Jump to content

Modificare inaltime de la sol


AdrianoPsc

Recommended Posts

Salutare,detin un e39,520d din 2001,de curand am schimbat amortizoarele fata,evident i sa mai ridicat botul cam 2-3cm,spatele e putin mai lasat,am mai vazut si la alte e39 chestia asta insa eu asi dori sa mai ridic putin fundutetzul batranei mele ca ai sta rau cu funduletzul"bashit"(scuzati expresia)dar daca exista vreo varianta fara ai schimba amortizoarele deoarece sunt bune si nu necesita schimbarea inca,daca stie cineva vreun alt procedeu va rog ajutatima,multumesc pt atentie!
Link to comment
Share on other sites

nu ar fi o varianta excelenta.

cred ca ar fi bine sa ma strangi putin cureaua si sa pui si amortizoare pe spate si daca tot nu e ok arcuri noi.

in plus, nu cred ca din cauza amortizoarelor ti s-a ridicat masina, masina nu sta pe amortizoare ci pe arcuri, parerea mea. Sid aca s/a ridicat 2 - 3 cm mi se pare foarte mult, gandeste-te ca o suspensie sport coboara masina cu 2 - 6 cm....

Link to comment
Share on other sites

Ba conteaza si amortizoarele . Daca amortizoarele sunt coapte masina sta doar pe arcuri . Eu am arcuri sport si cand am schimbat amortizoarele era sa ma ia inima cand am vazut-o ca era monster truck . dupa vreo 1000km s-a mai asezat , dar oricum este mai inalta decat inainte de amortizoarele noi . Cazul 2 : un amic cu un serie 1 cu amortizoarele mancate , pe jante de 16 nu puteai baga un deget intre anvelopa si aripa ; cu amortizoare noi , zici ca-i RABA .

Ca sa concluzionez : merita schimbate si amortizoarele spate ca nu-s scumpe .... sau ai perne ?

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat amortizoarele fata cam de aprox.3 sapt.Azi chiar am observat parca s-a mai lasat fata un pic...sau poate de la foame mi se tragea:).Amortizoarele vechi erau intradevar varza si automat ca fata era lasata f.jos,sincer arata mai bine,asa am cumparato si mia placut tare chestia asta,dupa ce le-am schimbat cu astea noi ma uit la masina si zic:ba frate uite ca acum am si salupa!:))vizibil nu mi-a placut schimbarea.As vrea sa incerc totusi cu inaltaoarele pt arcuri sa vad care e schimbarea daca nu e ok o sa investesc in amortizoare dar sper sa fie...

 

..si totusi de ce nu ar fi o varianta buna sa folosesc inaltatoarele pt arcuri?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.