Jump to content

Accident bmw Tulcea


pepito86

Recommended Posts

Viteza compusa a fost f mare. Nu ar fi supravietuit in nicio masina. Le-au fost facute praf organele interne.

Cel cu Audi A8 si 100km/h daca avea si a intrat frontal cel cu A6 in el la 160 km/h, deja e dezastru.

 

2 la fizica.

Vitezele nu se compun. Fortele da.

Link to comment
Share on other sites

La vitezele alea? orice masina se face praf,te auzi ce vorbesti. Bine ca au fost si supravietuitori....

 

 

Usurel prietene, usurel!

Da, la vitezele alea daca te uiti la A6-le vechi arata mult, dar mult mai bine decat noul Audi....

 

Pana la urma e doar o parere personala, nu stiu de ce te turezi asa!?

Link to comment
Share on other sites

masinile noi sunt facute sa se deformeze cat mai mult pt a absorbi "socul" ocupantilor, la un impact la viteza mare nu te omoara neaparat fiarele masinii (contorsionarea) ci decceleratia, organele interne nu rezista.

 

http://www.youtube.com/watch?v=n3bFhVvdlaI - urmareste cu atentie concluziile

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

masinile noi sunt facute sa se deformeze cat mai mult pt a absorbi "socul" ocupantilor, la un impact la viteza mare nu te omoara neaparat fiarele masinii (contorsionarea) ci decceleratia, organele interne nu rezista.

 

http://www.youtube.com/watch?v=n3bFhVvdlaI - urmareste cu atentie concluziile

 

 

Stiu test crash-ul ala de ani buni, ideea era alta... am vazut prea multe OOOO rupte in 2 in ultimii ani ....

Link to comment
Share on other sites

Da, sa tot mergi noaptea prin Romania !

Era sa ii intind pe unii pe trecere acum vreo 30 min. Pe ion mihalache. Era bezna si au sarit dobitocii pe trecere in fuga, la juma de metru i-am ratat. Nu aveam peste 50km/h, dar nu i-am vazut pt ca au alergat. Imi luam dosar penal pt calcat dobitoci pe trecere aiurea. Nici macar nu au avut in gand sa se uite daca vine vreo masina. Am oprit sa le zic ca sunt prosti si mor aiurea si macar au avut bunul simt sa isi ceara scuze. Daca comentau ii dadeam cap in cap.

Link to comment
Share on other sites

nu-i de mirare avand in vedere ca de cand s-au intors romanii de la munca cinstita, normal fiecare cu masina lui.. sa vada romanu ca printu are valoare, in trafic auzi tot felu de scartaituri, tobe sparte (sport), vezi diverse modele din E, F, I al caror soferi au comportamente agresive si similare cu maimutele... si totul se desfasoara pe sistem turbo gen salam si minunea pulii!

masinile puternice sunt pentru oameni civilizati si cerebrali, nu pentru maimute!

Edited by teolyd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da, ma refeream la sandilãii trepanati oligofreni din bmw care circulau in basini, cu farurile stinse noaptea. nu cred ca-i mare pierdere. O sa ziceti ca "vaaai dar pasagerii saracii", pai da-i in plm ca doar n-aveau mana cusuta de gura cat sa nu se razvrateazca cand un imbecil circula astfel. Aiurea, pai eu tin pariu ca aia erau mega incantati si exaltati de ce fapta epica fac ei, pe ritm de cine stie ce lamentatie artistica.

 

plm, daca nu mureau si nevinovati, ziceam ca-i selectie naturala, desi, inteleg ca ailalti erau ceva infractori cunoscuti.. :sorcerer:

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.