Jump to content

schimb faruri de e46 fl zkw bixenon cu faruri cu xenon normale(fara bi-xenon)


dedeem

Recommended Posts

Buna.Schimb un set de faruri pentru e46 fl zkw Bi-xenon cu un set de faruri tot cu xenon fara modulul bi-xenon.

Farurrile sunt ok le folosesc pe masina mea, dar cum eu nu am alimentare de fabrica pentru acel modul si nici nu intentionez sa ii fac ma gandeam sa le schimb cu cineva care doreste acest lucru. ATENTIE! proiectoarele sunt metalice nu d eplastic deci nu se vor mai topi (pentru cei care sunt in tema cu aceasta problema). As prefera daca ati fi din Cluj! Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut, poate nu am inteles eu bine, tu vrei sa schimbi faruri cu xenon cu altele tot cu xenon? Nu dealta dar la FL toate-s bixenon (daca-s oem bineinteles)

din cate stiu si eu si pe verificate nu toate cu facelift au bi-xenon si da ai inteles bine vreau sa schimb faruri cu bi-xenon pe faruri cu xenon.

numa bine

 

salut, am eu de facelift fara xenon, sunt impecabile, nu au o zgarietura, urechi si prinderi intacte? daca te intereseaza un schimb p schimb si platesc eu tot drumul astept un semn ! ms si bafta

Mersi de oferta dar am deja pe cineva aici in Cluj interesat. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu si eu si pe verificate nu toate cu facelift au bi-xenon si da ai inteles bine vreau sa schimb faruri cu bi-xenon pe faruri cu xenon.

numa bine

 

 

Mersi de oferta dar am deja pe cineva aici in Cluj interesat. Bafta!

daca cade , ma intereseaza dupa cum ti-am zis ! o seara placuta , bafta !

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

pe ornamentul de la lupa scrie "xenon"?

Da. Sunt originale nu cu lupe fxr sau morimoto, balasturile sunt mitsubishi, asa scrie pe ele, si din cate am inteles asa sunt echipate zkw-urile, eu am schimbat in ele proiectoarele care original erau de plastic si am pus de pe niste faruri zkw de e90 proiectoare metalice ca nu o sa se mai arda.

Link to comment
Share on other sites

Deci tu schimbi faruri cu lupa si angel eyes cu faruri fĂŁrĂŁ lupa? Eu cam asta am inteles...

Ai inteles gresit. Exista pe e46 faruri bi-xenon si faruri cu xenon simple. Adica atunci cand dai blitz sau faza lunga la bixenon se aprinde mai tare tot faza scurta. Uita-te pe net ca e explicat pe intelesul tuturor ce inseamna bi-xenon. Eu vreau faruri cu xenon simple si poate cineva isi doreste bi-xenon, de aceea am pus anuntul. Asta inseamna ca le vreau tot cu lupa.

Inainte sa postezi informeaza-te te rog ce inseamna bi-xenon in comparatie cu xenon (fara suparare).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.