Jump to content

Vand Bmw 530d LCI Automat


Bmw1

Recommended Posts

Un fel de fiecare cu parerea lui, (nu pot eu sa am o parere buna de piese montate la coltul blocului la nea' Gica langa gard, sau eu stiu pe unde)

 

Vezi ca nu prea folosesti centura, e trist "inactive 00389 Please fasten driver's safety belt"

 

"Absolut toate consumabilele schimbate inclusiv uleiul si filtrul din cutie(cumparate de la Groza Dan de aici de pe forum)"

 

Nu are sens sa dezvolt ce aberatie mi-ai scris si sa o leg detaliile din anuntul tau.

 

Nu ai specificat ca masina ta a avut CIC schimbat la 12 mii de km, deci a fost desfacuta, e ca si cum ai face un retrofit de business in professional,

sau and pdc-ul a facut probleme si a fost fata/spate desfacuta sau ca auxiliary heating s-a defectat si s-a desfacut juma de motor ? :)

 

Nu vad sa fi schimbat uleiul, sau vreo intrare cu ultimul schimb de ulei intr-un service BMW, ar trebui sa-l faci, ca-s unii carcotasi pe aici si o

sa se supere pe tine ca vinzi o masina fara ulei schimbat :))

 

Uite ca dotari cum arata masina mea, toate sunt puse la reprezentanta, inclusiv retrofit de xenon pe care am dat 8000 de lei prin 2009, filtru de particule

schimbat anul asta, samd, nu sunt trecutele piesele de la bmw performance ca nu exista retrofit in sistem pentru ele.

 

E problema mea daca eu nu mi-am permis ca tine sa imi cumpar o masina asa de dotata, si tot problema mea e ca am bagat un e60 ca al tau in al meu e90, asa e soarta,

sunt unii mai prosti si mai saraci ca mine, nu ne permitem luxul de a ne cumpara un e60 full la mana a 2 a.

 

Mult succes, aici pe forum toti suntem necunoscatori, saraci si nu ne permitem sa cumparam ulei pe forum, noi mergem la reprezentanta, acolo-i mai ieftin.

 

Options

01CA Selection of COP relevant vehicles

0200 Diesel particle filter

0205 Automatic transmission

0240 Leather steering wheel

0249 Multifunction f steering wheel

02BF BMW alloy wheel, double spoke 154

0320 Deleted, model lettering

0423 Floor mats, velours

0428 Warning triangle and first aid kit

0465 Through-loading system

0488 Lumbar support, driver and passenger

0494 Seat heating driver/passenger

04AE Armrest front, retractable

04AG Interior trim finishers Titanium matt

0508 Park Distance Control (PDC)

0520 Fog lights

0534 Automatic air conditioning

0548 Kilometer-calibrated speedometer

0606 Navigation system Business

0644 Preparation f mobile phone w Bluetooth

0735 Basic Package

0801 GERMANY VERSION

0851 Language version German

0863 Retailer Directory Europe

0879 On-board vehicle literature German

08SB Telematics access request,country-spec.

08SC Telematics access request,country-spec.

08SP Control unit COP

 

Retrofits

0255 Sports leather steering wheel

0302 Alarm system

0313 Fold-in outside mirror

0502 Headlight cleaning system

0521 Rain sensor

0522 Xenon Light

0540 Cruise control

0563 Light package

05AC High-beam assistant

0601 TV function

0609 Navigation system Professional

0620 Voice control

0676 HiFi speaker system

704A M SPORTS SUSPENSION

441A SMOKERS PACKAGE

2MEA BMW ALLOW WHEEL, M DOUBLE SPOKE 194

710A M SPORTS STEERING WHEEL, MULTIFUNCTION

481A SPORTS SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

Dotarile tale :

 

01CA Selection of COP relevant vehicles

01CB CO2 package

0205 Automatic transmission

02HH BMW LA radialspoke 244w flat-runn. prop.

0320 Deleted, model lettering

0346 Chrome Line exterieur

0354 Green windscreen, green shade band

0423 Floor mats, velours

0428 Warning triangle and first aid kit

0431 Interior mirror with automatic-dip

0438 Fine wood trim

0459 Seat adjuster, electric, with memory

0465 Through-loading system

0494 Seat heating driver/passenger

0502 Headlight cleaning system

0508 Park Distance Control (PDC)

0522 Xenon Light

0534 Automatic air conditioning

0536 Auxiliary heating

0544 Cruise control with brake function

0548 Kilometer-calibrated speedometer

05AC High-beam assistant

0609 Navigation system Professional

0612 BMW Assist

0614 Internet, preparations

0615 Expanded BMW Online Information

0616 BMW Online

0620 Voice control

0633 Preparation, mobile phone, Business

0676 HiFi speaker system

0698 Area-Code 2 for DVD

06AA BMW TeleServices

06AB Control for Teleservices

06FL USB/Audio interface

0761 Individual sunshade glazing

07RP Advantage package

07SP Nav Professional/cellph. prep. Bluetooth

0801 GERMANY VERSION

0851 Language version German

0863 Retailer Directory Europe

0879 On-board vehicle literature German

08S8 Country-specific nav. system supply

08SA Navigation access request,country-spec.

