Jump to content

740i e38 4.0 - vreau evacuare custom - pareri


Recommended Posts

va salut pe toti

am si eu un 740i din 95 e38, si dupa ce o sa termin ce mai am de facut la el ma bate gandul la o evacuare cap coada, m-am tot uitat pe youtube, ceva gen magnaflow

as vrea si eu sa aud mai multe pareri, sfaturi pt ca nu ma pricep. evacuarea o vreau cel mai mult pt sunet si in acelasi timp pt aspect, vorbesc de finale, din cate am vazut prin filmulete cele magnaflow suna cel mai bine, dar sunt curios cat ar costa si unde as putea gasi o evacuare de genul cap coada.

multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

salut.daca vrei un sunet frumos in general solutia cea mai simpla este schimbarea traseului cu teava diametru mai mare,cat mai drept posibil si eventual anularea intermediarelor.

 

cu o finala de calitate,efectul e garantat.personal nu ma dau in vant dupa magnaflow,mi se pare ca suna prea metalic si parca nu merge pe frecventa asa joasa ca si eisenmann

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

suna frumos ce imi arati tu.

eu nu vreau sa imi bat joc , adica sa ma pun eu sa pun tevi, daca ar fii chiar vreau sa iau direct o evacuare completa de la un producator, ma gandesc ca e undeva la 5-6 sute de euro, asa zic eu dar habar nu am care ar fii preturile.

Link to comment
Share on other sites

nu e vorba de nici o bataie de joc.o evacuare completa e foarte scumpa.acum tu stii,dar nici aia nu fac altceva decat sa ia niste galerii cu diametru mai mare din inox

 

traseul straight-pipe,finala face diferenta.un meserias bun ti ar face cu materialul tau probabil la jumatate de pret acelasi lucru,de aia se numeste evacuare custom,o faci cum vrei tu

Link to comment
Share on other sites

nu, sunt din resita (caras-severin), oricum suna interesant, nu ar fii o problema sa fac drumul pana la bucuresti.

eu as vrea un sunet mai deosebit nu doar sa strige tare masina.

apropo, asta e masina: http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/bmw-740-4000-10792808.html#poze

 

da, am incurcat eu, custom e aia care ti-o faci tu.

sincer credca ai dreptate, doar ce fac producatorii astia poate face si un meserias bun

as fii curios sa vad filmulete cu ceva de genul.

Edited by DaThuG
Link to comment
Share on other sites

ai de mama mea, deci le-am scos din schema:)

 

ideea e ca taicamiu e strungar si mai lucreaza cu niste baieti care fac balustrade din inox si ce se mai poate face, ma gandesc ca ei m-ar putea ajuta

 

alta problema ar fii cu spoilerul spate, e spoiler plin care nu are gaurile alea pt evacuari...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.