Jump to content

CUMPAR BMW 730 F.L.


cornelneb

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mi se par aberante chestiile astea. Il vrei si "full options" si cu service-ul la zi?

 

Eu inteleg ca poate tu ai dat mai mult pe masina ta si poate te simti jicnit dar astia sunt banii pe care ii am si am zis ca poate poate gasesc.Si inca ceva ,eu nu ti-am facut tie oferta sau la cineva anume ,si incerca sa nu mai fii asa ironic!hai pa!

Link to comment
Share on other sites

Nu am facut nicio referire la masina mea. Crezi ca e deajuns doar sa ai banii de masina la asa masina? Multi nu sunt constienti ce costuri de intretinere presupune o astfel de masina. Ok, dai 12000 pe ea, daca in doua zile pica ceva ce faci? Nu conteaza... Ai septar cu 12000.

Un om normal care are un buget de max 12000 pentru o masina nu se gandeste la seria 7.

Edited by LiviutzP
Link to comment
Share on other sites

 

Un om normal care are un buget de max 12000 pentru o masina nu se gandeste la seria 7.

asa e romanul

romanul nu e un om normal

daca are 7.000 ,isi cauta masina de 10.000

daca are 10.000,mai imprumuta 2-3000 si isi ia masina de 13.000

...Si dupa aia,isi cauta anvelope ieftine,uzate si placute si discuri de frana second ...

Aici nu ma refer la colegul care a initiat topicul,ci o spun in general.

E doar o observatie.

Link to comment
Share on other sites

Romanul mai e si tigan pe deasupra, are 8 mii toti banii si se uita la masini care costa de la 10 mii in sus, pentru ca se gandeste ca se va tigani sa negocieze cat mai mult. E criza, poate il prind pe vreunu disperat.
Link to comment
Share on other sites

Nu am facut nicio referire la masina mea. Crezi ca e deajuns doar sa ai banii de masina la asa masina? Multi nu sunt constienti ce costuri de intretinere presupune o astfel de masina. Ok, dai 12000 pe ea, daca in doua zile pica ceva ce faci? Nu conteaza... Ai septar cu 12000.

Un om normal care are un buget de max 12000 pentru o masina nu se gandeste la seria 7.

Da ...am septar cu 12000 sunt smecher ,daca la asta te referi ,insa nu inteleg care este problema ta ,da ma rog ,in tara asta toti dam sfaturi ,toti suntem destepti!

 

asa e romanul

romanul nu e un om normal

daca are 7.000 ,isi cauta masina de 10.000

daca are 10.000,mai imprumuta 2-3000 si isi ia masina de 13.000

...Si dupa aia,isi cauta anvelope ieftine,uzate si placute si discuri de frana second ...

Aici nu ma refer la colegul care a initiat topicul,ci o spun in general.

E doar o observatie.

 

Romanul nu este un om normal in nici o privinta .Tu daca ai fi normal mi-ai zice mie ca sunt anormal si ca te doare pe tine ca iau eu anvelope ieftine placute etc?

Link to comment
Share on other sites

Romanul mai e si tigan pe deasupra, are 8 mii toti banii si se uita la masini care costa de la 10 mii in sus, pentru ca se gandeste ca se va tigani sa negocieze cat mai mult. E criza, poate il prind pe vreunu disperat.

 

Eu am vandut coupe 330 i 2001full cu 4000 asa ca nu inteleg care e problema ta.E simpla treaba ,cerere si oferta !!!Cine vresa sa vanda vinde cine nu nu !Mai simplu de atat nu se poate !

Link to comment
Share on other sites

cornelnebunu se simte incoltit.Haterilor.

 

Nu sunt deloc incoltit ,raspund oricarei provocari insa sa fie cu bun simt !!!

 

Pai si care e problema ta daca noi spunem asta? Te simti cu musca pe caciula, corespunzi descrierii?

Hai sa zicem ca este asa ca iau cauciucuri ieftine,ca iau placute ieftine ca mai stiu eu ce .Da tu vrei sa zici ca te doare pe tine chestia asta ?Eu pot sa iau masina si sa fac ce vreau cu ea ,e problema mea !!!

Link to comment
Share on other sites

Poate fi problema cuiva pe care poate o sa il omori cand vei derapa intr-o curba si vei intra pe contrasens, din cauza cauciucurilor si a placutelor ieftine. Gen.

 

Hai ca deja am mers prea departe .Fii atent ,cand o iau nu ma mai duc la rar cu ea ,vin la tine si ii faci inspectia !!!

Link to comment
Share on other sites

eu am dat 8000 de euro pe e60-meu acum o luna jumate in germania

cand am ajuns cu el acasa mi-a picat filtrul de particule si dupa aia turbina

prin servis am descoperit ca virgula catalizatorul a fost golit si releul de bujii e ars

la o saptamana ,cineva mi s-a urcat pe masina si mi-a distrus complet plafonul capotele fata spate si o oglinda ,plus aripa stanga spate...

noroc ca am mai avut vreo 3000 si ceva de euro ramasi in casa,si nu am mers cu toti 12000 pe care-i aveam disponibili in germania,sa-mi iau masina de toti banii :thumbsup: ...asa cum ar fi facut orice roman de bun simt (normal) :goodjob:

Edited by Calin SL
Link to comment
Share on other sites

eu am dat 8000 de euro pe e60-meu acum o luna jumate in germania

cand am ajuns cu el acasa mi-a picat filtrul de particule si dupa aia turbina

prin servis am descoperit ca virgula catalizatorul a fost golit si releul de bujii e ars

la o saptamana ,cineva mi s-a urcat pe masina si mi-a distrus complet plafonul capotele fata spate si o oglinda ,plus aripa stanga spate...

noroc ca am mai avut vreo 3000 si ceva de euro ramasi in casa,si nu am mers cu toti 12000 pe care-i aveam disponibili in germania,sa-mi iau masina de toti banii :thumbsup: ...asa cum ar fi facut orice roman de bun simt (normal) :goodjob:

 

Mai bine o lasai asa ca filozof ramaneai .Tu vrei sa zici ca de esti mai deosebit de altii ,adica mai inteligent si ti-ai calculat toti pasii.Dar ai uitat ceva ,stii vorba aia nu?'' dc tie frica nu scapi" asa ca totul este relativ !!!hai ca deja am dat-o in filozofie !

Link to comment
Share on other sites

Nu,vrea sa zica ,de exemplu,ca la 12k o sa iei un cazan,...

 

In conditiile in care una in stare cit de cit buna,....e de vreo 3 ori mai mult,...

 

 

Asta vrea sa zica,........

 

Cred ca nu esti bine documentat,m-am uitat si eu pe utovit ,am testat piata ,variaza intre 13000 si 15000 .Si cu 2005 asa fi multumit dar sa fie F.L.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.