08SC Telematics access request,country-spec.

08SP Control unit COP

Edited by dooh
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pune seria cum am pus-o si eu ,nu e asa greu :) sa vad si eu

 

Masina este in posesia mea din 04.2012 deci nu pot sti chiar totul despre ea,sau ce facea in 2011 de ex. sau ce a facut neamtul :)

 

De unde stii ca nu port centura?

 

La carcotasi le pot arata facturile cu tot ce s-a facut la masina, uleiuri ,filtre, etc update-uri in reprezentanta etc.

 

Nu ma intereseaza situatia finaciara a nimanui,si pe nimieni de-a mea. simple as that:)

 

Daca tot ai asa multi bani ,cumpara-ti un m550xd, nu te mai uita la masini cum e a mea, veche si fara ulei schimbat la reprezentanta! :)

 

Nu am zis despre nimeni de pe forum ca ar fi necunoscator...ca nu e cazul sa fac afirmatia asta

Link to comment
Share on other sites

Pai sigur are mai multe dotari ca a ta, nu imi fac griji de asta :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/84433-vandschimb-bmw-e90-320d

 

E mai vechi, dar esentialul e acolo.

"power-kit BMW performance (kit tuning original BMW) - 197CP" - da-mi si mie niste detalii despre acest power kit, din cate stiu, nu exista pt motorul ala. Chiar era un coleg interesat sa puna asa ceva pe masina si la BMW RO i s-a spus ca nu exista pt motorul de 163CP.

 

/scuze pt. offtopic

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

F10 la pretul asta.... da posibil, depinde cat fumezi... :))))

Accept orice opinie , sigur,despre masina ,e forum, dar tocmai ca este un forum bmw , cred ca toti stim ce este o masina ''cheala'' ,asa ca abtine-te sau citeste lista de optionale :)

Nu am mintit la dotari sau kilometri asa ca nu vad care e prob. iar dotarile pe care le-ai mentionat cresc pretul cum e si logic , iar un seria 5 absolut full options la pretul asta poate numai la samsari cu peste 400.000 km reali(pe bord max 98.000km)

 

optiuni ce tin strict de exterior:) -

 

Bixenon; camera faza lunga automata; partea de sus a parbrizului este verde; narile au flapsuri automate (inchis-deschis) ; geamurile spate negre(optiune de fabrica) ;pachet nichel;jante optionale in 5 spite pe 17(asa erau pe 16) ;suspensie normala(pentru mine e un avantaj,masina e mult mai confortabila comparativ cu una cu packet m care repet pt.mine este mult,mult, prea rigida pe drumurile patriei);parktronic (fata-spate)

 

Pentru schimburi e normal si logic ca pretul sa fie mai mare, la fel cum pentru cash pretul este negociabil(putin ce-i drept).

hai ca te-ai bashit!

 

http://www.autovit.ro/bmw-520-C26957891.html

http://www.autovit.ro/bmw-520-C27070654.html

 

vezi ca astea sunt putin sau mai mult mai noi decat a ta.

 

nu uita sa ne anunti cand ai vandut-o, nu de alta, dar sa ne bagam unghia sub gat de ofticosi ce suntem unii dintre noi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ba, sa conduci tu seria 5 2.0d manual la 25.000 de euro, mai bine model anterior si dotat decat o chelitura noua si mai scumpa.

 

Nu mai fiti carcotasi pe topicul omului, masina face banii pentru cine-si permite evident si intr-adevar vrea o masina buna si la pretul asta, doar suntem oameni si se mai discuta la pret.

 

PS: Cat am cautat un E60 in mintile lui, am innebunit crede-ma si am preferat sa dau cateva mii in plus sa fie totul ok, decat sa torn cu galeata bani in altul, masinile bune sunt scumpe, aaa.. ca mai sunt ponturi? asta e altceva!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ba, sa conduci tu seria 5 2.0d manual la 25.000 de euro, mai bine model anterior si dotat decat o chelitura noua si mai scumpa.

