Jump to content

problema E46 320CI


Recommended Posts

Salut tuturor fanilor

Am o problema de doua zile am observat ca se opreste la relanti dimineata m-am gandit ca este de la benzina care de obicei e cam proasta la noi la pecourile din romania dar se pare ca totusi nu este de acolo daca merg ceva mai mult pana se incalzeste relantiu se opreste in 600 de turatii deci este ok acum intrebari de ce se opreste .de doua zile ?eu gandesc..Bujiile sa fie vreo bobina... de vreo 10 zile am si un zgomot la pompa de servodirectie recunosc ca ar trebuie sa o schimb dar faptul ca stau prea putin pe acasa si merg foarte putin cu masina am spus ca o las pentru primavara insa in aceasta seara mi sa aprins si check engine managemant .... deci este vorba de un 320 ci 2200cm 170Hp.An 2002.deci dupa ce se incalzea relantiu se stabiliza dar la rece se invarte motoru 25 -35 de secunde si se opreste ca si cum cineva ai taie alimentarea..idei aveti astept indicii pana ajung cu ia pe tester..iara faptul ca mi sa aprins chek engine managemant deja este o intrebare

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor fanilor

Am o problema de doua zile am observat ca se opreste la relanti dimineata m-am gandit ca este de la benzina care de obicei e cam proasta la noi la pecourile din romania dar se pare ca totusi nu este de acolo daca merg ceva mai mult pana se incalzeste relantiu se opreste in 600 de turatii deci este ok acum intrebari de ce se opreste .de doua zile ?eu gandesc..Bujiile sa fie vreo bobina... de vreo 10 zile am si un zgomot la pompa de servodirectie recunosc ca ar trebuie sa o schimb dar faptul ca stau prea putin pe acasa si merg foarte putin cu masina am spus ca o las pentru primavara insa in aceasta seara mi sa aprins si check engine managemant .... deci este vorba de un 320 ci 2200cm 170Hp.An 2002.deci dupa ce se incalzea relantiu se stabiliza dar la rece se invarte motoru 25 -35 de secunde si se opreste ca si cum cineva ai taie alimentarea..idei aveti astept indicii pana ajung cu ia pe tester..iara faptul ca mi sa aprins chek engine managemant deja este o intrebare

 

cel mai probabil o bobina inductie. mergi la un tester sa .. vezi care

Link to comment
Share on other sites

da merci de raspuns dar problema ca eu in cele 2-a zile nu aveam check engine management aprins doar aseara cand am esit un pic pe linie dreapta la mamaia am observat ca sa aprins ...beculetul engine management

oricum apreciez raspunsul vostru

Link to comment
Share on other sites

salut am scris acum cateva zile ca aveam anumite probleme la automobilul meu ...acum vreau sa inchei acest post si sa dau si rezolvarea ca asa se intampla

cand esti ametit si vrei sa faci multe lucruri o data .deci cu o zi precedenta am schimbat uleiu la masina si am uitat sa pun la loc capacul nu ma judecati...poate e de rass da cand primesti un telef si trebuie sa inchei rapid cea ce faci din pasiune uiti sau esti neatent in fine deci problema ca inainte sa ridic capota masina si pusesem testerul aveam deja 10 erori prin care sonda lambda bancu 1 si 2 cu probeleme prombleme si la cilindri 3 si 5

:)) am pus capacul de la ulei si am dat o cheie si motorul mergea ca unss chiar am ramas surprins ca nu aruncat ulei ca la celelante masini...va doresc toate cele bune si cand lucrati din pasiune la masinile voastre va rog inchideti telefoane tablete pentru ca intro zi din cauza secolului vitezeii o sa bagam cheia in contact si o sa pedalam ca la fred si barney .va urez sute de mii de kilometri fara incindentee

my life is my B.M.W.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.