Jump to content

ma tine prea mult in service


gabu_alex

Recommended Posts

salut..speram sa nu fiu autorul unul astfel de topic...dar asta e..mergem mai departe

 

problema e in felul urmator:

pe 10 ianuarie m-a lovit un "destept" pe toata partea stanga... el iesea din parcare fara sa se asigure

urmari: aripa fata atinsa un pic,capac oglinda zgariat, usa infundata cu bandou rupt/crapat (masina e e36 coupe) aripa spate putin infundata, si bandoul de la bara din spate zgariat

 

omul vinovat avea casco la astra..masina lui e un logan mcv pe firma

am fost la asigurari, am facut declaratie etc, omul e 100% vinovat, a recunoscut..toate bune pana aici..acum sa imi repare masina

abia pe 21 ianuarie am lasat-o la ei, deci dupa 11 zile de la data accidentului

in primele zile i-am sunat sa vad ce si cum fac

cam intr-o saptamana m-am dus la ei sa vad ce s-a mai intamplat..ei au refacut tabla, au si vopsit-o..toate bune si frumoase pana aici

vor sa-mi schimbe si macaraua caci mi-au zis ca s-a rupt nu stiu eu ce pe la ea..ok...

problema e ca curand face o luna de cand masina e la ei si nici acum nu se misca

m-am saturat sa ii tot sun, m-am saturat sa bat drumul pana la ei degeaba

mi-au zis ca le-a venit o macara dar nu era buna, ca au trimis-o inapoi, ca asteapta alta si tot asa..pe romaneste ma duce cu zaharelul

 

imi vine sa ma duc peste ei sa imi iau masina si sa plec...dar ma gandesc ca o sa-mi platesc macaraua din buzunarul meu dupa aia

voi ce m-ati sfatui sa fac?? a mai fost cineva in vreo situatie asemanatoare??

mi se pare ridicol sa imi tina o masina o luna de zile pentru un rahat de macara la geam

astept parerile voastre

multumesc

Edited by gabu_alex
Link to comment
Share on other sites

comentarile offline

 

S-a plans cineva de comentari offline?

 

Chiar as fi curios cine a facut reclamatii, ca daca lista ii contine pe Paiutz, Kolea si altii de genul, e bine ca n-ai stat sa iti pierzi timpul cu ele.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

multumesc din suflet celor care au postat ontopic ..ceilalti...stiti ce aveti de facut :)

 

sa revin la subiect..pasi noi..azi dimineata m-am enervat si le-am zis ca le iau masina fara "dar" si "poate"...asta se intampla pe la ora 9:30

mi-au spus ca au o macara care trebuie sa ajunga la ei la ora 13:00... ok... a trecut o ora, doua..la ora 16:00 ii sun, si-mi raspunde cu o indiferenta si o nesimtire iesita din comun : "pai stiti, curierul a gresit adresa..macaraua va veni maine dimineata"

deci imi venea sa ma duc peste ei

 

maine va fi ultima zi in care o las la ei..daca nici maine nu au rezolvat-o, poimaine o iau fara discutie

le-am zis daca nici maine dimineata nu e gata, atunci sa puna totul la loc cu macaraua veche cat sa-mi inchida geamul, si sa o lase asa daca sunt incompetenti cu 2 clase si stau la birou degeaba cu degetul in fund

iar mai departe nu stiu..opc..sfori trase..amenintari..nu stiu..voi vedea

 

acum nu am decat de asteptat ...

Edited by gabu_alex
Link to comment
Share on other sites

Explica-mi si mie, te rog, ce anume, mai exact, vrei de la noi. La obiect, daca nu e prea greu.

Sau doar vrei sa ne tii la curent cu si despre macaraua ta?

 

nu vreau sa-mi spun "off"-ul aici, stai linistit

am vrut doar sa stiu daca cineva a mai fost in vreo situatie asemanatoare, si eventual un sfat din partea lui ar fi fost binevenita

de tinut la curent eu zic ca e ok...ca sa nu fie un topic "mort" sau posturi ceva de genu "ce-ai mai facut cu MASINA IN SERVICE? " nu cu macaraua..ca nu despre rahatul de macara e vorba ci despre faptul ca jigodiile de oameni de la asigurari se scarpina-n fund si dau din umeri

 

multumit ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

"pai stiti, curierul a gresit adresa..macaraua va veni maine dimineata"

deci imi venea sa ma duc peste ei

 

m

haha , ce caterinca de service , ma scuzi ca rad . Situatia in sine e hilara . Clar nu au acceptul de plata si nu vor sa elibereze masina .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

haha , ce caterinca de service , ma scuzi ca rad . Situatia in sine e hilara . Clar nu au acceptul de plata si nu vor sa elibereze masina .

poti sa razi, stai linistit. Si eu daca as fi privit obiectiv, m-ar fi bufnit rasul..