 

Nu mai fiti carcotasi pe topicul omului, masina face banii pentru cine-si permite evident si intr-adevar vrea o masina buna si la pretul asta, doar suntem oameni si se mai discuta la pret.

 

PS: Cat am cautat un E60 in mintile lui, am innebunit crede-ma si am preferat sa dau cateva mii in plus sa fie totul ok, decat sa torn cu galeata bani in altul, masinile bune sunt scumpe, aaa.. ca mai sunt ponturi? asta e altceva!

 

 

In sfarsit vad si eu o persoana cu o gandire si o exprimare absolut normala,civilizata ,obiectiva si neincisiva :)

 

Exact asa am gandit eu cand am cumparat-o :) F10 530d aut etc ma ducea lejer in 34.000 eur adus acasa.

 

Nu mai zic de ce limbaj folosesc unii...si vedenii de genul 18.900 eur egal cu 25.000 eur .

 

Preturile in germania sunt la fel, pentru dotorile, km, anul etc. plus drum plus nr provizorii,plus ca pe pers fizica pretul e mai mare dupa cum stiti toti.Vreti ieftin? sunt samsari gramada!

 

Ca sa clarific o chestie, nu ma grabesc sa vand masina , nu o fac nimanui cadou, nu o vand la preturi de nimic, mai bine ma bucur de ea in continuare :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

daca te hotarasti la oferta mea e inca valabila...pot sa dau o diferenta bunicica...:)

la ce suma te gandesti?

 

Vineri am fost la reprezentanta motor ag pitesti, masina a fost intretinuta ca la carte,(ceea ce stiam,dar acum am vazut cu ochii mei) istoric kilometri de la 0 pana la 182.000 cat are in prezent,are toate discurile schimbate in germania plus altele nu mai tin minte,a avut o actiune service pe borna de la baterie care i-am facut-o la mhs iar in vara va urma revizie in reprezentanta motor ag cu ulei,toate filtrele :aer,ulei ,motorina,lichid frana si antigel.

 

Se prezinta in continuare in stare exceptionala,volanul e fara uzura ,arata ca la una de are 60.000 km in targ :)) consum pe ultimii 6000km conform bc 8,8 media 39 km/h mers mai mult in oras iar in afara condusa fara menajamente :) mi se pare putin pentru motorul,conforul, greutatea si marimea ei.

 

Pretul de 15.900 euro este negociabil pentru cash, iar la variante pretul e mai mare cu 2500 (de prefetinata tot bmw 320d 163cp e90 2005-2007 seria 1 e87 120d 163 cp 2005-2007)

Link to comment
Share on other sites

da. pret de f10.

mai e si aproape cheala, cel putin la exterior.

De ce este cheala la exterior ??? Pentru ca o lasa omul asa cum ii ea si nu pune jante pe 20 si kit de m. Daca o masini ii m atunci sa fie m daca nu, NU !

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

[...] Daca o masini ii m atunci sa fie m daca nu, NU !

 

Explica-le celor de la BMW chestia asta. Nu de alta dar ei sunt de vina ca-l ofera si pe alte motorizari.(kitul de M)

Edited by ifx
Link to comment
Share on other sites

pe asta cu "e cheala la exterior", nu o inteleg. N-are grile, n-are manere la usi, ii lipsesc proiectoarele sai tips-urile la toba sau cum? :mellow:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pe asta cu "e cheala la exterior", nu o inteleg. N-are grile, n-are manere la usi, ii lipsesc proiectoarele sai tips-urile la toba sau cum? :mellow:

La asta m-am referit Âşi eu dar pentru unii dacĂŁ nu are jante cromate pe 21 Âşi kit m atunci este chealĂŁ ....:))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

La asta m-am referit şi eu dar pentru unii dacă nu are jante cromate pe 21 şi kit m atunci este cheală ....:))

 

bine ma. e cea mai buna si cea mai dotata de aia s-a vandut pana acum.

ma refeream la:

ce sa zic? la exterior unde ma refeream eu, spune tu ce are in plus fata de cel mai chel bmw intalnit de tine. nu m paket, jante pe 17 de serie, nu distronic , nu autoadaptive, nu comfort acces,nu night vision sau xD. e mult rau pana la full.

la interior nu am urmarit ce are: o avea scaune comfort, head-up display, mpaket interior, oglinzi rabatabile el,volan cu reglaj el si incalzit, o avea clima pe spate si incalzire in scaune pe spate, PRO LOGIC7,perdelute el cine stie ce o avea si prin masina?

volan cap de vaca, nici macar sport nu e.

e masina omului si cere cat vrea pe ea, dar trebuie sa accepte comentarii ca de aia e forum.

 

 

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.