costa minim 7000 ( daca ai noroc) in D, deci avantaj client minim 2000 eur.

Poate era mai inspirata trecerea in civ a unui motor de 2l dar in 6 cilindrii si asa scapai definitiv de probleme (din cate am studiat estetic sunt la fel). Totusi mi se par foarte penibile discutiile de impozit si consum. Impozitul e 40eur pe luna iar consumul cu 1-1,5L mai mare fata de un 318FL. Satisfactia conducerii unui 330 este cu mult, mult peste aceste sume. Totusi e un forum al impatimitilor acestei marci.

Cat despre comparatii, acestea sunt penibile. Ar trebui comparat un 330 E90 full cu acest E46 iar dif va da cu virgula.

Rog sa nu se considere up, nu-l cunosc pe proprietar si nu am nicio treaba cu el sau cu aceasta masina.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

eu inca sustin sa n-o vinzi!

 

la starea in care e si cum ai intretinut-o... ma distreaza polemicile de aici, as fi tare curios sa vad o masina de-a unui perfectionist d-asta...

 

bafta la vanzare, daca tu vrei!

 

 

M-am gandit bine, nu o mai dau, ramane la mine, n-are rost s-o dau pe un diesel cu cel putin dublu de km in cel mai bun caz. Asa ca se poate sterge, continuam la "masina mea"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.