Deci ce pot spune...sunt "dus cu zaharelul"

sunt oameni neseriosi..si lista de adjective poate continua, dar ma abtin aici...

 

cand le-am zis ca le iau masina asa, mi-au zis ca nu ii poate da drumul, caci inca n-au acceptul de plata..si i-am zis "pai inseamna ca-mi tii MIE masina PERSONALA, PROPRIETATEA MEA sub sechestru, caci x-ulescu, care lucreaza cu tine, nu vrea sa-ti dea bani..ce treaba am eu aici?"

le-am mai zis azi si cred ca le-a intrat in cap

miercuri masina va fi la mine..fara discutie

Link to comment
Share on other sites

Un prieten a patit-o rau de tot cu Astra,pe la sfarsitul lui decembrie la 11-12 noaptea,statea la semafor la obor cand s-a infipt o duduie fix in el,bara sparta fiare indoite etc.Au facut amiabila,bla bla bla,constatare etc.Dupa cateva zile primeste un telefon ca dosarul nu este acceptat pe motiv ca este imposibil sa se intample asa,ca la 12 noaptea,stand de unul singur la semafor cineva sa intre in tine....:))
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Un prieten a patit-o rau de tot cu Astra,pe la sfarsitul lui decembrie la 11-12 noaptea,statea la semafor la obor cand s-a infipt o duduie fix in el,bara sparta fiare indoite etc.Au facut amiabila,bla bla bla,constatare etc.Dupa cateva zile primeste un telefon ca dosarul nu este acceptat pe motiv ca este imposibil sa se intample asa,ca la 12 noaptea,stand de unul singur la semafor cineva sa intre in tine....:))

eu ma duceam la ei si le aratam cum cadeau din picioare..asa..de unii singuri :)

ma abtin mai departe

Link to comment
Share on other sites

Nu te abtine, daca tot ai facut topicul: cum cadeau din picioare? Presupun ca trageai de sforile alea, nu? :)

 

Apropo, stii, nu, ca de-o iei asa, fara dovezi c-ai fost cu ea in service si aia iti sutesc ceva de pe pisicul asta al tau, nu mai ce face?

Link to comment
Share on other sites

Nu te abtine, daca tot ai facut topicul: cum cadeau din picioare? Presupun ca trageai de sforile alea, nu? :)

 

Apropo, stii, nu, ca de-o iei asa, fara dovezi c-ai fost cu ea in service si aia iti sutesc ceva de pe pisicul asta al tau, nu mai ce face?

da..trageam de sfori :)

 

cum sa n-am dovezi? am semnat cum ca am bagat-o la ei, si cu siguranta in momentul cand o sa o iau va trebui sa semnez iar...

am si martori ca le-am lasat-o lor, am si lipsit de la munca in ziua respectiva...dovezi ca a fost la ei se pot aduce, stai linistit

cat despre luat ceva de pe masina, o cam cunosc pana la ultimul surub, o sa-mi dau seama daca mi-ar fi schimbat ceva...legal nu pot demonstra ca mi-au schimbat ceva, caci nu mi-am notat seriile de pe piese cand le-am lasat-o :)

dar se poate intoarce "foaia"... stii tu..cu "sforile" alea :)

Link to comment
Share on other sites

Ce servis e asta, sa stim sa ne ferim. E reprezentanta?

e service-ul lor..nu stiu ce sa zic

acolo unde am facut declaratia, acolo am lasat masina

nu stiam cum se procedeaza..e primul accident in cei 8 ani de soferie aproape zilnica..si sper sa fie si ultimul

 

oricum feriti-va de ASTRA

mai ales ca acum iti faci masina la compania de asigurari unde ai tu rca-ul, chiar daca esti nevinovat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai unde e, sau macar zi-ne 'bai frate, nu pot sa zic'.

Adeverinta de reparatii se mai da, de la politie, mai e necesara pt lucrari la caroserie, generate ee accidente? Ca nu mai stiu

daca e constatare amiabila , nu , se da autorizatia direct de la asigurator

Link to comment
Share on other sites

a fost constatare amiabila, omul a recunoscut ca e vinovat si a dat declaratie pe propria raspundere ca e vinovat

adresa service-ului e in Galati, Str Cezar, nu stiu numarul exact...au un banner galben afara unde scrie "ASIGURARI ASTRA"

Edited by gabu_alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.