Jump to content

Leduri Pozitie e39 !


cristysava

Recommended Posts

Salutare . Am si eu o problema "mica" , astazi am cumparat o pereche de leduri , cu gandu sa le pun la pozitie . Problema mea este urmatoarea cand conectez becul la firele de la pozitie nu se aprinde , dar daca il montez in alta parte in haion de exemplu se aprinde ... ma puteti ajuta si pe mine cu rezolvarea ? http://becleduri.ro/72-376-large/bec-led-ba9s-5smd-5050.jpg acesta este becul propriu zis .
Link to comment
Share on other sites

Sunt slabe ledurile astea. Vrei sa-ti iei unele puternice?

 

Noile smd-uri 5060 , aparute de curand. Am si vazut la cineva.

http://www.ebay.com/itm/2x-6-5W-T10-LED-13-5060-SMD-SUPER-WHITE-LIGHTS-585LM-W5W-3652-921-Lights-Bulbs-/170897283460?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27ca459984&vxp=mtr

Link to comment
Share on other sites

Ai pozițiile aprinse atunci când faci proba???

Da da sunt aprinse , metionez ca mi se aprinde martorul , in cazul meu se aprinde semnalizarea fata depinde ce bec am deconectat , asta este ca si cum in loc de pozitie sau ceva de genu .

 

Astea le am cumparat acum , vreau o lumina alba rece ... si nu vreau sa investesc prea mult , caut solutii.

Noile smd-uri 5060 , aparute de curand. Am si vazut la cineva.

 

 

Apropo , cu soclul ala le-ai comandat? Nu sunt de tip T10 , care se infig?

 

Becurile mele la masina sunt Tip BA9S . exact ce este in poza cu pinii la 180 de grade

 

 

Deci am mentionat daca pun becul in alta parte , ex la spoturile din masina se aprinde fara problema , dar aici nu ...

Link to comment
Share on other sites

Da da sunt aprinse , metionez ca mi se aprinde martorul , in cazul meu se aprinde semnalizarea fata depinde ce bec am deconectat , asta este ca si cum in loc de pozitie sau ceva de genu .

 

 

Astea le am cumparat acum , vreau o lumina alba rece ... si nu vreau sa investesc prea mult , caut solutii.

Noile smd-uri 5060 , aparute de curand. Am si vazut la cineva.

 

 

 

 

Becurile mele la masina sunt Tip BA9S . exact ce este in poza cu pinii la 180 de grade

 

 

Deci am mentionat daca pun becul in alta parte , ex la spoturile din masina se aprinde fara problema , dar aici nu ...

 

tot ce trebuie sa faci este sa schimbi firele, la fel am patit si eu, dar dezamagitor cum se vad

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat alte becuri si am reusit sa le pun la pozitie , dar este o mare "vrajeala" , nu se vad bine deloc , o dezamagire totala , astea pe care le am cumparat au un singur led si lumina este prea slaba . Cele care nu imi merg au 5 leduri alea cred ca bat mai puternic . si pozele :

 

Culoare este defapt un alb , dar in poze se vede albastru

 

Si un mic upgrade la placuta de numar . Leduri albe.

 

Nu pot sa adaug pozele , nu merg extensiile

Edited by cristysava
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.