Jump to content

CAZUT OGLINAD RETROVIZOARE


Recommended Posts

Am dat cu cotu din greseala in oglinda retrovizoare si mi-a cazut. Acu sta atarnata in firele de la beculetu ala rosu de sub ea, ala pentru alarma.

Nu reusesc de nici o culoare s-o fac sa intre la loc. Tre s-o fac sa-i intre un motz rotund in ea si nu pot. Am impins cu toata puterea si degeaba. Nu intra. Ma poate ajuta cineva cu indicatii?????

Link to comment
Share on other sites

Am dat cu cotu din greseala in oglinda retrovizoare si mi-a cazut. Acu sta atarnata in firele de la beculetu ala rosu de sub ea, ala pentru alarma.

Nu reusesc de nici o culoare s-o fac sa intre la loc. Tre s-o fac sa-i intre un motz rotund in ea si nu pot. Am impins cu toata puterea si degeaba. Nu intra. Ma poate ajuta cineva cu indicatii?????

17648[/snapback]

 

E prinsa pe parbriz?Probabil ca e ca la E39.Cand dau pe la atelier ma interesez cum se monteaza.La mine am dat jos parbrizu ca era varza si oglinda era pe el.Tre sa stie cum e cu oglinda cand o sa puna parbrizul nou.

Am o lista cam lunga de intrebari si pentru alti membri,dar nu am avut timp deloc si e cam departe de mine atelieru ca sa pot da o tura rapida.

Link to comment
Share on other sites

Am dat cu cotu din greseala in oglinda retrovizoare si mi-a cazut. Acu sta atarnata in firele de la beculetu ala rosu de sub ea, ala pentru alarma.

Nu reusesc de nici o culoare s-o fac sa intre la loc. Tre s-o fac sa-i intre un motz rotund in ea si nu pot. Am impins cu toata puterea si degeaba. Nu intra. Ma poate ajuta cineva cu indicatii?????

17648[/snapback]

 

 

Am patit-o si eu !Un prieten a dat cu capul in ea si a sarit (chiar la doua zile dupa ce luasem masina :blink: )

Vezi ca intra prin rotire cumva(oglinda sta in pozitia normala pe orizontala , tu trebuie sa pleci cu ea din pozitie aproape verticala) ! Nu forta !

Sper sa reusesti !La mine a intrat la fix .Pana atunci m-am chinuit vreo ora impreuna cu inca doi prieteni,sa o montam la loc !

Edited by zixx
Link to comment
Share on other sites

Am patit-o si eu !Un prieten a dat cu capul in ea si a sarit (chiar la doua zile dupa ce luasem masina :) )

Vezi ca intra prin rotire cumva(oglinda sta in pozitia normala pe orizontala , tu trebuie sa pleci cu ea din pozitie aproape verticala) ! Nu forta !

Sper sa reusesti !La mine a intrat la fix .Pana atunci m-am chinuit vreo ora impreuna cu inca doi prieteni,sa o montam la loc !

17678[/snapback]

io cand am schimbat parbrizul a intrat destul de usor. trebuie rotita a.i. oglinda sa ste in pozitie verticala si bratul in pozitie orizontala, se infige in suportul de pe parbriz, se apasa destul de tare, dar cu grija, si se roteste in jos sa revina in pozitie normala. cel putin la mine asa e... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mah, nu inteleg ce vrei sa zici cu bratu orizontal..ca bratu ala nu-l misca nimeni de acolo, si nici nu e prins de parbriz...doar se sprijina de el. Oricum am reusit. Am aplicat legea lu murphy : daca ceva nu intra, nu forta, ia un ciocan mai mare! Asa ca am impins-o pana a intrat! Si a intrat, dar am impins la ea de parca eram la sala de forte!!!

Oricum, multumesc tuturor ceror care s-au interesat!

 

Cum inchid topicu???

Sau numai un moderator poate sa il inchida??

Link to comment
Share on other sites

Mah, nu inteleg ce vrei sa zici cu bratu orizontal..ca bratu ala nu-l misca nimeni de acolo, si nici nu e prins de parbriz...doar se sprijina de el. Oricum am reusit. Am aplicat legea lu murphy : daca ceva nu intra, nu forta, ia un ciocan mai mare! Asa ca am impins-o pana a intrat! Si a intrat,  dar am impins la ea de parca eram la sala de forte!!!

Oricum, multumesc tuturor ceror care s-au interesat!

 

Cum inchid topicu???

Sau numai un moderator poate sa il inchida??

17720[/snapback]

 

 

sa nu te mire daca incepe sa intre apa in masina :blink: .... bine cu nu aveai un punct in farpriz ca pleca o fisura pe tot parbrizul....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.