Jump to content

Vand BMW 120D


mark_atmail

Recommended Posts

BMW 120d, E87, 11.2004 (2005), Grau (Quartzblau Metallic), 5 usi

 

~102.000 km

 

Motor 2.0 (1995 cmc), 163 HP

 

- climatronic bi-zona

- faruri angel-eyes, xenon cu sist. spalare

- proiectoare ceata

- iDrive

- oglinzi electrice, incalzite si rabatabile

- toate geamurile electrice

- echipare bluetooth pt. Telefon

- modul schimbabil de incarcat telefonul conectat la antena, in cotiera

- computer de bord

- navigatie GPS

- senzor de lumina

- senzor de ploaie

- senzori de parcare

- trapa electrica

- scaune fata cu incalzire si ajustare lombara electrica

- radio-DVD Business (mp3 reader)

- mufa audio auxiliar

- magazie 6 CD

- system audio hi-fi 6 boxe

- volan piele multifunctional

- comenzi vocale

- pilot automat (cruise control)

- jante originale de aliaj in 5 spite

- 8 airbaguri

- inchidere centralizata

- 2 prize (sofer + portbagaj)

+

- set jante de aluminiu si cauciucuri de iarna

- covorase textile

 

Fara accident.

 

Pret 9.500 Euro user negociabil

 

Am incarcat doar 2 poze din lipsa din cauza restrictiilor. Pot trimite mai multe pe mail.

Contact: 0758 975 258

post-7947-0-70548200-1346085114_thumb.jpg

post-7947-0-94165800-1346085143_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Revin ca sa raspund si aici intrebarilor venite in PM

- masina cumparata de mine din Germania. avea 61.000 km. Fata de la cara am luat-o a mers cu ea aprox. 18.000 km/an. Am cartea masinii din Germania.

- problemele cu care am cumparat masina au fost un joc la caseta de directie si joc la bascula. Ambele probleme mi le-am asumat si remediat acasa.

- are taxa de inmatriculare (sau taxa de poluare) platita (am inscris masina in august 2008, cand deja se platea)

- km sunt reali. eu am facut 10.000 km/an

- sunt de acord cu orice verificare la BMW sau oriunde

- o vand pentru ca am un copil mic si masina nu face fata unei plecari din Bucuresti plina de bagaje. Pe scurt, am nevoie de o masina mai mare.

 

Mai atasez 2 poze

post-7947-0-35540700-1347267932_thumb.jpg

post-7947-0-37504500-1347267941_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ce faci tu nu-i bine, iti place sa te roage lumea sa-i ajuti si sa lasi niste replici aiurea fara nicio dovada, ca sa ce...daca vin toti si posteaza ca si tine ca stiu ei ca nu-s km reali, ce ar iesi? Daca vrei sa faci un bine, fa-le publice, altfel nu mai posta doar ca sa ridici semne de intrebare si discuta cu ei pe PM, asa e fairplay fata de vanzatori, mai ales ca parerea ta conteaza in ceea ce priveste numarul de km, intrucat ai dovedit ca ai access la baza de data si le poti verifica! In concluzie, daca vrei sa ajuti, si asta este scopul tau prin posturile astea, fa-o cum trebuie!
Link to comment
Share on other sites

Mai bine s-ar lua din banii fara factura luati de la comercianti si s-ar pune la dispozitia user-ilor o astfel de baza de date.

 

 

In plus, nu inteleg ce ai cu dooh. Nu ai vazut ca a scris ca i-a dat pm proprietarului cu km reali si a lasat la alegerea lui daca vrea sa-i publice sau nu ? Ce nu ti se pare corect din toata treaba asta ?

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

e chiar ok ce face 'dooh'.. Poate cel putin pe aria de vanzari se va reduce numarul celor care insista sa prezinte un numar incorect de km.. Nu e cazul colegului care isi vinde masina aici, avand in vedere ca cel mai probabil nu a avut nici el cunostinta la achizitie de nr real de km, dar pentru altii care stiu prea bine ce au la vanzare !
Link to comment
Share on other sites

Masina avea 140 de mii de km in decembrie 2007, dar ultima citire pe cheie a fost la 150 de mii.

El a luat masina la 61 de mii de km, acum are 102 mii.

 

E simplu, cand a luat-o au fost dati cca 90 de mii de km inapoi.

Daca ii adaugam masina are acum cam 200 de mii, minim.

 

+ pe langa asta din 2007 si pana astazi nu a calcat niciodata intr-un service BMW.

 

Eu vroiam sa o cumpar, nu ma deranjau km dati inapoi, chiar deloc, ma deranjeaza ca nu a mai fost

pe la BMW niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Eu tot astept lamuriri in legatura cu informatiile legate de nr de km. La BMW (Bavaria) masina a ajuns cam o data pe an, sa-i rezolv pe CASCO micile zgarieturi aparute peste an.

Cand am adus masina in tara, primul drum l-am facut la BMW si nu au vazut nimic neinregula cu numarul de km.

Link to comment
Share on other sites

Eu tot astept lamuriri in legatura cu informatiile legate de nr de km. La BMW (Bavaria) masina a ajuns cam o data pe an, sa-i rezolv pe CASCO micile zgarieturi aparute peste an.

Cand am adus masina in tara, primul drum l-am facut la BMW si nu au vazut nimic neinregula cu numarul de km.

 

Atunci km au fost dati inapoi in romania, altfel masina nu are cum sa aibe intrari in service in viitor, inca nu are km la care ea fost deja in service.

Link to comment
Share on other sites

Am gasit contractul de vanzare-cumparare. In el sunt trecuti 61.523 km. Daca s-a umblat la km, s-a intamplat in Germania.

Masina a fost la BMW cam o data pe an si este intr-o stare foarte buna.

 

Pai nuUltima citire de pe cheie la masina ta are 150 de mii de km, citirea se face la orice intrare in service..

Link to comment
Share on other sites

adica km din cheie :)

ma rog aia nu trebuiau sa vada ca ,km din cheie vs km din baza lor de date difera?

 

Am verificat in august 2 masini E90 la Braila , am inteles ca au cel mai bun si nou soft din cheie mi-a zis deja cati km reali avea la ultima intrare in service in Olanda , apoi pe test au iesit si erorile cand a dat km inapoi ..deci si din cheie se pot vedea KM reali!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.