Jump to content

sfat achizitie 118d


biza

Recommended Posts

Salut,

 

As avea nevoie de un sfat. 118d din 2008, 90000 km. Posesorul cere 14000 pe masina ceea ce mie mi se pare cam mult. Imi puteti spune care ar fi un pret corect pt aceasta masina? Km sunt reali, a fost verificata si nu are probleme tehnice/ optice. Ca si dotari este medie - clima, buton start stop, etc. Nu are navi.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

As avea nevoie de un sfat. 118d din 2008, 90000 km. Posesorul cere 14000 pe masina ceea ce mie mi se pare cam mult. Imi puteti spune care ar fi un pret corect pt aceasta masina? Km sunt reali, a fost verificata si nu are probleme tehnice/ optice. Ca si dotari este medie - clima, buton start stop, etc. Nu are navi.

 

Multumesc!

 

Hmm.. Sa verifici motorul, pt ca acest motor (N47) are o problema la distributie (se rupe lantul).

 

Pune eventual si poze cu ea.

E mult 14 mii. Eu am dat in 2009 pe 318d cu aproape 3 ani vechime si 40.000km 17k eur.

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Sa verifici motorul, pt ca acest motor (N47) are o problema la distributie (se rupe lantul).

 

Pune eventual si poze cu ea.

E mult 14 mii. Eu am dat in 2009 pe 318d cu aproape 3 ani vechime si 40.000km 17k eur.

 

Nu am poze cu ea dar este ok. Proprietarul actual nu e samsar, a fost masina lui. Eu ma gandeam sa i ofer 11000 pe ea dupa o verificare completa la dealer. Multumesc pentru sfatul cu distributia, o sa am in vedere desi ma cam indoiesc ca o sa mi o lase la pretul pe care il ofer.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Pretul poate e usor cam ridicat. De ce iti zic? pentru ca uite eu vand acum 2 masini 118d, a mea si a sotiei.

1. 118d 2010, 42000 km, model in 2 usi cu pachet sport - pret 16000. Masina nu prea e folosita.

2. 118d 2008 105000 km model in 4 usi, dotari medii - pret 12000. Masina acumuleaza min 20-40km in fiecare zi.

 

Daca te-ar interesa imi dai de veste.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Pretul poate e usor cam ridicat. De ce iti zic? pentru ca uite eu vand acum 2 masini 118d, a mea si a sotiei.

1. 118d 2010, 42000 km, model in 2 usi cu pachet sport - pret 16000. Masina nu prea e folosita.

2. 118d 2008 105000 km model in 4 usi, dotari medii - pret 12000. Masina acumuleaza min 20-40km in fiecare zi.

 

Daca te-ar interesa imi dai de veste.

 

Salut!

 

E vreuna dintre ele automata?

 

Le gasesc in sectiunea de vanzari?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

E vreuna dintre ele automata?

 

Le gasesc in sectiunea de vanzari?

 

Multumesc

 

Salut,

 

Nu e nici una automata si nu le gasesti recent in sectinea de vanzari. Am avut un anunt prin februarie cred cand masina din 2008 avea 90000km. Ambele masini sunt inregistrate in Luxemburg.

Poze cu cea din 2008 aici. http://polishat.ro/galerie/exterior/bmw-e87 O 'aranjez' in fiecare primavara in Brasov, sunt client fidel.

 

Merci,

V.

Link to comment
Share on other sites

vreau si eu sa'mi dau seria 1 ... am parbrizul spart si trebuie remediata problema - saptamana viitoare ! am 132000km cu ea, mai 2007 - cam ce pret ar merge ?

 

LE: masina este asta : http://www.bmwclub.ro/forums/topic/15087-am-comandat-118d/page__hl__118d

 

are problema cu lantul - daca puteti sa'mi ziceti un pret la cat ar merge !?!?

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

bara de la masina e de facelift ? sau e cea stock ?

Imi plac proiectorele ......mai sunt unele micute rotunde la cealalta varianta care am mai vazut ..

 

bara e de facelift la fel ca si proiectoarele. generatia a 2 a le are asa. rinichii iarasi sunt putin curbati in partea de sus. la prima generatie sunt ascutiti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am o intrebare pentru posesorii de 118d sau 120d , nu prea are legatura cu acest topic dar nu am gasit sa o introduc in altul:

La aceste modele se monteaza din fabrica capitonaj interior pentru capota ( cu rolul de a reduce zgomotul facut de motor ) ? Eu nu am la masina mea ( 118d ) si am vazut ca unele au iar altele nu sunt prevazute cu aceasta 'dotare'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.